New Posts New Posts RSS Feed - Dodaci za masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dodaci za masu

 Post Reply Post Reply
Author
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dodaci za masu
    Posted: 18 Svibanj 2014 at 10:20
Na masi sam pa sam odlučio malo poboljšati stvari te me zanima da li je ovako u redu uzimati, pratim preporuke proizvođača ali vidim da ljudi to baš i ne rade pa me zanima što je najbolje:
59kg/170cm idem na 70kg.

30 minuta prije treninga:
- Kreatin 5g
- BCAA 2 tablete

Odmah nakon treninga:
- Kreating 5g
- BCAA 2 tablete
- Whey 25g

Ovo u redu tako? ili kreatin ne treba nakon treninga?
Uzeti ću i Pulse V4 (myprotein) koji namjeravam uzimati umjesto BCAA ili se može zajedno s bcaa?

Treninzi su 6 puta tjedno po 1h.
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 18:32
Šta se tiče kreatina isto ti je kad ćeš ga uzimat, oće to bit odma ujutro, prije ili posli treninga ili navečer, ja san ga osobno uzima u fazi punjenja 4x5g na dan tjedan dana ujutro prije posli treninga i navečer, a u održavanju 2x5 g bi ga uzima posli treninga i ujutro/navečer ovisno o tome bil trening odradija ujutro ili popodne pa u suprotnoj smjeni...Bitno ti je samo da piješ dosta vode, min. 3L na dan i bilo bi poželjno kad bi kreatin pomiša sa UH, najbolje uzmeš glukozu pa mišaš kreatin i nju u shaker...Sta se tiče wheya nebi ti bilo lose uzimat 2 puta na dan i to odma ujutro čin se probudiš i odma posli treninga da bi spriječija katabolizam mišični...Sa BCAA neman iskustva pa ti nemogu reć kako šta, al ja mislin da bi ti čak i metabolon bija koristan iako uz pravilnu prehranu i trening i hidrataciju su ti dovoljni kreatin i protein po meni...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 08:24
Misliš da na moju trenutnu kilažu mogu uzimati 4x5g kreatina dnevno ? ako da, koliko dugo vremenski? kao što vidiš po kilaži sad sam na masi.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 15:44
5g kreatina dnevno ti je dovoljno. Za masu... Žderi. 180g proteina dnevno, te dodaj UH i masti da složiš dobar kalorijski suficit.
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2014 at 17:24
Ma ne,ja san ti samo reka da san ja uzima fazu punjenja koja je trajala 7 dana 20g na dan 4x5 (bio mi je prvi put da uziman a ova faza nije neophodna samo brze pocme djelovat)...Razlika je sta san ja tada ima 79kg a ti imas 59kg pa ti  nebi preporučija toliko da uzimaš...reka je gori poviše Goranchero da ti je dosta i 5g na dan šta je i istina al mislin da ako nastavis 10g na dan plus UH sa tin i vode dosta da ces prije vidit rezultate......Pocmi sad sa kreatinon 2x5g kad god os i wheya 2 doze odma ujutro i posli treninga i uz suficit kalorijski od 500kcal na dan ja mislin da bi glatko triba dobivat 2kg misecno, stani na vagu nakon 4 tjedna i vidi koliko si napredova i ako je to to samo nastavi tako, ako vidis da si zapeja nakon nekog vrimena mos ubacit metabolon ili BCAA iako po meni kad bi trosija pare dosta je na kreatin, whey i spizu...E i kreatin koristi max. 6 tjedana i onda uzmi pauzu od misec dana jer se tijelo zasiti nakon tog perioda i onda vise nema svrhe od njega...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2014 at 00:16
Mislim da bi se prvenstveno trebao pozabaviti prehranom. Koliko vidim sa 59 kg bi se trebao relativno lako popeti na neki višu kilažu, nemoj se zamarati kreatinom ( osim ako imaš dosta para ) ili nečim drugim. Kao početniku dosta ti je da poboljšaš prehranu i da budeš u kalorijskom suficitu. Suplementacijom nećeš ništa postići ako prehranu ne dovedeš u red Smile
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2014 at 11:40
Trebam pomoć oko prehrane, nešto sam složio, gledam da bude oko 2400kcal:
http://i58.tinypic.com/2zimrl2.png

Molim savjete/prijedloge.
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2014 at 20:54
Ma dobro fala bogu da mu je prehrana najbitnija, al kreatin nikako mu ne moze odmoc, dapače uz pravilnu prehranu ce puno prije vidit rezultate...a i nije tako skup, pa za 6 tjedana to mu je niti 500g a cijena je 200-injak kuna ovisno o marki sta stvarno nije puno...Sad neznan jesi prvo vidija kolika ti je uopce dnevna potreba kalorija, vjerovatn nece bit velika jer nemas puno kila al opet treniras pa sumnjan da je samo 1900kcal na dan, jel treniras 5 puta tjedno ili? Ugl racunaj da ti je idealan suficit 500kcal, normalno mos ti i manje al nema potribe...e sad sta se tice spize neda mi se slagat neke jelovnike i to al bitno ti je unosit sta vise proteina, al posto si na masi nemoj zanemariva i slozene UH i nezasicene masti,tj. moja preporuka ti je jedi sve (normalno nemoj pretjerivat sa junkon i slatkin al nemoj ni to skroz iskljucit)...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2014 at 21:30
Vidi gore stavio sam link na moj jelovnik :) Kreatin uzimam 2x dnevno po 5g. treniram 6x tjedno po 60 min.
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2014 at 23:10
S obzirom koliko treniras i na visinu i tezinu otprilike ti je dnevna potrba da ostanes na istoj kilazi 2300kcal, sta znaci ako oces dobit na masi napravi suficit od 500kcal, znaci dnevno 2800kcal...al stvarno sta god jedes nemos falit samo nemoj pretjerivat sa glupostima...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2014 at 07:44
Ja na poslu samo sjedim, tako da tih 8h je sjedenje, tako sam označio na myfitness.com i izbacio je one podatke. Jel bi onda bilo ok onih 2400kcala ili ipak trebam više unositi?
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2014 at 14:30
a dobro kuzin da sjedis i to al ono 6 puta tjedno po uru vrimena je skroz ok trening, i jos ako se kreces umedjuvremenu iti malo tribalo bi 2800kcal bit ok, ali probaj kako oces ugl idealno bi ti bilo u 2 tjedna da kilo dobijes pa probaj pocmi unosit koliko mislis da je ok, ako bude islo prebrzo/presporo samo smanji/povecaj unos i to je to


Edited by pomalo_stari - 24 Svibanj 2014 at 14:32
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.