New Posts New Posts RSS Feed - Želim smršati počela sam sa teretanom.Savjet pls
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Želim smršati počela sam sa teretanom.Savjet pls

 Post Reply Post Reply
Author
Jaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Želim smršati počela sam sa teretanom.Savjet pls
    Posted: 11 Lipanj 2014 at 19:10
Pozdrav. Imam 22 godine, 75 kg i visinu od 175. Imam jaku volju da smršam. Uključila sam se u teretanu, i nakon četiri dana dva kilograma manje. Vježbam svaki dan. Ishranu sam svela na zdravo i na manje količine. (Povrće(najviše),voće, piletinu, jaja.) Pijem dosta zelenog čaja. Slatkiše sam izbacila kao i hljeb ( ako ga jedem onda je crni ili raženi sasvim malo) Da li ću uspjeti ovako? Pozdrav.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2014 at 20:32
Cetiri dana, dva kilograma manje???

Pa jedes ti ista?! Daj izracunaj svoj BMR i TDEE dok nije kasno i napisi svoj kompletni jelovnik za jedan dan.:.
Back to Top
Jaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2014 at 22:45
Doručak oko 8:30: Jedna šnita crnog hljeba sa nekim sirnim namazom, (ili jaja) + neka salata (dosta salate :) )
Onda popijem kafu.
Oko 12 sati voće.
Ručak oko tri sata: Piletina sa nekim povrćem, i salata ili nešto drugo, recimo riža,krompir, šta bude.
Oko 17:30 jedem voće, ili povrće.
I večera oko 19 ili 20 sati.
Jedem neku juhicu od povrća, i ribu i povrće.

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 07:32
Svaka čast na odlučnosti :) 

No da te pitam nešto ....

Uzela si si jedan dan odmora od svega i krenula na putovanje koje je udaljeno 100 km-a

Auto kojem se voziš troši 8 litara na 100 km-a No ti si utočila samo 3 litre...što misliš koliko daleko ćeš stići? Ne baš daleko... ostalo ti je još 5 litara goriva i podosta kilometara koje bih morala gurati auto do odredišta..no sa toliko energije koju si unijela taj dan u sebe sumnjam da bih ga mogla dugo gurati :)

Šalu na stranu, Malo razmisli o tome što sam ti napisao...

Nisi se izvukla sa time da vježbaš svaki dan kao ne spašena i sa zdravom hranom ..koja se može reći da je zdrava ... jer ima voća i povrća što je temelj zdrave prehrane...ali to sve nije dovoljno da funkcioniraš i bez treninga...

Zapamti od kada si došla na ovaj svjet... tvoje tijelo preživljava..i prilagođava se...

Tvoj zadatak je da ga šttitiš da ne otkaže..a ne da ga uništavaš dodatno :) Netko u Mc Donalcu da jede svaki dan bih bio boljeg zdravlja ..nego što bih postigla sa juhicom povrćem i voćem :)

Tijelo treba veće količine nutrijenata pogotovo kada se baviš aktivnostima...tada puno više nego obično...jer ga pretvaraš u strojčinu...ali neće funkcionirati ovako...jedi više...i ne treniraj toliko...

A ako se zapitaš zašto .... pokušaj ne spavati 3 noći i dana i biti će ti sve jasno  :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 07:38
Ovaj post savrseno dobro sijeda i trebao bi ga procitati svatko tko dodje ovdje s ciljem da skine kile.

