New Posts New Posts RSS Feed - Pravilan program za zene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pravilan program za zene

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 15:35
Originally posted by KlaraS KlaraS wrote:


Što mislite o brzom hodanju kao nadopuni cardio treninga?

Ok je, ali ne kao nadopuna kardiu, odnosno aerobnom treningu pošto je to također aerobni trening, nego kao nadopuna treningu jakosti, bilo kakvim drugim oblicima anaerobnog treninga.
Da bi izvukla maskimum i dobila najbolji rezultat trening bi se trebao sastojati od aerobnog i anaerobnihj treninga....
Ako ti brzo hodanje odgovara tijelu, odnosno intenzivniji oblici ne odgovaraju onda hodaj. Da bi imalo isti učinak naravno zahtjeva ili duze trajanje i vise takvih treninga tjedno nego da odradjujes umjesto toga neki intervalni visokog intenziteta.
Osobno meni unazad godinu dvije , sto zbog obeaveza, mozda i godina kako ide također sve manje pasu neki intervalni ili kontinuirani viseg intenziteta uz anaerobne treninge koje radim i kada bi ih silio vjerujem da bi me vrlo brzo doveli do zamora/pretreniranosti i odustajanja na neko vrijeme.......jednostavno su mi previse uz anaerobne treninge koje radim tako da hodam kad imam viska vremena za to........
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 15:47
Hvala na odgovoru :) Anaerobni trening također radim, nezgodno sam se izjasnila.
Znači ja tri puta tjedno radim anaerobno i u sklopu toga sam trčala (po mojem mišljenju prilično brzo) ili vozila oribtrek- pola sata. No od kad sam primjetila da mi lagano trčanje i brzo hodanje više odgovara odlučila sam uvesti neke promjene u trening i možda dodati još jednom tjedno samo lagani kardio - lagano trčanje ili brzo hodanje na traci. Pa me zanima je li to ok kombinacija, je li dovoljno tj koliko bi bilo dovoljno s obzirom da nije neka jako intenzivna aktivnost. Koliko puta tjedno?
I može li se taj aerobni dio podijeliti na dva dijela-15 min prije anaerobnog i 15 za kraj, ili je bolje sve odjednom napraviti?

Uz to svaki dan šetam na otvorenom kad imam vremena, bez obzira trenirala taj dan ili ne, to radim već godinama.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.