New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjete

 Post Reply Post Reply
Author
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim savjete
    Posted: 28 Svibanj 2014 at 12:23
Pozdrav svima! Smile
Molila bih forumaše za pomoć oko mog problema.
Naime, kroz cijeli život NISAM NIKAD vježbala. Imam 39 godina. Visoka sam 172 cm i imam 59 kila +-kila.
Nakon poroda (prije 4 i pol godine) imala sam 67 kila i prije dvije i pol godine sam bila na dijeti i skinula 10-tak kila.
To održavam do sada ... ALI ... imam masne naslage oko trbuha i noge su mi ostale debele (celulitne).
I prije dok sam bila mršavica sam imala mrvicu jače noge obzirom na svoju konstrukciju, ali ne debele.
Kako da vam to opišem ... hm ... recimo .. mogu u šaku uhvatit kožu s masnim tkivom s unutrašnje strane koljena, tako i s unutrašnje strane bedara .. s vanjske strane bedara imam one celulitne jastučiće .. joj sad sam se opisala kao da sam nakaradna LOL .. nije baš tako grozno ali meni smeta.
Što sam poduzela po tom pitanju?
Ništa konkretno ... imam malo dijete i nemam muža tako da baš ne mogu često biti odsutna .. nakon posla sam s njom i ne mogu odlaziti u teretane.
Zadnjih 5 mjeseci vježbam medicinske vježbe 3 x tjedno (pilates, sa elastičnim trakama, bučicama, male lopte i slično) koje vodi fizeoterapeutkinja u susjedstvu.
Dodatno sam pokušala trčati ... nije bilo baš usješno, naime stala sam na neki veći kamen pa sam ozljenila gležanj a i koljena su ve nakon tri tjedna počela boljeti ..  pa je pala kiša .. pa su mi jako suzile oči .. uglavnom, trčanje sam precrtala!
Sljedeća ideja je da nabavim orbitrek ... ne opterećuje koljena, mogu raditi doma, ionako puno sjedim i treba mi razgibavanje cijelog tijela, a ne zauzima puno mjesta.
Ako imate neki pametniji prijedlog ... slušam!
Prehrana.
Hm ... obožavam jest i teško se suzdržavam ako mi papica zamiriše.
No trudim se ...
Svako jutro u 7 pijem Herbalife shake pripravljen u vodi sa žlicom psylliuma (nemojte me sad odmah napast radi Herbalifea .. pijem ga jer ga moja najbolja prijateljica prodaje .. nezaposlena je pa malo uskačem .. a i fini mi je i moram priznat da imam više enrgije kroz dan od kada ga konzumiram).
Na poslu oko 11 jedem neki gablec .. to može biti svašta ... nekad neko pecivo ili raženi  kruh sa šunkom i jogurt .. nekad kaša od zobenih mekinja ... a ponekad kao recimo danas burek s mesom LOL i jogurt .. volim ga i ne mogu si pomoći!!!
Oko 17 ručam ... to je uvijek kuhana domaća hrana .. živim na selu i moji uzgajaju svoje životinje i povrće. Tipični ručkovi su neko varivo od povrća sa kuhanim mesom, grah s ječmom, domaća juha .. meso i prilog .. salate, musake, uglavnom ručam bez kruha ili s vrlo malo kruha ako je varivo. Iza toga više ne jedem .. znam ... trebala bih još nešto navečer i makar još jedan međuobrok jer u mojoj prehrani nema voća ali se tiješim da konzumiram dovoljno domaćeg povrća.
 
Eto .. sve sam opisala ... što sad??
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 12:36
Hey lilaviva, dobrodošla :)

Ha, been there, done that, i još vučem neke probleme radi starih grešaka i moje tvrdoglavosti i lijenosti, i dan danas koliko god mislim da sam napredovala Smile

Ti trebaš jesti Wink Očito si sa tih 10-ak kg izgubila i mišićne mase, tijelo nije dobivalo što je trebalo, pogotovo još ako nisi trenirala dobro da očuvaš mišićnu masu. O tome svjedoče tvoji problemi sa donjim dijelom tijela - genetika vuče sve masne naslage, sa toksinima, na taj dio, dok gornji ostaje koliko toliko dobar ili čak i premršav. Manjak mišićne mase, odnosno tonusa u tom donjem dijelu još više pogoršava stanje jer je vezino tkivo slabo, mišića nema, koža je slaba i eto celulita....


