New Posts New Posts RSS Feed - Sklek na povisenju i hvat
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sklek na povisenju i hvat

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sklek na povisenju i hvat
    Posted: 26 Travanj 2014 at 01:40
Pozdrav, radim sklek na povisenju tako sto si stavim cijev izmedu 2 panja i radim.Mjenjam visine od 10 cm od zemlje pa dizem sve vislje prema gore.Zanima me koje misice pogada ta vjezba osim prsta posto ocito mi prsa rastura jer me peku isto tako me zanima dal je uopce potreban uski hvat palac do palca tipa dijamant sklek  ( na cjevi ) ako da sta pogada.Danas sam se uslikao za primjer pa bi molio pomoc inace treniram 4 tjedna tek bio sam stapic udeljo se i radim paralelno 10ak vjezbi vrtim zgib itd.

Osjeti se jako velik napredak u snazi pogotvo na vratilu i sklekovi spartanski,skorpion itd :) 

Inace poruka svima koi nemog sklek radite bench ja sam radi osa 16 kila uglavnom jako uski i odguravanje na nekoj povisenoj cjevi a za zgib radit negativne djelove ili se dizite koliko mozete i ostanite ukoceni sto duze , provjereno radi :) 




Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 01:44
Da se razumijemo slika nije tu da se pres*ravam ili slicno vec mi je tako bilo najlakse pojasnit :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 07:31
Na slici ti nekako laktovi previše bježe van i previsoku su..izoliraš ramena tako više :) a glava ti je spuštena prema dole...vježbaj stabilnost trupa :) kada ti glava padne kralježnica odmah nije kako treba i to nije poželjno :)


Sve postoji sa razlogom..dijamantni sklek nije namjenjem da direktno gađa prsa kao primaran mišić...nego triceps...normalno ako znaš izvesti ga kako treba..svima bih ga preporušio na šakama zbog bolje kontrakcije..barem meni..što se sa moje strane tiče :)



Onaj koji radi sklek i ne može ga napraviti..nije poruka da rade bench nego stabilnost tijela...poraditi malo na eksplozivnosti...te na ženskima neka uče o kontrakciji :) Poz









Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 14:04
Hvala na odgovoru,inace imam jako dugacke ruke kao grablje.Laktovi izgledaju visoko radim vise fora ove vjezbe uski hvat i siri ovo je siri.Dobro si zapazio za glavu inace drzim jer ravno sve dok imam snage se spustat a kad nemam glava mi ide prema gore :D.Inace ovu vjezbu radim tako da prsima diram cijev i dizem sve sva snaga iz ruku bez dupeta i slicno. Ubiti dali je uopce i potrebno dizati visine cjevi znaci radim na 10cm od zemlje pa dizem navece panjeve a nekad radim mjesanu seriju npr jedan uski jedan siroki pa jedan pored cjevi na panjeve posto sam citao bas da je u tom caka svaki put drugacije radit da se misic ne navikne trening mi nikad nije isti uvjek je drugaciji :)

Kad si spomenuo sklek na sakama radim ga sad me zanima kolika sirina da bude od njega ko da mi se gada triceps vise me stegne.

Takoder radim i sklek di su noge na povisenju tu definitivno rade gornji dio prsa.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 18:37
Znam znam evo jednoga za primjer :) Gledaj godinama mogu reći da imam iskustva sa njima...hehe...mada sam i godinama ne pravilno radio..pada glava..ne stabilnost..guranje rukama!!!! :) Sada možda ćeš čudno gledati. i misliti "pa nego čime guram " :) Bitno ti je povezanost prsa...i glave...tj mišića prsa...kontrakcija....pošto imaš duže ruke...širi hvat će ti svakako odgovarati..moraš osjetiti onu rastezljivost..vlakana..da ih kidaš..da ih skraćuješ....niej bitan broj ponavljanja..nego kvaliteta odrađene serije...fokusiraj se što sporije da radiš uz napete mišiće..da osjetiš...ja to volim reći.."pozitivnu bol" u mišićima...ruek su ti previše ispred ramena...trebao bih dlanove malo spustiti..osobno nisam radio sa nagibima....ako ti paše radi..ali meni su kosi i uz poviššenje neko minimalno bile dosta..jer kod povišenja..puno frustracije prelazi na ramena što dublje ideš..tako da i nije baš mi toliko bila ugodna..ali svakako dublje možeš pogoditi mišić...ja osobno ne bih često tako radio..više pazi na tu glavu i kralježnisu..tj stabilnost tijela..vježba core...kojim ćeš to poboljšati :) tehnika je sve :) napraviš 2 sklekla...2 sklekla...ali predivno pogođena 2 skleka više vrijedi nego njih 15... :) Radi razne varijacije..ali radi bez ruku..zamisli da ih nemaš  da su ti ruke nekakve sklopke..a pokretač prsa :) i biti će mnogo bolje :=

Šaka uz šaku..mislio sam na tricepsni sklek..široke nisam radio jer previše bole me zglobovi...pre visoko sam si nekako za šire šake :) spoji šake tako da vanjskim dijelom dlana ti je uporište...odlična kontrakcija... za unutarnja prsa..i triceps :)... 

