New Posts New Posts RSS Feed - Noobie Start
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Noobie Start

 Post Reply Post Reply
Author
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Noobie Start
    Posted: 27 Svibanj 2014 at 17:39
Pozdrav svima.
Ovako da odmah ispucam...u startu mi je zelja bila da definiram misice, koji su stvarno bili oskudni
Krenio sam teretanu prije 2 mjeseca, 3x tjedno, sa 96kg i 192cm, promjenio sam u startu prehranu. Izbacio bijeli kruh i smece te mi se sada prehrana bazira na bijelom mesu, sto pilecem sto purecem, povremeno crveno meso, jaja, zobene pahuljice, svjezi posni sir, riza, zob, puno voca i povrca, integralni kruh-kriska do dvije dnevno, malomasno mlijeko...
sada stanem na vagu koja pokazuje 90kg, povremeno i manje.
dobivam na misicnoj masi, pretezito bicepse, iako vjezbam ravnomjerno ruke i noge.
proteinske dodatke sam u pocetku uzimao samo nakon treninga, no sada vec 2-3 dana svakodnevno po 30g jer mi se cini da previse padam s tezinom.

u cemu grijesim ?*

LP
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 09:55
Pozdrav,

Teško da si dobija išta na mišičnoj masi ako si stalno u kalorijskon deficitu, pa ne mogu mišići iz zraka narast...Možda ti se čini da si dobija jer si izgubija nešto masnih naslaga pa se mišići više vide nego prije...Teško ti je istovremeno gubit masti i dobivat mišiće upravo zato jer jedno zahtjeva kalorijski suficit a drugo deficit...Moja preporuka ti je da ako je moguće skineš još kila npr do nekih 85 il šta ja znan ovisi sve o tvojoj građi koliko imas bf i, a nakon toga kreneš sa dobivanjen misicne mase, ili obratno nabijes se misicima do nekin 96 kg ka onda krenes gubit masti...30g proteina priko dodataka ti je minimun, neznan koliko si prije uzima al ja npr uziman 2x30g na dan, odma ujutro cin se dignes te odma nakon treninga, tada ti se najvise isplati...također 3 puta tjedno trenirat je ok al mislin da bi puno brze napredova da pocmes sa 5 puta i to pogotovo sad kad vec 2 miseca treniras i usa si u neku "kondiciju"...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 12:14
Ako ne želiš gubiti na kilaži jednostavno jedi više onog što trenutno jedeš.  Pretpostavljam da jedeš više proteina, a manje ugljikohidrata/masti što je greška, ovo drugo ti daje energiju. Teško je reći što trebaš mijenjati kad ovako samo nabrojiš, treba vidjeti količine i raspored obroka da se vidi gdje je rupa. 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2014 at 14:41
*dorucak oko 7 zobene pahuljice, malo masno mlijeko,
*oko 10 sendcich od integralnog kruha krcat povrca, pureca salama, eventualno pileca prsa
*15 rucak pileca prsa, eventualno junetina, malo integralnog kruha, riza
*18 h svjezi sir sa nekakvim povrcem
21h omlet 5 bjelanjaka, 3 zutanjka

proteine uzimam 2x30g nakon treninga, a sada sam poceo uzimati svakodnevno ujutro 30g

cardio radim na traci za trcanje prije treninga i nakon treninga po 10 min

uglavnom sve sto sam izgubio je na trbuhu, sto i nije tako lose, samo mi se cini malo prenagli pad tezine
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2014 at 11:26
Pa i nije baš, mislim možda malo je previše jer si nešto sitno i mišića izgubija al ne previše, 6kg u 2 miseca je skroz ok za izgubit...računaj da je max sta mos izgubit a da ne gubis misice (tj. smanjis njihov gubitak na minimum) 1kg u 2 tjedna to bi znacilo oko 2.5kg u misec dana a ti si 3kg...samo nastavi tako ako mislis da je previse samo malo povecaj unos hrane i to je to, al moj savjet ti je ostani na istome jer ce ti bit razdoblja kad ces udrit u "zid" pa ce ti tribat vise vrimena da skines 3kg nego odma u pocetku, najlakse ti je napocetku gubit...E i da još nešto, kardio bi ti bilo najbpolje sve pribacit posli treninga
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2014 at 22:31
Ok, nastaviti cu ovako sa cardiom nakon treninga, pa cemo vidjeti...tnx
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2014 at 08:42
Originally posted by weak_mind weak_mind wrote:

*dorucak oko 7 zobene pahuljice, malo masno mlijeko,
*oko 10 sendcich od integralnog kruha krcat povrca, pureca salama, eventualno pileca prsa
*15 rucak pileca prsa, eventualno junetina, malo integralnog kruha, riza
*18 h svjezi sir sa nekakvim povrcem
21h omlet 5 bjelanjaka, 3 zutanjka

proteine uzimam 2x30g nakon treninga, a sada sam poceo uzimati svakodnevno ujutro 30g


koliko zobenih?
koliko kruha i piletine?
koliko rize?
di su masti?
čini mi se da fali kvalitetnih UH i masti, bar sam stekla takav dojam po ovom meniju..dodaj ti slobono zobenih ujutro i UH u rucak nakrcaj, a onda ako te to veseli pred kraj dana izbjegavaj uh Pa da, ujutro 30 g protosa promjesas s zobenim, malo jagoda ili nekog voca, kockica tamne cokse i da vidis dorucka Nema potrebe za previse proteina, radije ti malo pojacaj te ugljice pa da vidis kako miske idu gore. Ako zelis mrsavit drzi se deficita
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2014 at 08:43
Originally posted by weak_mind weak_mind wrote:

Ok, nastaviti cu ovako sa cardiom nakon treninga, pa cemo vidjeti...tnx


radije odradni 20 min nakon treninga intervalno trcanje, ovo 10 min prije, 10 min poslije mi bas nema pretjerano smisla
cookies are for pussies
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2014 at 10:55
Nije mi u cilju drasticno smrsaviti nego oblikovati postojece i naravno dodati nove misice ;)
Jedem puno salate, zacinjeno s maslinovim uljem, riblje ulje u kapsulama, nerafinirani namaz od kikirikija... ne znam sto bih jos.. laneno ulje sa pokusao par puta, ali je degutantno :s

Kruh je uglavom jedna feta, integralni, riza 2 sake, a mesa uglavom cca 30-40dag piletine... ne valjem hranu(jos)
Protose sa poceo sa zobenima i sada ih napokon mogu progutati
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2014 at 11:39
Mršavo je to nekako za te tvoje gabarite, bar mi se to tako čini Smile

Pojačaj malo ugljikohidrate/masti, ili i jedno i drugo u nekoj mjeri i treniraj dobro. Poprati malo te kalorije i povećavaj po potrebi, mišići neće od zraka doći. 

Što se masti tiče, pokušaj sa orašastima (dobro bi ti leglo u doručak i u međuobroke da malo digneš kcal), ponekim tvrdim sirom tu i tamo (dobro dođe s omletom recimo), s više masnijih ribica (super obrok uz povrće/salate ako ne želiš uh-e za večeru).....







Edited by Gym_girl - 30 Svibanj 2014 at 11:39
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.