Orbitrek će ti vjerojatno pomoći u nekom dijelu ali time ćeš se i dalje trošiti, nastaviti malo jesti, i možda još i više pogoršavati problem. Tako biš mogla izgubiti koju kilicu ali opet nećeš biti zadovoljna. Možda ćeš se smanjiti ali ćeš i dalje ostati u istim problemima, vjerojatno i gorim. Trebaš uravnoteženo jesti i istovremeno raditi na mišićnoj masi, pokrenuti te mišiće nogu i stražnjice. Iako već jednim dijelom radiš na tome kroz pilates, nije loše još se više pozabaviti kroz čučnjeve, iskorake, razne vježbice za noge i stražnjicu. To možeš i doma.

I obavezno počni jesti nakon ručka, uskraćuješ si 2 obroka dnevno, tijelo ti gladuje do ujutro, a onda ne dobiva hranu po nekom planu nego više razbacano i kako ti dođe :)


Treba ti dobar plan, trening, i više dobre hrane - mislim da bi ti više koristilo par kg gore (korisnih) nego dolje ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 12:57
Kao prvo, hvala na brzom odgovoru!
Ovaj dio što se tiče prehrane razumijem ... kroz proučavanje foruma sam shvatila da preskačem važan obrok ... mislim da mi ne bi bilo teško uvesti još jedan obrok navečer ... što predlažete? sir .. meso ... jogurt .. neki šejk?
Probat ću i na poslu uvesti neki voćni obrok ili jogurt .. jel bi to bilo dovoljno?
Imam doma loptu, mogu nabaviti elastičnu traku, podlogu i dršku od metle LOL ... i mogu raditi dobar dio vježbi za noge i guzu koje sam naučila kroz ovih par mjeseci ... samo ne znam koliko kojih vježbi i koliko često trebam izvoditi (naravno uz ovo što već mjesecima radim).
Znači .. orbitrek mi ne preporučaš?
Što misliš o spravi Leg Magic? (imam ju doma i rijetko stanem na to)
 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 13:10
Originally posted by lilaviva lilaviva wrote:

Kao prvo, hvala na brzom odgovoru!

Ovaj dio što se tiče prehrane razumijem ... kroz proučavanje foruma sam shvatila da preskačem važan obrok ... mislim da mi ne bi bilo teško uvesti još jedan obrok navečer ... što predlažete? sir .. meso ... jogurt .. neki šejk?

Probat ću i na poslu uvesti neki voćni obrok ili jogurt .. jel bi to bilo dovoljno?


 

navečer slobodno jedi meso, povrce, masti neke fine npr. orasaste. Bilo bi dobro da izracunas koje su ti dnevne potrebe za kcal tj tvoj TDEE da bi znala odakle kreniti. Vocni jogurt nije dosta. Bolje posni sir, neka vocka unutra, malo sladila, par badema i eto punog obroka
cookies are for pussies
Back to Top
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 13:19
Izračunala sam
BMR mi je 1355
TDEE 1863 kod lakih aktivnosti 3 x tjedno što je trenutna situacija (mislim da su moje aktivnosti lake .. tako ih doživljavam)
TDEE 2100 kod umjerenih aktivnosti 3-5 x tjedno .. to bi bile moje buduće aktivnosti uz orbitrek i dodatne vježbe doma
 
