New Posts New Posts RSS Feed - Zgib ( momenat spustanja )
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zgib ( momenat spustanja )

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zgib ( momenat spustanja )
    Posted: 09 Travanj 2014 at 23:06
Ovako naiso sam na nedoumicu sto se tice zgiba,na nekim stranicama se prica da ruke moraju bit ravne na nekima da ruke nebi smjele biti ravne u trenutku pustanja citiram

1. POTPUNO IZRAVNANJE RUKU. Ukoliko u završnoj fazi vježbe kad se vratite tj. spustite natrag u početni položaj posve ispružete ruke tada se u potpunosti onemogućava sva mišićna aktivnost (napetost) što lako može rezultirati preopterećenjem tetiva i ligamenata.

Sad sta je ispravno spustati se rukama dok ne budu ravne ili ipak ostati neki 20% u zraku da ruka bude blago savijena ?
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 05:20
Originally posted by dekipkc20 dekipkc20 wrote:

Ovako naiso sam na nedoumicu sto se tice zgiba,na nekim stranicama se prica da ruke moraju bit ravne na nekima da ruke nebi smjele biti ravne u trenutku pustanja citiram

1. POTPUNO IZRAVNANJE RUKU. Ukoliko u završnoj fazi vježbe kad se vratite tj. spustite natrag u početni položaj posve ispružete ruke tada se u potpunosti onemogućava sva mišićna aktivnost (napetost) što lako može rezultirati preopterećenjem tetiva i ligamenata.

Sad sta je ispravno spustati se rukama dok ne budu ravne ili ipak ostati neki 20% u zraku da ruka bude blago savijena ?

Ja sam se uvijek skroz spustala :/ Mislim ja radim one negativne jer pravi jos nemogu, znaci samo to spustanje i spustim se do kraja i kod chin up-a i kod pull up-a
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 06:37
Sve ovisi kako ti paše.... dugoruki ljudi teško da će im odgovarati takav način... te će morati skraćivati put..tako što se sigurno neće spuštati do kraja...stvar je da osjetiš pogađanje da je odrađeno u punoj kontrakciji....zašto ne probaš sam skužiti što valja? tj osjetiti..pristup internetu može imati svatko...da sam napisao da moraš jedno oko zatvoreno imati dok se spuštaš prema tlu dali bih mi povjerovao? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 12:40
Ja se uvijek se spustim do kraja a dosta sam visok i krakat,jer inaće imam osjećaj ko da sam varo a to nevolim...sad na nekim stranicama čitam da se nije dobro spuštat do kraja zbog x razloga dok drugi tvrde suprotno...sad kome vjerovat?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 16:18
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ja se uvijek se spustim do kraja a dosta sam visok i krakat,jer inaće imam osjećaj ko da sam varo a to nevolim...sad na nekim stranicama čitam da se nije dobro spuštat do kraja zbog x razloga dok drugi tvrde suprotno...sad kome vjerovat?

ovisno o onome što pogađaš..nije nužno se spuštati do kraja .... sve ovisi o tvojoj građi i tvom pogađanju.."skraćeni put" u dobrom pokretu... će pogoditi puno bolje mišić nego u ispruženom gdje ćeš možda više iskoristiti biceps nego lat.....


više bih se bazirao za ono gore i pokušao što više gore povući da šipka ide ispod prsa.... gdje je po meni puno više kvalitetnija tada vježba kao si sposoban...bjeruj sebi..pa osjetiš vježbu kada radiš ne? Smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 16:23
Zgibove više koristim da bi dobio na snazi kompletno a ne da bi nešto određeno gađao...Osjetim i lat i biceps a i core...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 17:31
po meni je jedina stvar na koju bi trebalo pazit da ramena držite u kako se to zove već "sockets" ja kažem u njihovim čašicama i kad su u takvom položaju latovi nose teret makar vi skroz ispružili laktove mada u realnoj situaciji nikad nećete skroz ispružit laktove, po meni lockout u laktu nije potreban ali ramena moraju bit čvrsta da prenesu pokret u veće mišiće leđa (latove) i da se ne dižete prednjim ramenom jer to nije njegova namjena
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 18:07
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

po meni je jedina stvar na koju bi trebalo pazit da ramena držite u kako se to zove već "sockets" ja kažem u njihovim čašicama i kad su u takvom položaju latovi nose teret makar vi skroz ispružili laktove mada u realnoj situaciji nikad nećete skroz ispružit laktove, po meni lockout u laktu nije potreban ali ramena moraju bit čvrsta da prenesu pokret u veće mišiće leđa (latove) i da se ne dižete prednjim ramenom jer to nije njegova namjena


Tako je.. dodao bih još... sa vremenom...kako progresija ide u vježbi.. što dalje pokušati od šipke se vući....još bolja kombinacija teže je ..jako jako puno...više to ne radim pošto se tovarim utezima..ali dok nisam...to sam radio znači šipka kad si u gornjoj poziciji ne dira prsa ili je koji milimetar blizu nego što dalje ;) bolesno razara latove..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2014 at 22:13
Nisu toliko bitne ruke kao sto je bitno rame. Tesko je objasniti napisanim tekstom ali tocno kako ti je kolega gore par postova rekao - bitno je da ti glava humerusa (kugla na vrhu nadlakticne kosti) bude cvrsto u glenoidnoj supljini. Poanta zgiba je ionako istezanje i skupljanje misica koji preko lopatice povlace rameni zglob prema natrag i dolje (a to su latissimusi).

Nemoj MOLIM TE :) raditi one sugave polu.zgibove koje ekipa u teretani tako cesto radi, prime stangu dva petra siroko (pa im je put koji se dizu otprilike 10 cm), ne spuste se do kraja niti se dignu do kraja.

Chin up (zgib) znacui tocno to - Chin UP, over the bar ;). Za jos bolje rezultate probaj sternum chin ups.. Sternum je prsna kost... tako je, moras ju dignuti do stange.
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2014 at 01:18
Ja sam inace visok i dosta dugacke ruke imam sprava je namontirana na 2,20 u zrak a ja sam visok 184.Nebi preopurcio bas istezanje do kraja vec malo ostati savijen u laktu.Ramena pate ako se spustam skroz ravnih ruku.Za pocetak sam uvjek radio visenje na zgibu oko 30 sec svaki hvat i tek onda kretao.Inace mana mi je sto imam zid i nemam slobodu u nogama a posto sam slab jos u rukama dobro bi mi doslo da mogu nogama mlatit napred ali posto je zid mogu sam prste izlomit :D 
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2014 at 06:52
Originally posted by Acinateretana Acinateretana wrote:

Nisu toliko bitne ruke kao sto je bitno rame. Tesko je objasniti napisanim tekstom ali tocno kako ti je kolega gore par postova rekao - bitno je da ti glava humerusa (kugla na vrhu nadlakticne kosti) bude cvrsto u glenoidnoj supljini. Poanta zgiba je ionako istezanje i skupljanje misica koji preko lopatice povlace rameni zglob prema natrag i dolje (a to su latissimusi).

Nemoj MOLIM TE :) raditi one sugave polu.zgibove koje ekipa u teretani tako cesto radi, prime stangu dva petra siroko (pa im je put koji se dizu otprilike 10 cm), ne spuste se do kraja niti se dignu do kraja.

Chin up (zgib) znacui tocno to - Chin UP, over the bar ;). Za jos bolje rezultate probaj sternum chin ups.. Sternum je prsna kost... tako je, moras ju dignuti do stange.


e to to, taj humerus i te spike, to je to
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.