New Posts New Posts RSS Feed - Junk meal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Junk meal

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2014 at 08:34
Razumijem ja oboje :) Evo zadnji puta mi se desilo to prije 7 mjeseci.... Jednostavno sam pukao, (ima razlog jedan... ne bitno koji ) 

Pojeo sam 10 Čvarkuša sa nutelom... onda sam uzeo kilu kruha...i cijelu staklenku nutele namazao unutra... Ja sam taj" sendvič" jeo doslovno sat vremena...

Zatim mi nije bilo dobro LOL Pozlilo mi je... i od onda mir ... ako tako nekada mi se ogladni... a na masi sam kao sada...uzmem voća nekada znam samo jednu jabuku pojesti...nekada to bude mnogo više... sve zavisi...sada me briga...

Sada mi je samo važno da se minimalno kcal držim hehehe  

Eh...kada dođe defka :D to će biti borbe 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2014 at 11:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by SeaPrincess SeaPrincess wrote:

Svaku nedjelju junkam. Cijeli dan :D Pritom pripazim malo da ne predjem kcal odrzavanja, ali ne pazim uopce na makrose. I to mi cuda radi za metabolizam. Valjda. Uglavnom, ja se uvjeravam da junkanje pridonosi mom napretku :D za sad, ide dobro. Overall, da ne junkam, ja bi poludjela. Ne uzivam bas u previse jela, poglavito onih zdravih, i moram se nauzivati barem jednom tjedno, skoro pa bez ogranicenja :). A i ne namjeravam se any time soon, ili ikad, natjecati za Miss Bikini, te mislim da je redovito junkanje u redu kod nas koji svojim divnim tijelima ne placamo racune i hranu :D



Smile Dobro je imati te neke free trenutke, kad totalno bez opterećenja uživamo u onome što volimo jesti, ali mene više brine ovo boldano kod tebe Smile

Po meni je to 1 dan gušta u zamjenu za 6 dana mučenja - na mjesečnoj i godišnjoj bazi skupi se poprilično tih mučeničkih dana što meni i nije baš recept za sretan život Big smile Ne kažem da moraš na silu uživati u svoj "zdravoj hrani", svi imamo nešto što nam ne ide, ali pretpostavljam da ima toliko tih kreacija koje biš si mogla raditi da stvarno počneš uživati u hrani koja je dobra za tebe. Time biš i imala manje potrebe za junkanjem taj 1 dan, bio bi ti dovoljan i 1 obrok možda. Meni ti cjelodnevni izleti nikad nisu bili jasni Smile Kad mi se jede nešto, pojedem i vozim dalje po svom.  Makar to bio sladoled svaki dan - samo ga ukalupim u okvirne kcal ili tempiram oko treninga. Nekad i ne, priuštim si koju kcal više ili time zamijenim uh-e pa pojedem uz obrok proteina s povrćem . Kad krenemo testirati sebe (a i druge), skužimo da se možemo zdefkati sa "junkom" isto kao što se možemo udebljati sa "zdravom" hranom Wink


Mislim da još dosta kočnica moraš otpustit i mitova razbit ali doći će to sve na svoje.....samo se stalno preispituj i ne vjeruj svemu što čitaš, pa ni ovome dok ne provjeriš na sebi Tongue


Pašta bolonjez junk....ccccccc.... LOL









Slažem se s ovim što gymka kaže, ili barem volim vjerovati u to nekako mi je lakše kad imam želju da svaki dan u tjednu mogu pojesti nešto što se ne uklapa u jelovnik baš savršeno i ugurati to u kalorijsku vrijednost nego mučiti se i čekati sveti dan subote kad mi to možda neće biti ni želja ni potreba to zato što mi je uvijek žao kalorija ako nešto nije dovoljno fino ili je, ali nije ono što u tom trenutku želim bitno mi je da ne pretjerujem, a i ako pretjeram samo nastavim dalje
uvijek ima i tjedana kad ne poželim ništa osim zobenih, posnog i piletine sa hrpom svježeg povrća
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2014 at 18:40
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Pa moglo bi se i reć,samo što meni to sa puno obroka nikak ne odgovara,ne paše mi,meni je super da jedem manje preko dana pa onda navećer velika večera koja traje skoro 2 h...


Ti si na warrioru jel tako, bio ili si i sad?

