New Posts New Posts RSS Feed - prehrana,pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana,pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
dejangg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejangg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana,pomoc
    Posted: 28 Ožujak 2014 at 02:59
pozdrav svima,
visok sam 173 cm i imam 53kg.18 god

inace se nikad nisam mogao udebljat ali imao sam 65 kg od 8.razreda osnovne do 3.srednje pa sam cak i prestao razmisljati o tome,nekako sam navikao na to rekoh pa valjda se ne mogu udebljat i to je to..u posljednjih par mjeseci jako malo jedem,stvarno neznam zasto nekakva ljenost ili neznam sto jednostavno osjetim glad i npr u nekakvom sam poslu i zaboravim i tako mi prode cijeli dan da nista ne pojedem..znalo je biti i dana da se posteno najedem za rucak pa ni ne budem gladan do sutra Confused  tako je nekako i pocelo nesto sitno pojedem vamo tamo pa mi se neda pravit za jest pa se tako i tijelo naviklo i sad je vec vrag odnio salu. u par mj. sam smrsao preko 10kg sto sam otkrio nedavno..nazalost financijsko stanje je takvo da meso za rucak bude par puta mjesecno, inace vise manje sve su nekakve corbe tipa paprikas,grah itd.inace sam rjetko kad kod kuce pa je to uvijek u gradu neka pica burek ili slicno..takoder pojedem npr burek i jogurt i do kraja dana sam miran uopce ne osjecam glad Thumbs Down  apetit mi se strasno smanjio takoder i kapacitet unosa hrane,prije npr pojedem 15 cevapa i pola kg kruha i ogladnim sat vremena poslje a sad pojedem 10 cevapa i lepinjicu pa budem miran cijeli dan.. neznam sta mi se dogodilo..

nadam se da imate savjeta za mene Smile
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 15:07
Pozdrav,imao sam ubiti isti problem kao ti ja sam visok 182 i imao sam 59 kila.Spontano sam se udebljao 10 kila sto znaci da sad imam 69 kila.Takoder i kod mene nije cesto meso ali nije to ni bitno.Prvo gledaj da ustanes sto ranije znaci 8 - 9 ujutro jer ces imati vise obroka.Ujutro maznes neke zitarice il slicno tek tolko da otvoris diznu za dan.Odlicna hrana a jeftina za rucak ti je riza,tijesto s orasima,i bilo kakvo meso.Uvedi si svaki dan da jedes jaja kuhana bolje ja npr jedem poslje treninga 4-5 kuhana mljeko ili jogurt sa puno kruha.Ako oces dobit kilazu KRUH ti je obavezan citav dan uz bilo sta.Ako budes tako jeo 100% ces se napunit ali isto tako obavezno treniraj barem 3-4 puta tjedno i jedi.Za mjesec dana mozes natuci sigurno 3-4 kile .Znaci poanta je da unosis sto vise site hrane kao riza,kruh,tijesto,zganci i slicno :) inace nisam nikakav strucnjak al pricam iz iskustva pozz 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 15:16
Pozdrav i dobrodosao bilo bi dobro kad bi napisao koju hranu imaš na raspolaganju u većim količinama kod kuće (meso dakle otpada, ali npr. jaja, sir od proteina?). Prestao si biti gladan jer si smanjio hranu pa se najvjerovatnije metabolizam usporio. S obzirom da u gradu možeš pojest burek i jogurt koji dođu (nemam pojma ), al recimo 15 kn sve skupa, u toj cijeni možeš pojesti 2 banane i pola kg sira..stvar je samo koliko novca i hrane imas na raspolaganju da se to utrosi u kvalitetnu hranu
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
dejangg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejangg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2014 at 12:38
za pocetak hvala na odgovorima.na raspolaganju su standardne namjernice tipa jaja,sir,tjesto,riza,zitarice,salama,hrenovkice i takve stvari..dorucak mi se sastoji od 3 pecena jaja i 4 hrenovkice i budem miran 3-4 sata..u principu mene bi  zanimalo koje su namjernice najbolje sto se tice mase.

 i dali bi mi pomogli proteini u povecavanju mase? neki su mi govorili da je super stvar,a neki pak da ne pomaze uopce..Smile
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2014 at 12:56
Proteini naravno da pomazu, ali bez treniranja nista od misica, treniras li stagod?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2014 at 13:06
Proteini nemaju veze sa masom ili tako rečeno, ne postoje proteini za masu....

Prije nego išta počneš dao bih ti savjet da pročitaš osnove o prehrani.. osnove o ugljikohidratima... proteinima..mastima... itd itd....

kalorijama itd itd...

Masu ćeš dobiti tako što ćeš više jesti nego što trošiš..što je logično...a treniranjem ćeš kalorije koje su višak pospremiti u mjesto gdje će se graditi mišići...

Tako da počni sa osnovama čitati...učiti se ako planiraš nešto početi :)

Lijepi pozdrav :D


Edited by mettasttaza - 05 Travanj 2014 at 13:06
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2014 at 13:10
Pročitati:
https://www.fitness.com.hr/blog/Marius/Masa--sto--kada--kako-.aspx
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kako-doci-do-toliko-zeljene-mase---.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.