New Posts New Posts RSS Feed - Problem prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Problem prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
midzojtic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote midzojtic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Problem prehrana
    Posted: 08 Svibanj 2014 at 20:36
Ovako imam problem :/. Neznam kako to rijesit. Zovem se Marko. Treniram nekih 15 godina (trenutno mma 4 god, tajlandski 5 god karate itd itd. nebitno) borilacke vjestine. Imam 25 godina. E sad... Inace sam porijeklom Slavonac pa onda je poveznica slavonska prehrana domaca. S tim da mi je stari lovac pa imam sve vrste divljaci od meso itd itd.  Visok sam 183 cm i imam  90kg. Uglavnom je to misicna masa. Bf mi je nekih sad trenutno na 15% (prezderavo se prek zime i to). Svaki put kad se debljam naupi mi se oko trbuha najvise tog. A htio bih probat plocice nekako nabacit sto mi nikako nejde. Spustio sam bio razinu bf na oko 11.9 % pa ih nisam imo, dok je decko iz kluba s 13.5 % ko nacrtan :/. 
Mislim da imam problema s prehranom.
Nejedem bijeli kruh (razeni, integralni to znam pokoji obrok). Pijem uglavnom vodu i mineralnu, izbjegavam sokove razno razne.
Zanima me kako bi si iskombiniro.
Procito sam negdje da nebi u biti smio kombinirat ugljikohidrate i bjelancevine? Poslije treninga ne pijem vise nikakve suplemente nego si sam sve blendam. Godinama sam ih uzimao i presto jer sam od njih zavrsio na hitnoj s tlakom 160/100 i 120 otkucaja srca. Pio sam Hemopump prij treninga koji se moze kupiti u Polleo sportu. Tako da sam odlucio si sam sve raditi gdje sam u biti i primjetio bolje efekta nego od wheya i tih kemija tak da to izbjegavam. Blendam si par jaja, banane, posnog sira uglavnom iza treninga. Prije si popim zeleni caj ili kavu, grozdjice. 
Kako da si istopim to sala koje me zivcira s trbuha haha. Fkt  nemam pojma nisam body builder pa da znam bas od a do z o prehrani. 
Evo recimo ovakav bi si plan otprilike kakve navike imam;

Ujutro popijem na taste (tek sam poceo) 3-4 zlice jabucnog octa u 2 deci vode.

Dorucak mi se uglavnom sastoji od raznih namirnica; 
spek, hrenovke, kobasice (srna, vepar, svinja) sunka, jaja, s razenim ili kukuruznim ili integralnim kruhom

Rucak
Piletina, Veprovina, Srnjak, Svinjetina, u kombi s krumpirom, njokama, tjesteninom, salate itd, grah itd. 

Vecera
ono kobasice, spek, sunka jogurt obicni, u kombi s kruhom (razeni, kukuruzni..), mlijeko.  

Tokom dana pjedem neko voce. Itd. 
Inace sam zakinut za orasaste plodove jer sam alergican na njih. U biti ajmo rec da znam neke osnove. haha barem mislim. Eto molim neku dobru dusu da mi malo pomogne kako bi skino tooko trbuha kaj mi se nakupilo sad, a da pritom dignem i misicnu masu. U biti svu hranu koju imamdoma je domaca s sela tako da je zdrava. Medjutim imam problema s kombinacijom :/. A cini mi se i genetikom jer mi se jedino oko trbuha nakuplja visak nigdje drugdje. :/.  Treniram svaki dan skoro. Tako da puno i trosim. Dns sam imo trening plivanja od sat i po. I taman kad sam doso imam osjecaj mi sav trening uzalud bio jer mi trbuh napuhan :/. Haha nezz jel sam corbanac s veprovinom i zelenom salatom i njokama. :/. Neam pojma vise ni  sam. haha. Pomagajte. Nisam strucnjak ak sam kaj glupo napravio uzmite u obzir haha.


Edited by midzojtic - 08 Svibanj 2014 at 20:43
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 12:57
Izbaci kruh u svim oblicima, izbaci tjesteninu, izbaci krumpir. Ako već moraš jesti nešto da liči na kruh, onda one Wasa Fibre šperploče. Hrenovke, ako nisu domaće, seoske, izbaci.

Dodaj zelenog povrća, rajčice, paprike.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2014 at 07:54
Zašto bih morao izbaciti kruh tjesteninu i krumpir?

Pozdrav :) reguliraj si prehranu... Koristi UH iz cvjelovitih žitarica.. Kruh ako je domaći odličan može biti izvor energije koja ti je potrebna... krumpir, zob riža...

Nema veze ako ne možeš jesti orađaste postoje masu drugih izvora masnoće iz ribe, maslinovog ulja..lanenih sjemenki,jaja itd :)

Malo smanji špekove i kobasice....mada ih je dobro konzumirati kada osjetiš potrebu....ipak imaju i poni P plu M za spavanje hehe....

Probaj što čišće jesti meso .... te što više izvora proteina...pošto vidim da planiraš ulaziti u deficit....osiguraj si bjelančevine dovoljan unos .. kako ne bih izgubio mišiće...

Koliko znam Borcima i nije baš primarno da im se iscrtavaju mišići...poželjan im je veći bf ako se ne varam? :)

I da... ako želiš poločice.... Mrtvo dizanje..čučnjevi...Bench ... zgibovi ... su ti najbolji za njih ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.