Eto zašto ga ne podržavam, između ostalog Smile Naučiš želudac na ogromne količine hrane u šutu pa ti signali sitosti puno kasnije dolaze. Po meni nije baš normalno što si u stanju sve ono nabrojeno pojesti u 1 obroku. Čak mislim da tu i nije toliko problem psihe, odnosno želje za određenom hranom (iako ima i toga), već stvar tih signala koje si pobrkao. Možda ti misliš da ti takav način odgovara, kad jedeš 1 dnevno ali ja mislim da biš više profitirao od nekog normalnog ritma, kao i češćih "junkanja" kad ti dođe gušt. Ne znam zašto ti više obroka ne odgovara, to bi sad trebalo vidjet, ali možda si i sam sebe malo ograničio bezveze. Ne treba to biti 6 obroka, mogu biti i 3 konkretna, bolje i to nego to što radiš.

Ma što god mi netko tvrdio, ta praksa zobanja cijeli dan pa natrpavanja navečer mi ne ide pa ne ide....a kad vidim ovakve primjere junkanja dodam još jedan razlog zašto Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2014 at 18:54
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

 
Slažem se s ovim što gymka kaže, ili barem volim vjerovati u to nekako mi je lakše kad imam želju da svaki dan u tjednu mogu pojesti nešto što se ne uklapa u jelovnik baš savršeno i ugurati to u kalorijsku vrijednost nego mučiti se i čekati sveti dan subote kad mi to možda neće biti ni želja ni potreba to zato što mi je uvijek žao kalorija ako nešto nije dovoljno fino ili je, ali nije ono što u tom trenutku želim bitno mi je da ne pretjerujem, a i ako pretjeram samo nastavim dalje
uvijek ima i tjedana kad ne poželim ništa osim zobenih, posnog i piletine sa hrpom svježeg povrća


Vjeruj u to, ako vidiš na sebi da funkcionira Wink

Tako je, nekad mi je malo i smiješno kad si ljudi odrede 1 konkretan dan za junkanje pa im se taj dan baš jede clean LOL i onda ono, jedeš na silu, a drugi dan ti se baš junka LOL Mi ljudi smo baš skloni sebi zagorčavati život hehe.


Ja sam kod sebe primjetila par stvari:

- što si ne zabranjujem, manje mi se jede

- ako mi se baš jako jede nešto što nije po planu, bolje da to pojedem nego da isto pokušam zamijeniti nekom zdravijom varijantom jer kasnije svejedno završim na tome, a nabijem duplo kcal 

- bolje češće ali manje nego rjeđe ali u kilama

- više hranjivih sastojaka i vlakana tokom dana - manja želja za junkom

- više aktivnosti, one usputne i samog treninga - manja želja za junkom

- određeni dani u ciklusu, točno u dan - obavezno junkanje (što su meni 2 fete kruha sa nutelom LOL), bez ikakve potrebe i namjere da ga spriječim Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2014 at 19:41
Ma nije to do toga što jedem najviše navečer,šta misliš kak sam ja sa 16 godina natuko 120kg,jer sam malo jeo...hehe,jednostavno volim puno jest samo što nekako preko dana se suzdržim od jedenja velike količine jer stalno nešto radim ali navećer mi je dostadno pa samo gledam šta bi jeo...
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 00:06
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ja sam kod sebe primjetila par stvari:

- što si ne zabranjujem, manje mi se jede

- ako mi se baš jako jede nešto što nije po planu, bolje da to pojedem nego da isto pokušam zamijeniti nekom zdravijom varijantom jer kasnije svejedno završim na tome, a nabijem duplo kcal 

- bolje češće ali manje nego rjeđe ali u kilama

- više hranjivih sastojaka i vlakana tokom dana - manja želja za junkom

- više aktivnosti, one usputne i samog treninga - manja želja za junkom

- određeni dani u ciklusu, točno u dan - obavezno junkanje (što su meni 2 fete kruha sa nutelom LOL), bez ikakve potrebe i namjere da ga spriječim Wink








mislim da si ovo svi trebaju isprintati i zalijepiti negdje u kuhinju vjerujem da su tog svi svjesni samo ponekad zaborave pa su malo kao izgubljeni
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 00:28
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ma nije to do toga što jedem najviše navečer,šta misliš kak sam ja sa 16 godina natuko 120kg,jer sam malo jeo...hehe,jednostavno volim puno jest samo što nekako preko dana se suzdržim od jedenja velike količine jer stalno nešto radim ali navećer mi je dosadno pa samo gledam šta bi jeo...