znači .. sad me slijedi brojanje kalorija ... koliko bi čega trabala unijeti dnevno .. mislim na UH, proteine i masti ako želim pojačati mišićnu strukturu i istipiti masno tkivo?
 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 13:27
aha, ja bi krenila od nekih 1800-1900 kcal na dan pa vidjela par tjedana sto se dogada. Moze biti da ti je odrzavanje nize od toga, ipak je to samo kalkulator koji ne pozna tvoje tijelo Probaj s uravnotezenim pristupom, 40-45% UH, 30% proteina i 25- 30% masti. Izmjeri se centimetrom i izvazi na prazan zeludac, drzi tako 3 tjedna pa ponovo izmjeri
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 13:30
evo ti ovaj program fitnesspal.com pa tu probaj unositi. pod my goals namjesti sama kcal i omjere
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 14:25
uf .. oni su mi izračunali 1200 kcal dnevno
Back to Top
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 08:47
Mali update nakon 7 dana!
Znači ...  vodim evidenciju na fitnesspal .. jedem oko 1700-1800 kcal dnevno u ovim omjerima što mi je avangarde preporučila i vježbam svaki dan jillian level 1, 3 x tjedno moje standardne medicinske vježbe po sat vremena i 3 x tjedno orbitrek 30 minuta ... kak vam se to čini?
eh .. da ... i u kilaži sam na -0,7 kg mada sam dva dana pred mengu i uglavnom se u to doba napuhnem ... osjećam se OK ..
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 11:45
Kako se tebi čini? :) Po meni ne biš trebala gubiti na kilaži, samo mijenjati kompoziciju tijela. Možda ti je potrebno i više hrane ili ti je taj kcal unos malo precijenjen što si izračunala. Zato ja volim ići pješke, koliko god fitnesspal i ostalo bilo praktično :) Ako zbilja jedeš toliko, ja onda mislim da si ti bliže 2000 kcal, a možda i preko, sa toliko aktivnosti, bez obzira što su tebi lake, trošiš se.  Lake aktivnosti bi bile ono..rad po kući, rad po vrtu, svakodnevno kretanje općenito :) Ti ipak treniraš svaki dan po 2 programa i još si na orbitreku 3x tjedno. Gledaj što ti tijelo govori, a ono ti govori da si u deficitu :)

Na tvom mjestu bih malo povećala unos hrane i trenirala dobro. 

Ako želiš, napiši par dana jelovnika pa da vidimo kako to sve izgleda. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lilaviva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lilaviva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 12:10
Evo par primjera jelovnika ... samo uz napomonu da voće ne jedem, nikad nisam i vjerojatno nikad neću ...
Razlog .. nije mi fino, napuhuje me i jednostavno ne mogu .. koliko se god mama trudila u djetinstvu i gurala mi voće pod nos nije imala uspjeha bez obzira što moji doma redovno jedu voće ...
Druga napomena ... imala sam užasnih problema s napuhavanjem zadnjih dana  ... toliko da sam od obujma trbuha 78 došla na 90 cm pa sam izbacila sve grahorice, brokoli, karfiol, kupus i slično da mi se smire crijeva .. što mi je uspjelo sada .. malo imam problema s crijevima pa moram izbjegavati neke namirnice .. pogotovo voće i vrhnje za kuhanje..
 
7.30-8.00 svako jutro ness classic strong s mlijekom i stevijom
 
8.30-9.00 zobene mekinje 3 žlice s mlijekom, ponekad sa grožđicama, ponekad sa bananom
ili
palačinka od zobenih mekinja, jajeta i jogurta
ili
palenta sa mlijekom, ali najčešće zobene
 
11.30-12.00 gablec na poslu
60 grama kruh alpski, 150 grama mesna pileća štruca (homemade), paprika + paradajz
ili
60 gr kruh alpski, 200 gr posni sir, omlet 4 bjelanjka 1 žumanjac na maslacu
ili
150 gr šunke u ovitku, posni sir 200 gr, jogurt 1 dcl, kruh agramer ili alpski
 
MO - integralni keks
 
16.30 - 17.00 ručak
domaća pileća juha s rezancima, pohani filet oslića, mladi krumpir pečen u pećnici, zelena salata začinjena
ili
150 gr pilećih prsa, 200 gr šampinjona (dinstano), kiseli krastavci
ili
na pr. jučer Mcdonalds McWrap pileći Big smile
 
oko 21.00
Herbalife Formula 1 + whey + banana ponekad
 
Eto .. to bi bilo uglavnom to ... znam da je povrća premalo i vlakana .. ali uvest ću to kad se smire crijeva
 
                              
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.