New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć u vezi suplementacije za P90X
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć u vezi suplementacije za P90X

 Post Reply Post Reply
Author
llltwisterlll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote llltwisterlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć u vezi suplementacije za P90X
    Posted: 12 Veljaca 2014 at 17:06
pozdrav

Visok sam 184cm i imam 91kg trenutno. Krećem ovih dana s P90X.

Cilj treninga mi je smršaviti na 80-85kg, povećati kondiciju i snagu te dobiti nešto malo mišićne mase uz to. Bavim se rekreativno sportom (tenis, brdski biciklizam, prek ljeta i trčanjem, plivanjem i malo nogometom) i želio bi doći u kondiciju do 4-5 mjeseca tako da mogu uživati u svim tim sportovima bez da otegnem papke na prvom brdu :).

Dakle nije mi se cilj nabildati niti mi je to primarna stvar, ne želim imati 6pack na trbuhu i ne želim da mi žile iskoče koliko malo masnog tkiva imam jer mi to ne stoji dobro, a ne želim ni izgledati kao mršavi maratonac, zato sam se i odlučio na P90X jer kombinira masu i kondiciju.

Ono što sam htio ovdje pitati je koje suplemente i koliko uzimati. Planirao sam myprotein impact whey, myprotein creatin monohydrate, te grožđani šećer (za koji sam dobio savijet da kupim u DMu jer je najisplativiji) pomješati i to popiti svaki dan nakon treninga.

P90X trening se sastoji od mase 3 dana tjedno i cardio treninga 3 dana tjedno, a jedan dan tjedno je odmor. Suplemente bi htio imati što dulje, ali opet nebi htio toliko štediti na njima da mi dođe na isto kao da ih ni ne pijem

Moja pitanja su:

1. Dali piti proteine svaki dan nakon treninga ili samo one dane kad radim masu?
2. Koliko proteina piti dnevno nakon vježbanja?? Planirao sam pomješati proteine, kreatin 5g i grožđani šećer iz DMa i to popiti poslije treninga.
3. Zanima me koliko grožđanog šećera trebam ubaciti u to???
4. Trebam li piti proteine i prije treninga ili ne jer planiram se i što bolje hraniti, ne sad ići na neku striktnu prehranu, ali ću pripaziti da ne jedem gluposti (krug, slatkiši, sokovi) i potruditi se jesti što više proteina dnevno i složenih ugljikohidrata (nakon što skinem višak kila, do tad ću ugljikohidrate skoro pa izbaciti).
5. Trebam li uzimati još što osim kreatina, wheya i grožđanog šećera (glutamin, kazein i šta ja znam što sve ne)? Napominjem da nisam profesionalac i da se bavim sportom čist iz rekreacije i uživancije.

Eto zahvaljujem se unaprijed na odgovorima, i ako bi mi mogli odgovoriti ovako po ovim točkama kako sam navep, jer uvijek dobijem nekakve polovične odgovore na sve ovo po drugim forumima.


Edited by llltwisterlll - 12 Veljaca 2014 at 17:16
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 18:37
1. radiš li masu ili definiciju? prema ovome što si napisao radiš definiciju. Proteini (ovdje misliš pretpostavljam na whey koji si naveo) tj njihov unos nemaju prtjerano veze s ovim - trebaš li ih unositi u dane kad radiš trening ili ne. Proteine možeš komotno unositi hranom, za to ti ne treba whey. Za ono za što ti whey može poslužiti je da ga popiješ poslije treninga s utezima ili ga koristiš kao dodatak prehrani kad ne stigneš unijeti kroz krutu hranu ili kad ti se baš jede npr. u doručku s voćem je njam
2. ovisno koliko ćeš uzimati proteina ukupno u danu, npr. unosis 200g proteina u danu, imas 5 obroka, znaci 40g proteina po obroku, znaci to je oko 2 mjerice wheya..naravno, moze i manje. Kreatin možeš bilo kad u danu tih 5g, grožđani možeš omjer 1:2 u korist secera, a mozes jednostavno pojest bananu, dvije, opet kazem ovisno o ukupnim kcal koje uzimas i ukupnom unosu UH po danu
3. dovoljan je omjer 1:2 u korist grozdanog
4. odgovoreno u 1. znači ovisi o tome šta si jeo taj dan tj prije treninga. Ako si primjerice ručao pileća prsa i krumpir, i trening je nakon toga nema potrebe unositi jos i whey prije treninga
5. ne
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 18:42
i da
6. od p90x se nećeš nabildat jer za "nabildat se" tj povećat mišićnu masu je potrebno a) biti u kcal suficitu i b) dizat puno veće težine od onih koje se koriste u P90x
cookies are for pussies
Back to Top
llltwisterlll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote llltwisterlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:10
Da preformuliram prvo pitanje jer se nisam dobro izrazio.

1. Dakle uzimat ću PWM (whey 30-40g, kreatin 5g, glukoza 50-60g (iako mi se ovo čiini malo puno??)) nakon što napravim trening snage s utezima/zgibovima/sklekovima koji radim 3x tjedno. Zanima me dali trebam uzimati PWM i kada radim cardio treninge, dakle trčanje, bicikliranje, cardioX-kempox-plyometrics iz P90x treninga, HIIT, itd. Dakle tamo gdje nema utega nego se samo skače i trči, maše rukama itd. znaš na što mislim :)

Što se tiče jesam li na masi ili definiciji. Pa to bi onda valjda bila definicija, iako nemam što definirati jer nisam vježbao dok sam jeo hehe, udabljao sam se samo od previše hrane i sjedenja, nije bilo treninga. Dakle cijeli ovaj program radim zato da smršavim, dođem u formu i pojačam snagu i kondiciju.

Dakle dali mi je dobar omjer za PWM koji sam naveo gore? Što je bolja solucija banana ili glukoza? Kupio sam danas taj grožđani šećer u DMu. 13kn je 500g, no prema ovom omjeru brzo ću to pojesti Smile

Pretpostavljam da s običnim šećerom to ne funkcionira?


Edited by llltwisterlll - 12 Veljaca 2014 at 21:24
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:24
skontala sam ja prvo pitanje dont worry Poslije aerobnog treninga ti je grozdani nepotreban, a protein možeš uzet poslije aerobnog kroz hranu da ne trošiš bzveze whey koji je brzi protein Bjelanjke također možeš konzumirati poslije treninga s utezima mjesto wheya. Za nijedno ne mogu reći bolje je ili nije, kako kome odgovara, meni je grozdani ipak previse sladak pa radije pojedem bananu. Sorry, lapsuz je bio, ako si na definiciji (mrsavis i u deficitu si) omjer moze slobodno biti 1:1, tako da ti je skoro pa svejedno hoces uzet bananu od 150 g i dobit cca 35 g UH ili ce to bit 35 g grozdanog, radi kako vidis da ti odgovara iako bi ja ostala na banani s obzirom na vrstu treninga
u svakom slucaju preporucam da izracunas svoju dnevnu potrosnju tj tdee kako bi znao koliko kcal ti je potrebno da bi mrsavio tj koliko trebas jesti. Jer uzimat whey i glukozu i pitat se sto je najbolje mozes vjecno ako sam ne probas na sebi..a za to trebas znati sve ostalo- koliko jedes, sta jedes i koliko je to u p, m i uh
sretno
cookies are for pussies
Back to Top
llltwisterlll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Veljaca 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote llltwisterlll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:33
Hvala Thumbs Up
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.