New Posts New Posts RSS Feed - Još jedan novi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još jedan novi

 Post Reply Post Reply
Author
ozoz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ozoz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Još jedan novi
    Posted: 02 Travanj 2014 at 00:40
I ja bi htio smršaviti :)

Evo, za početak, tu sam se predstavio

Ponovit ću još jednom što bi želio.

Za početak bi htio općenito osjećati se bolje.
Osjećam se tromo i nikakvo, bez energije.
*Kad* to postignem, volio bi za početak smršaviti jedno 5 kila.
*Ako* i to uspijem, nabijanje nešto mišićne mase bi bilo vrlo prihvatljivo!

Visina: 175cm
Masa: 83kg
Starost: 37g
BMR: 1833 kCal
TDEE: 2200 kCal

Danas sam vratio žitarice u doručak, domaći kefir za večeru i smanjio cigarete. Za sada max 5 dnevno.

Što se prehrane tiče, ne volim masno, nisam ljubitelj bijelog kruha, volim integralnu rižu i takav isti kruh, po mogućnosti sa sjemenkama. U 3 od 4 ručka je neko meso, većinom piletina. Krumpir jedem kuhan, izuzetno rijetko pečen ili pire, pommes frites ne jedem. Volim skoro svo voće i povrće, od čega povrće često i sirovo (koloraba, karfiol, svježa cikla s limunom, takve stvari).

Ali!

Volim i smotat skoro cijelu veliku pizzu jednom tjedno i ako se toga trebam odreći, bit će teško. Također, ovisnik sam o čokoladi (da, stvarno) i mogu biti jako neumjeren ako ne pazim. Uspijevam se držati na uzdi, pa sam prošli tjedan dograbio ukupno tri kockice i to je to. Dok ovo pišem dolazim u napast otići po čokoladu. Treći porok je piva, a tog se ne namjeravam odreći jer je niti ne konzumiram u velikim količinama. Ne ljubim baš pive za široke mase, nego si tu i tamo priuštim nešto posebno.

Na žalost nemam vremena za teretanu. Posao + mala beba + udaljenost od svega = niš od teretane. Volim trčati, ali sam užasno neredovit, jer sam nekad toliko iscrpljen da samo hoću spavati. Beba noću traži svoje. Tako da - koliko stignem vježbati doma, stignem. 

*Mettasttaza* mi je preporučio body vježbe, ali nisam siguran da znam šta je to. Pretpostavljam da se radi o ovome, ali me ispravite ako to nije to. Nakon toga utezi

U biti trebao bi mi nekakav plan prehrane i vježbe. 
Pa... može mala pomoć s tom prehranom i vježbama?
Da se razumijemo, ne tražim ništa na gotovo (iako slobodno - tko se baš želi raspisat...) nego više u kojem smjeru bi u svojoj situaciji trebao ići.

Btw, kad bi do kraja godine uspio vratiti energiju i doći do 78kg, bio bi zadovoljan. A ako bi u istom roku na to digo 5kg mišića, bio bi presretan.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 07:19
što se tiče pizze nije problem jednom tjedno pojest pizzu (npr subota kao cheat meal i može čak i kao pwm ali ograniči na jednom tjedno osim ako nije zdrava i od integralnog tijesta s puno povrća onda postaje zdrava hrana)

što se tiče cigareta probaj smanjit jer nisu zdrave

pivo je u redu ako se tek tu i tamo počastiš samo nemoj na isti dan s pizzom ili poslije pizze da inzulin ne popizdi :P (znam da će ovo bit teško al eto, možeš u petak jedno u subotu drugo)

što se prehrane tiče jedi zdravu hranu u frekvenciji koja ti odgovara i najedi se ali se nemoj prejest (jedi do sita i probaj jest stalno u isto vrijeme jer tako tijelo najbolje funkcionira) ako jedeš čokoladu probaj da je što tamnija ili ona za kuhanje i probaj ne pojest više od jednog reda tj porcije (25g) jer 25 grama ima 150 kcal :P

ako hoćeš trčat trči ali po meni su vježbe snage efikasnije, ako te zanimaju i mišići možeš radit za snagu u progresijama na linku ali budi svjestan ada ćeš jako teško u isto vrijeme topit masno tkivo i gradit mišić (može se i to cikliranjem uh ali to je jako sporo pa ti odvagni ali preporučam da prvo skineš višak pa onda gradiš mišić, u dane izmešu treninga snage možeš lagano trčat ili čak i bolje hodat (da ne izmoriš noge za sljedeći trening)

ciljevi su realni, samo se ridržavaj ovih stvari i doći će samo od sebe (čak samom promjenom prehrane i treningom 2 puta tjedno se može dosta postić), puno sreće želim ;)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 10:20
Pozdrav i dobrodosao
evo, ovdje imas program sa samo tijelo svojim pa mozes s time kreniti https://www.youtube.com/watch?v=daojX0B5gYY
što se tice hrane- kupi u lidlu tamnu cokuladu s 74% kakaa (tamo je najjeftinija) pa mozes 2-3 kockice na dan, nece te to ubit.
Što se tiće pizze- pravis svoju ili mislis na kupovnu? I to se moze uklopit ako imas plan Možeš li napisati 2-3 svoja jelovnika, otprilike koliko čega jedeš i što naravno pa ćemo ispravljati. Pogledaj ovaj kalkulator https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx Trebao bi jesti oko 10-20% ispod svog TDEE-a
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 15:13
pardon na upadu, tamna čokolada iz lidla, dali se zove bellarom?
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2014 at 15:24
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

pardon na upadu, tamna čokolada iz lidla, dali se zove bellarom?


da, zove se imaju i one od 70% kakaa, s okusima karamela i naranda, te su mi isto favoriti ali su skuplje
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2014 at 10:18
mm to naručujem onda od tete! :D jučer sam si uzela od kplusa sa narančinom korom i nisam baš zadovoljna :/
u lidlu su mi najdraže čokolade, uhh:) možda bolje da ga nemam ovdje :)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.