New Posts New Posts RSS Feed - Želim smršaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Želim smršaviti

 Post Reply Post Reply
Author
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Želim smršaviti
    Posted: 18 Svibanj 2014 at 13:35
Imam 15 godina , ubrzo ću 16. Visko sam 185 imam 85 kg.
Želio bi postignuti 75 kg u 3-4  tjedna. Imam teretanu kod kuće. Spreman sam vježbat i hraniti se ispravno.
Neznam što da jedem da smršavim.Gledao sam malo po webu i youtube-u da trebam unositi što manje mogu UH.
Računao sam isto tako kalorije; Total Calories Including Exercise
2364
CALORIES/DAY
1891
CALORIES/DAY
1418
CALORIES/DAY
Trebalo bi mi znači po danu oko 1700 kalorja.
Ja neznam kako da napravim jelovnik za dan da unosim u sebe toloko kalorija.
Pa ako bi iko mogao da mi napiše jelovnik za 1 dan (da unesem 1700 kalorija) pa si ja pokušam složiti za 1 tjedan.
Molim vas da mi što prije pomognete. HvalaBig smile


Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 13:44
Sto vise proteina. Ne trebas izbaciti UH vec nemoj jesti nezdravo i slatko, a pij zeleni caj i vodu.

Povrca puno, to prakticki i ne moras racunati kao kalorije jer ih povrce malo ima.

Ako ne zelis umanjenog sebe pocni raditi treninge snage, za pocetak dovoljna ti je tezina tvoga tijela.

Hrana bogata proteinima ti je: posni sir, mlijeko, jogurt, pileca prsa, riba itd.

Napisi jelovnike kakvih se drzis sada pa cemo vidjeti sta treba promijeniti
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 14:19
Evo pomognite mi jer ja sam u školi popodne od 12h od 20h.
Doruča (oko 9h): 4-3 jaja i hrenovke
međuobrok nemam
Ručak(16:25):u to vreme imamo veliki odmor 20 min. Jedem sendvič,pizza,hamburger ili tako nešto
međuobrok nemam
Večera (oko 20:15h):tuna iz konzerve ili čaša mljeka i pašteta
Ne hranim se zdravo i zato sam se vama javio da mi pomognete.
I ujutro vježbam na spravi , dižem utege , 10 sklekova,10 čučnjeva i 20 trbušnjaka


Edited by workorgetout - 18 Svibanj 2014 at 14:32
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 14:33
Eh da, sad sam tek procitao da ti zelis 10 kila skinuti u 3-4 tjedna...

Realno, to je moguce, ali tek ces se tako upropastiti, tj. upropastit ces metabolizam i zagladnit ces nakon toga pa ces te kile brzo i vratiti, a to ti vjerujem nije cilj.

U 4 tjedna mozes skinuti 5kg, a da to bude donekle kvalitetno skinuto. Jedi 5 obroka, ali manje obroke. To sto trebas jesto u skoli ne bi ti trebao biti ni najmanji problem jer i ja isto svakodnevno spremam jelo za skolu. Pecena pileca prsa sa salatom i malo kikiriki maslaca u razenom pecivu...

Ovako meni izgleda otprilike prehrana u jednom danu:
07,00 - zobene s mjericom wheya i narezanom bananom + cimet
10,00 - grejp zasladjen cimetom i par badema ili orasa
12,30 - pileca prsa, kuhano jaje, smedja riza ili kuhani krumpir + puuno salate
16,30 - sendvic u razenom pecivu od pilecih prsa i salate
20,00 - konzerva tune, sardine ili skuse uz pola fete kruha od cjelovitih zitarica

Ovo je primjer jednog dana, to sve naravno varira svakodnevno, ali gledam da unosim zdrave UH, a puno P i nesto zdravih M.

Ti prilagodi svojim energetskim potrebama koliko cega trebas, jer moje potrebe za energijom su vece nego tvoje tako da vise jedem.
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 14:51
Hvala puno al imam jos pitanja.hahaha
Što da jedem umjesto wheya ?
Ali ja želim izgubit tih 10 kg u 3-4 tj i budem .
Kada to zavrsim tada cu hodat u teretanu i vježbat tjelo kako spada.
Možeš mi reči kako da treniram prilikom mršavljenja?
Back to Top
Preky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 90
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Preky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 14:57
Iskreno nemoj mrsavit 10 kg u mjesec dana vratit ce ti se i jos malo ces dobit na to ,ja sam u 4-5 skinuo 23 kg i ne vraca mi se nista nemoj vise od 5kg mjesecno a sta se vjezbe tice koliko tjedno bi ti vjezbao?
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 15:49
Uredu onda ovaj mjesec skidam 5kg.
Pa vježbao bi svako jutro oko 8 (pola sata ili sat vremena)
a što jesti umjesto wheya ?
Back to Top
Preky View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 90
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Preky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 16:58
na tašte ili bi prvo nesto pojeo hmm nesto poput posnog sira
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 18:44
Pa prije bi nešto pojeo pa bi sacekao jedno 10 min onda bi se bacio na trening.Da nešto u tom stilu posni sir sa vaflom od riže ili tako neštoBig smileThumbs Up