 

To je onda jedan drugi problem Smile Uz proširen želudac i neku tinjajuću, radom zamaskiranu glad cijeli dan Big smile a i pitanje je koliko ti uopće odgovara jesti tako kako jedeš, da li uživaš u toj hrani, koliko je u skladu sa tobom? Kako god, sve je to rješivo, kad čovjek ima volje prokopati malo po sebi i po rješenjima.

Jedenje iz dosade? Damn fitovci, pa to su osnove LOL

Nije do apetita, nije do ljubavi prema hrani (dijelim sve to s tobom pa nemam 100kg) - sve se to može stavit pod kontrolu uz par dobrih strategija.


trip to fit Wink drago mi je da ću nekome skratiti godine samoistraživanja, meni je trebalo samo 15 LOLLOLLOL




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 09:55
Ma nisam siguran da sam dobro objasnio...uglavom,ja samo volim puno jest a ovako si omogucujem da se barem jednom najedem do granice kad sam skroz sit,kad je zdrava hrana u pitanju tu je sve ok ali kad junk dođe tu je problem,to me nikak ne zasiti...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:08
Ja sam još uvijek na tome da probaš ćešće junk i manje barem koji tjedan ... pa da javiš onda kako ti je reagiralo :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:31
Ma dobro si ti objasnio i dobro sam ja shvatila Big smile

Ja bih isto tako, malo češće da te ne ulove takve krize....i svejedno prešla na bar 3 obroka dnevno Tongue

I inače, zbog te gladi kod junkanja ja često znam kombinirati recimo salatu ili neko povrće uz pizzu (još bolje ako je sa tunom/mesom), posni uz sladoled i takve neke fore. Da malo dignem vlakna i proteine, nekad i malo masti pa se brže zasitim. Iako nije ni to kod tebe problem s obzirom da natumbaš i masti i svega pa svejedno nisi sit :)

Suzi taj želudac LOL






Edited by Gym_girl - 05 Kolovoz 2014 at 12:35
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 13:17
Ja i jedem tri obroka samo što je taj navećer najveći...jedem ja i preko dana,salate(jako puno),ribu,jaja,shakeove sa chiom i bananama i slično...nisam ja na warrior dietu...
Uglavnom jedno vrijeme se držim čisto,znači mjesec dana jedem sve čisto i onda mi dođe jedan dan da iz nekog neobjašnjivog razloga odlučim uzet junk i uvijek mi bude loše od toga,počne me bolit glava,dehidracija,uglavnom osjećam se ko go*no nakon što jedem tako nešto i onda opet odlučim da neću to jest više i onda me opet pukne nakon nekog vremena i tako ukrug...a obično kad junkam pojedem više tog  jer nikak da me zasiti a i kad krenem to jest poželim jest sav junk što inaće ne jedem pa onda se pretrpam...a nebi često junkao pošto moja mama kuha jako dobro i zdravu hranu pa nebi fino zdravo mijenjao za fino nezdravo...

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 14:04
A čuj, opet me sve dovodi do umjerenosti i ravnoteže Smile Baš zato što duže jedeš čisto nakon nekog vremena osjetiš želju za junkom (što uopće nije čudno ako to voliš) pa se ubiješ od toga kao da nema sutra pa ti je naravno slabo - odviknuo si i tijelo od toga ali i preopteretiš ga žešće.

Da samo tu i tamo ubaciš nešto po guštu bile bi ti manje takve navale (ili ih uopće nebi bilo) a napravio biš puno manju štetu. Manja količina nečega ti sigurno neće tako naškodit da sve prekrižiš do daljnjega, a obzirom da se nećeš dugo odricat nećeš ni imat želju toga pojest na tone kad jednom kreneš.  Nemoj tako striktno shvaćat zdravo i nezdravo, te granice nas često vode iz krajnosti u krajnost. Ništa ne moraš zamijeniti, pojedeš zdravo i dodaš nešto po guštu. Sve zapravo ovisi što smatraš pod junkom Smile


To je moje viđenje, a sad ti vidi, rekla bih ti da svatko zna najbolje za sebe ali sam se puno puta uvjerila kod sebe da je i to glupost LOL






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.