New Posts New Posts RSS Feed - Cardio vs weightlifting
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Cardio vs weightlifting

 Post Reply Post Reply
Author
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Cardio vs weightlifting
    Posted: 09 Svibanj 2014 at 14:46
Pozz ekipa!

Evo ne znam gdje bih stavila ovu temu, ako sam pogrijesila neka moderatori prebace. Aktivno vjezbam u teretani vec nekih 9mj, izmrsavila sam i dobivam lijepe misice niti sama nisam znala da postoje kod mene hehe nego ono sto me muci je to sto nemam osjecaj da sam napredovala puno u cardio aktivnostima, tj rekla bih izdrzljivosti. Znaci kada dizem utege znojim se ko stoka, puls mi je ubrzan i sve to podnesem, ali kada dodjem na traku za trcanje muka mi je i jako tesko to podnosim, onako imam osjecaj da ce mi se cijeli sadrzaj zeluca izvrnuti na usta, isto tako kada trcim u prirodi. Nije da sam to jucer pocela raditi tako da ne znam zasto ne mogu napredovati tako lijepo u cardiu, jer s tezinama dapace ide lijepo iz mjeseca u mjesec. Pitam Vas da li je to do nekog stanja u organizmu, da li postoje ljudi koji teze izvode cardio, ima li tu kakvog nacina da se poboljsam? Mislila sam da ce mi misici pomoci za drze izguravam dionice, ali 5km mi je maksimum trenutno...

Edited by amalia - 09 Svibanj 2014 at 14:47
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 18:06
Kreni sa 7 km/h, pa povečaj nakon nekog vremena, nemoj odma krenut sa 10. Ili hodaj na cca 5km/h, ali stavi si nagib na 2-3, pa kasnije makni nagib i kreni trčkarati.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 19:02
Vjezbe snage ti nece mnogo pomoci da napredujes u kardiu. Bilo bi jednostavno da je stvar misica. Onda bi bodybuilderi bili najbrzi maratonci :) U principu, kardio se u najvecem dijelu svodi na aerobni kapacitet. Nesto malo mozes na njega utjecati slozenim vjezbama ali izolacijskim gotovo nikako.
Kao sto Mike kaze, kreni polako i postepeno povecavaj km. Kombiniraj hodanje i trcanje. Neka ti tempo bude takav da mozes najnormalnije pricati na telefon (znaci, jako spor). Cim se zapuses tijelo pocinje postepeno prelaziti iz aerobnog u anaerobni mod. A tim neces napredovati u kardiu.
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 21:55
Hvala vam na odgovorima i razrjasnjenju onoga sto me mucilo. Pokusat cu lakse s tempom pa cemo vidjeti kako ce ici dalje!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.