Edited by workorgetout - 18 Svibanj 2014 at 18:45
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 19:33
Realno nije moguće da smršaviš 10 kg u 3-4 tjedna tj možda i je moguće al to da svaki dan ništa ne jedeš i ne piješ...svaki kg masti ti ima 7000kcal sta znaci da bi ti tija izgubit 70 000 kcal u 28 dana sto bi znacilo dnevni deficit od 2500 kalorija sta bi znacilo da doslovno nista ne smis jest...ti zelis napravit kalorisji deficit od 400-500kcal dnevno po prici sta si napisa sto je realno i uredu i max. sta bi triba al tako ces gubit u 4 tjedna 2 kg...osobno san to radija i izgubija 16kg u 8 miseci...triba bi realan u ciljevima...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 20:55
Ma znam shavtio sam da je nemoguče 10 kg u 3-4 tj...Možeš li mi ti dat neki dan prehrane ako ti nije problem ili bilo tko ko ovo čita da pokusam pomjesat sa ovim gore?
Hvala svima !!
Back to Top
lujo10 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lujo10 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 14:22
Premlad si da ides s necim tako rigoroznim, tvoje tijelo je jos u razvoju, i takve stvari ti nisu nimalo pametne. Uhvati se redovnog sporta i malo smanji kolicinu hrane, i to je to. 
Back to Top
lujo10 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lujo10 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 14:37
Doruča (oko 9h): 4-3 jaja i hrenovke---- umijesto hrenovke ubaci pecivo od cjelovitih zitarica, te od ta 3-4 jaja izbaci 2 zumanjka 

međuobrok --- imaj !! oko 13:00 za izdrzis do rucka, nesto lagano tek tako da malo zaposlis, zrnati sir, posni sir, ili neka vocka

Ručak(16:25):u to vreme imamo veliki odmor 20 min. Jedem sendvič,pizza,hamburger ili tako nešto--- nikako ! ako imas nekog doma u mogucnosti, ili ako si ti u mogucnosti speci se bijelo meso prije skole( cca. 3 min potrebno) stavi izmedu 2 manje fete kruha, i malo salate ili rajcice, mozes i senf staviti ako volis i u foliju pa u torbu !

međuobrok nemam--- opet kao prvi meduobrok, ako osjecas glad to pojedi

Večera (oko 20:15h):tuna iz konzerve ili čaša mljeka i pašteta--- ovo sa pastetom ne razumijem, sto ju jedes samu ? ugl nije dobro..tuna super, ubaci jos nesto povrca, najbolje sto sad pocinje sezona paprika, pomidora i krastavaca pa uvijek mozes nesto ukusno iskombinirat.. umijesto tunjevine mozes izabrati pileca prsa, neku drugu ribu, posni sir, ugl namirnicu bogatu proteinima.

I ujutro vježbam na spravi , dižem utege , 10 sklekova,10 čučnjeva i 20 trbušnjaka-- tebi ne tribaju utezi, dovoljno ti je radit sa svojom tezinom, znaci sklekovi,trbusnjaci,ledni,zgibovi,sklekovi, cucnjevi, iskorak itd. ali i ne izostavni kardio, bar 3 puta tjedno otrci sa nekom zgodnom prijateljicom pola sata, ili se vozi na bicikli, rolaj, igraj nogomet..ugl sto god volis samo se kreci.. i ponavljanja povecaj, napravi 2 puta po 10 sklekova, ako ne mozes u drugom krugu napravi 5 nije bitno samo povecavaj, trbusne isto. 
Nadam se da ce ti bar malo ovo pomoci.
Pozdrav :D
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 17:33
E i da neznan di si računa svoju dnevnu potrebu unosa kalorija al mislin ako je u tih 2300kcal uracunato i vjezbanje a reka si 3-4 puta tjedno da vjezbas cini mi se nekako premalo da si dobija da ti je dnevna potreba...ja san slicne građe nesto nizi al sican se da mi je bila na toj kilazi 3000kcal na dan uz uracunat trening i da san unosija 2500kcal na dan i bez problema gubija 2kg misecno...probaj to opet izracunat neznan sad napamet kako ide al cini mi se da bi tebi tribala bit oko 3000kcal dnevna potreba...Sta se tice spize pa tu nemas sta puno mislit: posni sir, jaja, pileca prsa, pureca sunka, zobene pahuljice, sta vise zelenoga (salata, kupus,...), tuna/sardina iz konzerve s tin da ocidis skroz od ulja, riba, bademi...obavezno izbjegavaj fast food, grickalice svakakve i slatko sta vise mos( mos tu i tamo to uzest al to tu i tamo neka doslovno bude 1 put u tjedan/dva s tin da ne prelazis kalorijsku potrebu)...E i iskreno sta se tice unosa proteina to ti je najbitnije al da bi smao preko hrane unija koliko ti triba na dan triba bi misecno trosit 2000kn na spizu (i to san malo reka) i samo jest to sta kupis, to malo ko moze priustit i bilo bi ti pametno ako ikako mos da uzmes proteina (whey) i da pijes to 2 puta na dan...mozda ti se cini skupo al viruj mi jeftinije je i lakse...


Edited by pomalo_stari - 19 Svibanj 2014 at 17:33
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
workorgetout View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Gornja Stubica
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workorgetout Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2014 at 10:03
Okej. Budem prico s roditeljima pa ak mi daju da kupim whey kupit cu. Ak vas zatrebam jos nešto vavim se.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.