Kod gornjeg opet pazi da niej pre velika kosina..jer ćeš izolirati ramena :) Prsa su zapravo po meni najteža za izoliranje mišića...baš  zato što smetaju triceps i ramena..radi ih pametno i rasti će odlično!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 18:59
Da mene ubiti ramena i bole skoro kod bilo koje vjezbe i cak kod zgiba iako ga radim pravilno uvucem ih "iza usiju" spojim lopatice i dizem se tako da lopatice rasirujem u stranu.Trenirao sam bas do nedavno opet sklek na povisenju i nebitno kako uhvatim ramena mi se raspadaju bole jako ali moram priznat da unazad 4 tjedna se vidljivo napirila :) . Probat cu sad radit vjezbe sa vise uvucenim ramenima iza usiju i ubiti realno je bitno koliko su ruke ispred sto vise ispred ramena rade sto vise prema unutra prema prsima manje rade.Isto tako sam skuzio kad radim sklek normalni ima caka i kako se ruke presavijaju u laktu probavam ih sto vise unutra iz tjelo dok kad ih savijam prema van opet me ramena rasture.Na sakama sam probao dijamant radit bas u sredini nikako mi ne pase puno mi vise lezi obicni dijamant a na sakama mi opet pase sto sire ruke sklek :) 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 19:16
Znam vidim po slici da te bole ramena hahah :) kažem ti ...PRSA! Fokusiraj!!! Uči se mind muscle povezati iznimno važno..a i kada odradiš mišićima koje imaš zacrtane taj dan....baš pravo vidit ćeš koliko bolji osjećaj...uf uf :))

Probaj sa dlanom više..a šake neka budu skupljenje ;) osjetit ćeš znatno razlioku :) Jače pogađaš triceps :)

Dosta koristiš rame...što u početku većina tako radi..jer i ja sam se čudio..nisam radio ramena...a konstantno su mi napredovala haha...bez da sam imao vježbe za njih..a nisam kužio da sam više njih radio nego skupine koje sam forsirao :) 

Gledaj kod leađ ti je iznimno važno da ne vučeš šipku prema sebi...niti prema njoj :) 

Malo čudno zvuči jelda ? iz drugačiej perspektive da..ali iz svoje ne smiješ misliti na to...jer ćeš pogoditi biceps više :) 

Gledaj da laktovi odrade posao...  Zamisli da su ti ruke i podlaktice kuke zakačene za laktove. One ne rade ništa drugo nego povezuju laktove sa šipkom/tegom, šta god da koristitš.  zamisli da te netko iza podjebava i da ga hoćeš udariti laktom :)  . U slučaju vertikalnih okreta kakvi su pull ups, chin ups i vježbe lateralnog povlačenja, zamisli da spuštatš laktove dolje i lagano ih vraćaš nazad.

Možda će biti potrebno malo vježbe da se na ovaj način ovo izvodi, ali će vrijediti. Kad se naučiš da se dižeš preko laktova a ne preko ruku, primijetit ćeš veliku razliku u dijelu tijela (bicepsi ili leđa) koji radi većinu posla tokom vježbi za leđa.


Kada si gore zastani na sekundu i probaj što više kao da hoćeš spojiti lakat ejdan sa drugim :) obavezno zastani...





Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 19:31
E super si pojasnio ovo , inace zgib sad radim nadhvat siroki , podhvat najmanje radim jer nedamise radit ruke s zgibom najvise gadam onaj sredni siroki hvat i malo manje najsiri hvat inace imam kupovnu spravu namontiranu vani.Inace ja radim zgib sto brze gore i sto sporije dolje i iskreno slikao sam si leda iza prijtelj je slikao odlicno se vidi misici leda kako se stegnu ali definitivno me 10 puta vise bole ruke pogotovo rame , a pored ramena i malo ispod vrata me boli a stvarno se trudim sto bolje napraviti i sto sporije ali treba vremena ipak je ta vjezba za mene velik zalogaj.Zgib radim po svom planu svake minute radim koliko mogu radim i obrnute hvatove i sve a odmor uzimam sto kraci tocnije osjetim kad mogu :D .Inace volim i samo visit na sipci dignem se malo od zemlje visim 10 sec pa se dignem jos 20% gore pa visim i onda se najvise dignem i stoniram se na par sekundi ali opet najvise muke dobija rame i vrat iza iako se lats otvori ocito su mi ruke slabe :) Ovo sam sad nabrljo ovako jer sad bi ti mogao rec 1000 informacija pa aj probo sam skratit ,inace nemam plan treninga radim 5 dana 2 odmor plan si smislim prije treninga isti dan sta radim i nikad nisu iste vjezbe Tongue  mozda ce netko mislit da nejde to tako ali ja nisam mogao vjerovat koliko su se prsa ljepo ocrtala koliko je opseg ruke narasto i pogotovo leda ,jedino sto nemam u svojoj kolekciji je trbusnjaci a to cu uvest jer da stomak sredim na minimum itekak bi se vidle izbacene sise - prsa haha :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 19:59
Gledaj... :D pozitivna strana je... to što svaki početnik če reagirati super.... na naj ne kvalitetniji rad...odreagirati će nekako...makar pri tome uništavao laktove ramena i ostale dijelove bespotrebo... ali vidit će nekakvu progresiju..ocrtati će se mišić..i mislit će da radi kako treba....ali zato se čudi kako ga bole ramena dok radi bench..i zašto više osjeti biceps nego leđa :) klasika...koju je svatko prošao...

Tijelo će nakon nekog vremena stati...htjeti će mišić da ga se šokira više....htjet ćeš latove veće...a ti ćeš sa vremenom možda povečavati tegove na šipci..ali ćeš jednako pogađati latove kao što si i na početku...možda još i sa gorom tehnikom..i stati ćeš...tijelo će ti bježati...leđa nećeš moći ispraviti...ruke će ti drhtati kada uzmeš u ruke bench :)


Samo pazi da se fokusiraš na spora ponavljanja za sada..kontrolirano spora...da zamisliš i skoncetriraš se na grupu mišića koju radiš :) Jer progresivno povečanje kila...uz 100 postotnu iskoristivost vježbe..daje odlične rezultate... :) vjeruj mi .... ja sam imao bolove u ramenima više nego u bencu..ali rasle su mi sise....i misio sam to tako mora biti to tako valja...nakraju skužiš da štekatš sa bučicama od 10 kg na bench potisku..možda vizualno je to izgledalo nekako..ali unutrašnjost mišića i sama jačina nije šljakala nije radila.....zato sam lijepo puno skratio kg i počeo ponovno..što će ti se dešavati...jer đabe ti oblika mišića ako je on iznuttra trul.... :) Nije poanta i sve u izgledu i trbušnjacima...sad ih imaš sad ih nemaš...ja sam se navikao i sa njima..i bez njih ..totalno mi neigraju ulogu..bitan je taj osjećaj tokom terninga..da te ispuni sa ogromnooom satisfakcijom ...uživanje u Mind Muscle control..uživanje u pozitivnoj boli...u svemu...tada dolaze pravi rezultati... danas su podosta vježbača kao kinder jaje...izvana izgledaju njami za pojest...a kada zagrizeš skužiš da je iznutra većina zrak :)

