New Posts New Posts RSS Feed - Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Povećanje mišićne mase u kalorijskom deficitu

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 12:28
Ma nije prijevara :) Ali sam ćeš skužiti sa vremenom ;) jer ima ljudi koji ga prate...a i zaslužio je poštovanje što je do sada napravio!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 13:21
Auff sad mi je lakse kad cujem da nije prijevara haha :)
Da sto se toga tice postovanje je zasluzio,sad sam u iscekivanju sto cu skuzittttt -.-
Hahaha cujemo se kad shvatim! :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:32
Domaći pršut, ovčji sir, rajčice, paprike, krastavaca i bude kvalitetne mišićne mase.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:35
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Domaći pršut, ovčji sir, rajčice, paprike, krastavaca i bude kvalitetne mišićne mase.

Nažalost da mi je naći to domaće a ne piletinu iz Brazila
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:44
Ako nemaš pršuta, jedi šunke. U slavonskoj kuhinji bar nije problem složit jelovnik s izdašnom količinom proteina, a i vitamina c. Šunki-ce, kobasi-ce, slanini-ce, kulen seki-ce...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:50
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Ako nemaš pršuta, jedi šunke. U slavonskoj kuhinji bar nije problem složit jelovnik s izdašnom količinom proteina, a i vitamina c. Šunki-ce, kobasi-ce, slanini-ce, kulen seki-ce...

Prijatelju moj nije ti to više kao prije.. ovdje su sada sekice jako skupe :) A selo u kojem živim su samo ljudi stoke LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 14:59
Uvijek imaš Lidl. :p
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 15:01
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Uvijek imaš Lidl. :p

LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2015 at 18:51
okej prošlo je vremena od ove rasprave ali nemogu da se ne uključim. prva stvar, postoji milion teza i dilema oko gubljenja masnog tkiva i stjecanja mišićne mase. u početku, kada osoba počinje vježbati i promjeni neke loše životne navike, može graditi mišiće i mršavjeti posebno ako je u jednakom kalorijskom unosu unatoč potrošnji ili malo većem, naravno dobro tempiranom prehranom. radii se dakle o početniku kojem su se probudili anabolni hormoni i sve nutritivne vrijednosti iz hrane usmijerili na novonastale napore umjesto da slučajni višak sprema u masne zalihe na kraju dana. taj raj je vrlo kratkotrajan i osoba se počne buniti kada proces staje i kada se poduzimati počnu mjere gubitka/dobitka. nadalje, moguće je sprčkati tjedan dana suficita i dobro ga iskoristiti za dobru stimulaciju te tjedan dana deficita gdje bi unos magičnih proteina trebao biti najviši i na taj način osoba tehnički gledano može simultano kroz period graditi mišićnu masu i skidati masno tkivo. to je jako glup i neefikasn proces jer se nikada ne ostvari ono što vjerojatno netko tko ovo čita zamišlja. to nemože biti isto kao normalan period mase i definicije a na koncu može biti i opasan po zdravlje. VAŽNOST PROTEINA JE UKRATKO VELIKA VARKA. ukoliko se radi o osobi koja uredno i pravilno jede iz dobrih izvora bez ikakvih omjera, trenira normalno, stvori npr. suficit u cilj izgradnje- važnost proteina stoji ali je minimalna, taman da unosi samo 1g/kg i ostatak kalorija dolazi iz uh i masti-MIŠIĆNI PRIRAST ĆE SE DESITI. na kojem će bf-u završiti ovisi više o genetici, metabolizmu i treningu nego o točnom unosu proteina od 2-3 fakin g /kg. ako tijelo ima dovoljno energije, ono će tu energiju usmjeravati na sve radnje i sve funkcije organizma dok će onu prvobitnu količinu proteina efikasno sintentizirati u krpanje mišićnih vlakana i prirast dotičnih mišića, nebitno i o vremenu unosa ali na tjednoj bazi svedenoj na konstantan suficit. mislite li da je švartzineger jeo visokoproteinsku nemasnu hranu sa 4g uh? čovjek je jeo i masti i šećere i volove....house of pies je bio njegov ispušni ventil prije natjecanja. PRIJE NATJECANJA! po sebi znam, visokoproteinska prehrana u svrhu porasta nemasne mase je imala najmanji učinak na istu. samo sam imala zatvor, veliki veliki trbuh i sistematsko zakiseljenje. super je ta masa sa pola kile mesa dnevno baš zvuči kao pravilna ishrana, još kad čujem da žene trebaju puno manje uh ukoliko žele što nemasniju masu- pofrikarim na to. žene? bez enegrije ostvaruju prirast? bez proizvodnje hormona iz masnih stanica? stvoriti SUFICIT na maloj količini uh? eto. to je neko moje mišljenje i prijašnje iskustvo sa omjerima, tipovima prehrane i prilagođavanja. mett mi je rekao da se opustim i jedem što želim i da zaboravim na omjere. što se dešava- jedem čisto, ako mi se jede više zobenih nego posnog sira pojedem zobene, 3 posto bf-a sam dobila bez treninga sa opterećenjem. u suficitu sam minimalno 500-700 kcal, radim bodyweight vježbe, kvalitetniju masu nikad nisam imala. i izvukla sam se iz anoreksije koja se desila zbog visokoproteinske ishrane gdje sam imala nenormalnu kaheksiju urušavala sam se iz dana u dan do 39 kg......pa si mislite, jeli bolje jednostavno jesti što tijelo traži a da je kvalitetno pa dobiti malo salca i dobru masu nego slijediti slijepa pravila o proteinima pa zbrčkati čitav sistem?
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.