New Posts New Posts RSS Feed - keksi [:)]
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

keksi [:)]

 Post Reply Post Reply
Author
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: keksi [:)]
    Posted: 06 Travanj 2014 at 17:31
možda već postoji negdje recept na forumu ali neda mi se toliko tražit :)
dali netko zna neki recept za kekse od raženog brašna? ima na internetu ali se miješaju bijelo i raženo.
dobila sam domaće raženo brašno (miješano s pšeničnim) :)
jeste li radili već takve kekse? kakvi su?
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
leona11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leona11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2014 at 19:36
imaš ovi ti nisu loši, a jednostavni, probala sam ih napraviti jednom...
sastojci: 200 g. maslaca, 100g. zobenih, 100g. raženog brašna, 2 žlice smeđeg šećera ili stevije ubaciš. sve pomješaj, umjesi, ako ti bude potrebno dodaj još malo brašna ili zobenih i onda ih razvaljaš i oblikuješ. Staviš na papir za pečenje, pećnica 180 stupnjeva, 15-20 min.
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 08:40
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 12:14
Originally posted by leona11 leona11 wrote:

imaš ovi ti nisu loši, a jednostavni, probala sam ih napraviti jednom...
sastojci: 200 g. maslaca, 100g. zobenih, 100g. raženog brašna, 2 žlice smeđeg šećera ili stevije ubaciš. sve pomješaj, umjesi, ako ti bude potrebno dodaj još malo brašna ili zobenih i onda ih razvaljaš i oblikuješ. Staviš na papir za pečenje, pećnica 180 stupnjeva, 15-20 min.

200 g. maslaca
zar to nije puno masti?
koliko ispane keksića?  LOLBig smile
Back to Top
leona11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leona11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 14:18
je, dosta je, ali napravis ih za cheat   day, nisu bas za svaki dan :-) :-D
Back to Top
leona11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leona11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 14:21
dobijes 30ak keksica
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 16:19
Originally posted by leona11 leona11 wrote:

je, dosta je, ali napravis ih za cheat   day, nisu bas za svaki dan :-) :-D

al onda radije pojedem šta drugo sa masti Big smile

ja sam čitala recept izgnječi se banana,dodaju zobene pahuljice,oblikuješ keksiće staviš na pek papir da se malo zapeče Big smile

nisam probala,al ja vjerujem da je dobro LOL
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 16:59
Originally posted by feriha feriha wrote:

Originally posted by leona11 leona11 wrote:

je, dosta je, ali napravis ih za cheat   day, nisu bas za svaki dan :-) :-D


al onda radije pojedem šta drugo sa masti Big smile

ja sam čitala recept izgnječi se banana,dodaju zobene pahuljice,oblikuješ keksiće staviš na pek papir da se malo zapeče Big smile

nisam probala,al ja vjerujem da je dobro LOL


ovaj sa bananom i zobenim je super, dodaš još žličicu cimeta ili kakaa, bademe, sušene brusnice ili komadiće tamne čokolade... možeš napraviti razne varijante
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 18:33
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

Originally posted by feriha feriha wrote:

Originally posted by leona11 leona11 wrote:

je, dosta je, ali napravis ih za cheat   day, nisu bas za svaki dan :-) :-D


al onda radije pojedem šta drugo sa masti Big smile

ja sam čitala recept izgnječi se banana,dodaju zobene pahuljice,oblikuješ keksiće staviš na pek papir da se malo zapeče Big smile

nisam probala,al ja vjerujem da je dobro LOL


ovaj sa bananom i zobenim je super, dodaš još žličicu cimeta ili kakaa, bademe, sušene brusnice ili komadiće tamne čokolade... možeš napraviti razne varijante

e to ću da probam Big smile
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 19:05
to sa bananom i zobenima znam napravit ponekad i super je:)
mene zanima što sa raženim brašnom mogu jer ga ima hrpaa :)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 19:11
možeš sve što i s normalnim smao će bit zdravije ako malo korigiraš ostale sastojke ;)
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2014 at 23:19
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

to sa bananom i zobenima znam napravit ponekad i super je:)
mene zanima što sa raženim brašnom mogu jer ga ima hrpaa :)

od raženog pravi kruh LOL  namažeš ga sirom i medom Big smile heheh eto keksa Tongue
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 15:14
a radim kruh, ali mi jedan kruh traje mjesec dana :D (zaledim ga narezanog pa vadim koliko treba) :D
a dobri :)

marko, tek sam počela s kuhanjem i pečenjem tako da i ne znam još sama kombinirat :D :)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2014 at 23:23
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

a radim kruh, ali mi jedan kruh traje mjesec dana :D (zaledim ga narezanog pa vadim koliko treba) :D
a dobri :)

marko, tek sam počela s kuhanjem i pečenjem tako da i ne znam još sama kombinirat :D :)


pa kako mjesec dana? koliko ti jedeš dnevno? ili koliki je taj tvoj kruh  Big smileBig smile

ja pravim raženi-integralni kruh,svi sad moji ukućani jedu,puno ljepši od bijelog,može i stajat,nesuši se..

napraviš nekad palačinke za promjenu,bude isto fino LOLLOL

Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2014 at 08:50
hm. pa dosta bude velik (1 kg brašna) :D a ja ga ne jedem svaki dan:) najviše 2 fete na dan. nekako mi se neda. uglavnom zobene za doručak. jedino kad jedem jaja za doručak onda ubacim raženi, i kad moji za prilog imaju nešto što ne jedem ako mi se ne kuha posebno:)
haha, mojima se ne sviđa:) di bi bila da im se sviđa. nebi mi se dalo mjesit svako drugi dan :D
palačinke, nisam baš sigurna u to. nikad nisam znala napravit dobre palačinke. xD ali, vrijedi pokušat. samo, kako? može neki recept? :)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.