Volio bi da vise ljudi zeli naprosto zivjeti zdravije a cega ce posljedica biti dostizanje normalne kilaze.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 10:14
Ja kad sam tek poceo sa dijetom krenuo sam laganim deficitom i svakim sljedecim pomakom prema dolje na vagi sam samo povecavao taj deficit iz straha da cu prestat mrsavit i pocet se debljat,pa sam dosao do toga da sam jedva iz kreveta haha
Treba ic polako i sigurno! :)
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 10:39
Uf, to se i meni događalo. Nisam imala pojma što radim,logika mi je nalagala da ako želim smršavit-moram manje jest. Živjela sam na vodurini i kupusu,izgledala ko kostur a salo ostalo. Mlohavi salasti kostur...ako to uopće možete zamislit I vrlo brzo su se kile vratile...ne sve,ali dosta. Sad idem ispočetka,ovoga puta pametnije !
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:00
U 4 dana sigurno nije ostvarila 17000kCal kalorijskog deficita koji bi odgovarao gubitku 2kg masnog tkiva, a i prekratak je rok za bilo kakvu kataboličku promjenu koja bi bila veća od par grama.

99% ovog gubitka je smanjenje rezervi glikogena zbog pojačane fizičke aktivnosti i smanjenja unosa ugljikohidrata. Da prestane trenirat i vrati se na staru prehranu, kilaža bi se vratila na početnu u dan-dva.

Poštovana Jaci, da li ćeš uspjeti ili ne prvenstveno ovisi o tvojoj odlučnosti, disciplini i količini vremena i energije koju ćeš posvetiti vlastitoj prehrani i režimu treninga.

Za prvu ruku, preporučio bih ti da paziš na unos proteina, barem 150g dnevno, da pokušaš izračunati svoj BMR i TDEE, postotak masnog tkiva i prema tome dalje oblikuješ unos kalorija, kako bi postavila ravnotežu između kalorijskog deficita i minimalnog unosa koji će te štititi od katabolizma i osigurati dovoljno energije da normalno funkcioniraš i osjećaš se dobro i zdravo.
Back to Top
Jaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:14
Daaa....
Upravu si...
Hvala na prosvjetljenju :D
Ali ja ne znam šta da jedem koliko i kad.
Nikad prije nisam bila na dijeti i stvarno nisam znala da li je moj način OK. . . .zato sam se i pijavila ovdje :)

I šta da jedem poslije treninga i prije, to me najviše muči. :)))))))
Pozdrav svima!! :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:23
Nemora te nitko prosvjetliti :) Ne moraš brojati kcal.. ne moraš ništa :) Bavi se Fitnessom..ili bilo čime..nekakvim sportom...kreći se više...

Jedi više..prestani se krkati povrćem i voćem jer misliš da je to zdravo i da se nečeš udebljati :)

Imaš masu toga..i masu toga smo puta pisali što i kako jesti .... Od Proteina masnoća ugljikohidrata :)  Pa pogledaj malo..mislim nema smisla da pišemo svaki puta da računamo ili nešto :) Jer je milijun puta napisano...a i mislim da ćeš se pogubiti..zato jedi češće manje...bit ćeš sitija....podijeli obroke...jedi kvaliteno...doručkuj kao zvjer :) vidit ćeš kako ćeš biti super :) Nakon treninga se napuni....a ostale obroke lagano jedi što možeš bolje :) nikakva filozofija..objasnio sam ti gore već ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:23
Eto jaca, dečki su se pozabavili teorijom, bathory praksom pa ti to sad sve poveži i kreni ispočetka :)

Ovako biš vozila još neko vrijeme ali brzo bi te snašlo guranje auta :) Jedi više i pametno troši energiju.

Znaš li koliko ti kcal otprilike treba, koliko kcal uopće jedeš (odnosno koliko što čega sadrži) i koliko si uopće jela prije?

Kakvi su treninzi?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 11:24
http://iifym.com/iifym-calculator/

Pogledaj si ovo, mislim da ti bude pomoglo za osnovi dio.

A na pitanje, što jesti, to je tvoj izbor, pronađi si neku dijetu ili stil prehrane koji ti odgovara i od kojeg se osjećaš dobro, i da je unos proteina na zadovoljavajućem nivou tako da nemaš brige da je gubitak tjelesne težine na štetu mišićne mase umjesto masnih zaliha.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.