New Posts New Posts RSS Feed - 50-te
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

50-te

 Post Reply Post Reply
Author
Sju View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sju Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 50-te
    Posted: 28 Travanj 2014 at 19:07
Cijeli život se bavim nekim oblikom vježbanja i cijeli život imam up and down s kilažom. A sada kada sam prešla 50-tu sve je postalo još i teže. Problematična sam od struka na dolje (tako ja to vidim). Sjedim na poslu i s godinama mi se sve više taloži na neželjenim mjestima. Volim trčati, onako polako joggirati. Na taj način praznim glavu od posla i svega ostalog. Voljela bih konačno pronaći sistem (jednostavan, jer je teško na poslu organizirati neke velike zahvate) prehrane. Voljela bih jednostavne prehrambene kombinacije koje nisu prezahtjevne i preskupe, a može se sve brzo pripremiti i ponijeti na posao. Molim savjet :) Visoka sam 167 cm i teška (trenutačno) ca 69 kg.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 19:28
Pozdrav :) Nešto mi je jako zapalo u oko a to je oko prehrane na poslu... ovo su daleko ne istine da se ne može kvalitetno i dobro organizirati prehrana... ja ju još bolje jedem nego kod kuće...sve je stvar dobrog plana i organizacije i volje...što očigledno vam fali :) Nemojte mi zamjeriti... 

Radim kao dimnjačar...po terenima 8 sati dnevno...na terenu..po kiši snjegu ne bitno koje doba koliko stupnjeva..radim..zavlačim se na visoke uske prlajve tavane..penjem se kao spider-man svagdje...i stim da nosim ogromnu torbetinu sa sobom puno hrane i litre i litre vode..sa velikim čeličnim dimnjačarskim štoserom ili četkom..i uspjevam se držati 6 obroka po danu :)

i raditi samo za prehranu...no to je opet moj stil života


Želim reći da je moguće sve..sa dobrim planom dobrom organizacijom..planiranjem unaprijed...ja već sada idem pripremati hranu..robu ..utege sve sve sve...za sutra... traje mi 2-3 sata...da sve stavim na plan...da sve bude kako treba...

treba vam dobar plan to je sve...imate 50 godina..sa godinama metabolizam usporava i to ste svjesni...mišići se ne zatežu kao prije kosti više nisu kao prije...

tijelu treba manje energije nego prije da vas drži na životu...stoga svjesno da ako ste navikli količinski papati od 20-te godine do 50-te tako..da više niej isto...možda mozgom da..ali tolke rezervare vaše tijelo više ne posjeduje :)

Što se tiče hrane... Ja kao mlad čovjek :) Osobno biram što ću jesti....kao što rekoh (moj stil života)

Jelovnici su tipa posni sir..meso...ribu baš ne preferiram..ali ako ju preferirate odlično...jaja, zobene pahuljice..cjelovite žitarice....povrće i voće neka budu dio svakodnevnog vašeg konzumiranja...pijte često vodu..jedite orašaste plodove....izbjegavajte previše prženja na masnoćama...ili previše tarupanaj po raznim šećerom koji ne jedete u vrijeme kada vam treba...a i nije toliko iskoristiv vašem tijelu.. :)

Manite se toliko i prehrane....nije sve u njoj..ali bilo bih poželjno da nešto od toga konzumirate...pokrenite se malo više od joginga..ajde 50 godina :) Šta je to..još vi možete biti u top formi bez problema :) pozdrav :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.