Trudi se učiti na sebi što ti najviše odgovara ...tada ćeš biti još sretniji! svaka čast na do sada rezultatima! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 20:21
E hvala ti super si ovo pojasnio i ja iako sam pocetnik.ovo sam i prije nego sam krenuo vjezbati usadio u glavu.Procitao sam masu vjezbi i svega i sve sto si rekao stoji svaki pocetnik na malom napretku ostaje na istoj tehnici jer misli da tako radi.Tako je i meni bilo do sad sto se tice ramena od danas drugacije glediste imam po tom pitanju.Jasna mi je stvar da vise treninga nije bolje i hrana naravno.Ja ni ne uzimam suplimente uopce a udebljo sam se dosta kvalitetno sam se udebljao pravilnom ishranom i pri tome pusim 2 kutije cigara dnevno :).Tek pravi sok sljedi kad ih ostavim uskoro haha Embarrassed.Inace kao sto si rekao spora ponavljanja uvjek radim sto je vise moguce eksplozivno se podizem a spustam polako bilo bench sklek ili zgib pokusavam kontrolirat pokret.Takoder si bio u pravu bolova u zglobu npr mene od chin zgiba boli ljevi zglob s ljeve strane di viri kao kost i to me bolilo par dana iako se jako dobro zagrijem 15min se zagrijavam cilj mi je masa i treniram intenzivno 45min max.Budem od sad malo drugacije pristupao vjezbi tocnije sklekovi i zigovi najvise dok osjetim da mi se bas dio koi zelim zateze i pazit na ramena i zglobove :D mada su sve vjezbe dije zglob nije u prirodnoj poziciji se "trose" nemam ni z sipku i na benchu radim usko dizanje dlan do dlana i osjetim bol u ljevom ramenu kod bencha nakon nekih 20 podizanja ( uteg 16 kila ) .Uglavnom probat cu kvalitetnije odradit trening pa cu vidjeti rezultate Thumbs Up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 20:32
Ne sekiraj se :) sa vremenom to sve sjedne..bitno je da ne utuviš u glavu kao dosta njih da čim su takli uteg... da misle da znaju sve..i da moraju dići 100 kila na bechu da budu pravi....

:) 

i onda brzo odustanu jer to tako ne ide .... suplimen kao supliment :) Da imam novaca koristio bih ih maximalno..ali nemam...pa mi preostaje baza na hrani...što možeš dovoljno sve postići sa njome..ako pravilno radiš..pravilno odmaraš...nekako se previše ljudi oslanjaju mi danas na praškove i tabletice :) ali opet ne zalazim u to..jer je to njihov život i tako rade...ja bih osobno radio isto da imam...za sada ne..ali biti će nadam se :) najvažnije mi je da imam dovoljno za sada što trebam i da pratim progresiju...kao i svatko :)

Riješi se tog zla...muku mučim i ja...sada sam na e . cigari upravo dobio danas hahah....i ne valja mi punjač poludio bih najradije....ali veliko je to zlo..i teško je odreknuti se toga kada znam kako je to kada paše...dobro nisam na toliko 2 kutije ipo ....ali opet teško je kada se okomi sve na tebe da ne zapališ..:) jako teško zlo!.... Samo nadam se da ću uskoro riješiti pa makar da pljuckam onu paru iz struje..al kad ne ide me moš ga je**ti hehe...htio sam proči jeftinije..još mislim proću besplatno...ali izgleda ništa..morat ću odvojiti neke par uf...to sam mogao imati cijeli mjesec zobi za te novce..to me najviše dira haha...

Pred postavljam da istu stvar radiš i sa benchom...kao i sa sklekom :)

stani do zida...i refleksno ga idi odgurniti...kada staviš dlan na zid...vidit ćeš kako treba bench raditi ...u kakvom su položaju laktovi...širina i sve :) počni sa time..kasniej napreduješ sam :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 20:49
Eh da te cigare sugave, oce ih se ostavit a opet se sjetis kak je super zapalit uz kavu ujutro.Al opet s druge strane razmislis pa kako jedan dim moze pobjedit citavo tjelo :D , domaci duhan je opet 2 prica to je cak i zdravo al otom potom.Jedna velika prednost prestanka pusenja je sto ce hrana bit prioritet no1 a to je ono sto meni treba makar jeo 12 puta dnevno :D .Ma te e-cigare su jos gore,kad se sipa nikotinski koncentrat :D.

Uglavnom bench siroki mi neradi problem zapravo samo uski dlan do dlana to cu isto probat fiksirat ovom tvojom metodom pa cmo vidjeti uglavnom,malo sam rasirio horizonte s ovom temom i hvala na pomoci Wink

Zivio care
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 20:59
Ma nemam pojma...kao je bojlje haha...a šta ćeš domaće je domaće..mada me neka baba žešće zeznula uf... niej mi dobro haha

Ma ne znam ni sam želim stime nekako prestati ...ako je moguće..jer kolega mi je uspio..pa ajde da i ja budem neki uspjeh hehe da im povečam broj uspješnosti za reklamu :P

To je tvoja tema imaš pravo pisati što god hoćeš...čekaj prijatelju kako misliš bench dlanom do dlana? kao uski ?? da se dodirivaju?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 21:13
da da uski znaci ruke se dodiruju imam 3 hvata jako uski malo siri uski i najsiri inace cjev mi nije dugacka domaci utezi od betona :D 
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 21:14
https://www.fitness.com.hr/images/clanci/bench-press-uski-potisak-sipkom.jpg znaci na ovo mislim :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.