New Posts New Posts RSS Feed - Početnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik

 Post Reply Post Reply
Author
kekss View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kekss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik
    Posted: 03 Ožujak 2014 at 18:10
Pozdrav, registrirao sam se na forum u nadi da ću dobiti potrebne odgovore i pomoć kako bih krenuo u ovaj izazov. :D

Dakle, moj cilj je smršaviti i imati čvrsto tijelo, pločice mi nisu prioritet, samo da to nije onako mlohavo kao što je sad..

Gledao sam mnogo videa raznih vježbi, jedni kažu jedno, drugi drugo.. najbolje mi je ovako otvoriti temu pa da mi upadnu koji savjeti iz prve ruke, tko je probao i uspio.. Smile

Što je moj problem? Što se tiče prehrane ne mogu utjecati na glavni obrok baš previše.. pojedem ono što je za ručak, neću zahtjevati tko zna kakve menije od roditelja Big smile

Ono što ja mogu je sljedeće: trčati, plivati, vježbati kod kuće

Za početak mislim da je to okej dok ne steknem neku početnu formu/kondiciju, pa onda u teretanu..
Ovo je nekakav jelovnik koji sam sastavio (više kopirao, ali ajde) na temelju tema na forumu..

Jutarnja smjena
Ujutro: zobene sa mlijekom (06:55)
Marenda: sendvič sa salatom, posnim i dimcek(pileća prsa) salamom (10:30)
Ručak: Piletina/puretina/riba/riža/salata/krumpir (16:20)
Međuobrok: Tunjevina, salata, jaja / voće (18:30)
Večera: Posni sir, feta-dvije kruha, orašasti plodovi (21:00)

Popodnevna smjena
Ujutro: zobene s mlijekom (09:15)
Ručak: sendvič sa salatom, posnim i dimcek(pileća prsa) salamom (12:30)
Marenda: sendvič sa salatom, posnim i dimcek(pileća prsa) salamom (16:30)
Večera: Piletina/puretina/riža/salata/krumpir (21:00)

Znam da je najveća razlika između marende i ručka u jutarnjoj smjeni, možda da ubacim još jedan međuobrok? Neko voće ili nešto slično?
Problem u popodnevnoj je definitivno to što mi nema kod kuće nikoga do 16, a ja sam tada u školi.. a ja u kuhinji.. Embarrassed

Moje pitanja su sljedeća:  KADA ubaciti KOJI trening? Znači kada vježbati, a kada trčati? Što pojesti prije, a što poslije vježbanja/trčanja?

Spomenuo sam već prije da sam gledao videe i čitao dosta o vježbama, ovo mi se svidjelo, pa ne znam ima li tko iskustva? http://fitnessangels.net/zapocnite/ + uz to trčanje, plivanje, uvrhglave i bicikla..

Nadam se brzim i jasnim odgovorima, hvala unaprijed! Smile

Ajme, zaboravio sam najbitnije.. 175cm, 70kg

Ubacite ako možete u gornji post!




Edited by avangarde - 03 Ožujak 2014 at 18:27
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 18:47
po meni na tu visinu i kilažu nemaš potrebe mršavit. čak si i sad dovoljno mršav da uz jedan doar plan treninga i prehrane možeš ići na masu pa kasnije sve to lijepo izdefinirati.
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 18:50
nije tolika velika razlika između marende i ručka ako nisi gladan između to je ok. Ako želiš ubaci međuobrok, sam si prilagođavaš koliko puta stigneš/si navikao/želiš jesti na dan. Bitan je ukupan unost kcal u danu te jesu li zastupljeni svi nutrijenti- proteini, masti i ugljikohidrati.
Ne znam kako to izgleda ni koliko godina imaš, ali 175cm i 70kg mi se ne čini kao da je potrebno rezati tj mršaviti.
Uglavnom, možeš u doručak ubaciti neke proteine uz ove zobene npr. bjelanjke ili jaja (palačinka) ili jesti raženi i posni sir pomjesan s medom ili demom, hocu reci ne mora ti svako jutro biti isti meni
prije vjezbanja možeš normalno ručati ili večerati (ovisi kad treniraš), neka razmak bude 1,5 h od obroka (ovisi, možda ti ne smeta obrok pola sata prije, to moras sam istestirat) da se ne bi mučkalo
Poslije vjezbanja s utezima pojedi neki ugljikohidrat npr. bananu i neki protein npr. bjelanjke ili whey protein
Što se tiče vježbanja, ova stranica koju si naveo- mozes vježbati s utezima 2-3 puta tjedno, a 1-2 puta tj. raditi kardio u odvojene dane(ovo trčanje, plivanje itd). Poslije kardija normalno jedi šta ti ide (ako je večera, večeraj, a ako je već pred spavanje možeš pojesti neki spori protein (npr. posni sir) i masti (npr. bademe)
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 19:06
da, htjedoh još komentirat jelovnik
d: ubaci neke proteine
m: ok, sendvic- kruh biraj raženi, umjesto salame biraj pravo meso- pileca prsa su na tavi gotova za 10 minuta, salatu možeš napravit i odvojeno pa ponjet tako ćeš imati sigurno više povrća u obroku nego što stane u 1 sendvic
r: ok s obzirom da sam ne praviš pa ne znaš kakve masti mama koristi za pečenje, možeš na salatu dodat maslinovog ulja
Mo: uvijek jedeš isto?
V: ok, dodaj povrća kojekakvog
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 19:19
Po meni nemas losu proporciju visine i tezine, samo malcicu prilagoditi prehranu kako je avangarde rekla i raditi anaerobni trening, npr. kosi bench i takav tip sprava.

Ako radis aerobni trening, najbolje ujutro, popiti kavu ili zeleni caj prije i otici vani i joggirati pola sata, mada i nije neophodno ujutro, ali je tako navodno djelotvornije.
Back to Top
kekss View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kekss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 21:27
A ne izgleda tako loše, nisam ja baš debel debel, samo imam sala na bokovima malo i trbuh naravno..

Hvala vam puno, pogotovo avangarde,
"Mo: uvijek jedeš isto?"
A ne jedem, ali sad ću se truditi ovako više manje jednolično imati da vidim kakav će efekt biti.. i da naravno, povrća puno to sam zaboravio totalno :)

I još jedno pitanje, dali prvo vježbati pa trčati ili obrnuto? (naravno ne jedno za drugim odmah, ali znate na što mislim)

:)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 22:01
imaš na forumu temu Moj tjedni/dnevni jelovnik i Pokažite šta jedete pa možeš škicnit za jelovnike
prvo utezi pa trčanje. No nema potrebe na početku odmah raditi sve odjednom tj isti dan. Lijepo jedan dan odradis snagu pa drugi dan kardio pa sljedeci opet snaga itd. Daj sve od sebe na utezima i nema potrebe raditi kardio isti dan. Moras tijelu dati i vremena da se odmori, svaki trening je stres za tvoje tijelo.
Sretno i javi se s rezultatima
cookies are for pussies
Back to Top
kekss View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kekss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 22:29
Javiti ću se svakako, nadam se da neću odustati kao u prošlom pokušaju radi nekih jadnih izlika... hvala još jednom, čujemo se :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 22:32
Originally posted by kekss kekss wrote:

Javiti ću se svakako, nadam se da neću odustati kao u prošlom pokušaju radi nekih jadnih izlika... hvala još jednom, čujemo se :)


nema odustajanja samo se javljaj ovdje pa će ti motivacija biti veća.
pozz i sretno
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.