New Posts New Posts RSS Feed - ishrana za definiranje ili masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ishrana za definiranje ili masu

 Post Reply Post Reply
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ishrana za definiranje ili masu
    Posted: 13 Svibanj 2014 at 01:09
Pozdrav,


Čitam, čitam čitam i nikako ne kontam koja je to tačno razlika u ishrani kada ljudi žele izdefinirati mišiće, i kada žele raditi na masi? Dakle, šta je ustvari ta razlika, i šta je posebno važno za one koji se žele izdefinirati?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2014 at 17:18
Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Pozdrav,


Čitam, čitam čitam i nikako ne kontam koja je to tačno razlika u ishrani kada ljudi žele izdefinirati mišiće, i kada žele raditi na masi? Dakle, šta je ustvari ta razlika, i šta je posebno važno za one koji se žele izdefinirati?

ralika je u suficitu kod mase i deficitu kod definicije. Kod mase recimo 200-500kcal ide u plus s kcal, a kod deifinicije isto toliko, ili koliko vec ide ovisno o osobi u minus. Takoder, kod mase je naglasak na pojacanom unosu UH dok kod definicije se postepeno izbacuju UH, a samim time i rezu kcal kako definicija napreduje
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 22:17
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by vedrana29 vedrana29 wrote:

Pozdrav,


Čitam, čitam čitam i nikako ne kontam koja je to tačno razlika u ishrani kada ljudi žele izdefinirati mišiće, i kada žele raditi na masi? Dakle, šta je ustvari ta razlika, i šta je posebno važno za one koji se žele izdefinirati?

ralika je u suficitu kod mase i deficitu kod definicije. Kod mase recimo 200-500kcal ide u plus s kcal, a kod deifinicije isto toliko, ili koliko vec ide ovisno o osobi u minus. Takoder, kod mase je naglasak na pojacanom unosu UH dok kod definicije se postepeno izbacuju UH, a samim time i rezu kcal kako definicija napreduje
pozz


A šta znači postepeno izbacivanje UH, kolko je to u procentima / danima vježbanja?
Back to Top
kobe24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kobe24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2014 at 15:29
Ljudi izvinjavam se sto se ubacujem ovako ali da li mozete ocjeniti moj jelovnik za povecanje misicne mase imam 180 i 70 kg htio bi doci do 80 evo ovako izgleda moj dnevni meni
Dorucak 9 sati
Zobene + saka mijesanog voca orasi bademi ljesnaci + banana i sve to zalijem mlijekom
Trening od 11 sati pa do 12, ili do 12 i 20
Rucak 14 00
Supa + pileci file + riza ili neko drugo povrce koje se ima i + salata
Vecera 19 00
3 kuvana jaja + moja kravica sir + casa jogurta to ili tunjevina + paradajz eto kako vam se cini krenuo sam u teretanu prije 7 dana zanima me vase misljenje i komentari bio bih vam veoma zahvalan ako bi ste odvojili vremena da odgovorite pozz
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2014 at 16:18
Najbolje da si izracunas TDEE pa nadodajes kalorije na TDEE.

Inace, ja bi na tvom mjestu vise obroka. I da, kako da znamo ako ti je to dovoljno ili ne ako nisi napisao gramazu?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2014 at 17:10
Ne mora uzimati više :) ako je kcal odgovarajući ...no kada dođe defka :D ako izdržiš sa tri obroka :P hehehe...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kobe24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kobe24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 16:42
ne znam sad kako bih vam napisao u gramima al zobene ne idu ispod 100 grama sigurno sad sam malo izmjenio posto ovi orasi bademi i ljesnaci me naduvaju pa me uvati da izvinete proliv to cu recimo saku toga uzeti kao neki zasebni obrok a gore cu ubacit 2 banane i zobene + mlijeko
rucak sad upravu si ne hranim se kod kuce vec u trznom centru pileci file onako srednje velicine pa ima sigurno 100 grama riza isto a salate ja natrpam do vrha malu zdjelicu veca se dodatno placa i na kraju sta bi mi jos dosavjetovali ne koristim ove preparate skupi su mi ako bi imali sta jos dodati ili posavjetovati bio bih vam veoma zahvalan
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.