New Posts New Posts RSS Feed - Trebam savjet u vezi suplementacije hvala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam savjet u vezi suplementacije hvala

 Post Reply Post Reply
Author
Marin123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marin123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam savjet u vezi suplementacije hvala
    Posted: 15 Sijecanj 2014 at 21:53
Pozdrav ljudi Smile
Trebam savjet...


Naci vec neko vrijeme idem u teretanu... al nista ciljano.

I sad sam naso neki program za definiciju ludi ono tipa 2-3 treninga dnevno.

I dosad sam probo samo qnt whey... al ono tipa 30g poslje treninga. I neki herbalifeov caj sto potice topljenje masnih naslaga prije cardio treninga.

I sad s obzirom da punom parom krecem u ovaj "projekt" zanima me sta bi vi preporucili od suplemenata.

Naci ujutro cardio 1h odradim, popodne utezi navece opet cardio 1h...

Imam 18godina 193cm i 110kg.

Gledo sam i bcca i kreatin i minerale i sve zivo... al financijski mi je malo neizvedivo sve kupit.

Zanima me kakva imate iskustva i misljenja o "myproteinu" oni su mi nekako jeftiniji, kreatin 1kg 130kn, 2,5kg whey 230kn... Kolko toga pit, dali je dobar? I jel protein soje nesto posebno drukciji losiji bolji?
Gledo sam u polleosportu to sve nekontam nista metabolic whey essental neki whey ljevi desni nis nekontam hah... 
Dali s kreatinom ic kako pise ili imat ona punjenja i ostale seme...

Dal da pijem omega 3, minerale, vitamine, nesto za zglobove... sta bi savjetovali u vezi svega...

Ako moze neko napisat sta bi sve preporucio i koliko toga kada i sve...

Hvala

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 22:14
pozdrav,
dovoljno ti je uzeti samo whey protein, čak ni to ne trebas ukoliko ces dovoljno proteina uzeti iz hrane i eventualno dodatni C vitamin ako ces na definiciju. My protein prozvodi su ok.
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 09:09
Nadam se da pod ovaj kardio smatras setnju, jer ako je trcanje, onda je to definitivno previse..
Ujutro odradi setnju a neposredno nakon utega biciklu ili trcanje 30min... i ne utege svaki dan.. daj napisi malo program prehrane i treninga..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 14:42
Druže, mislim da pretjeruješ s cardio, bilo bi ti bolje 6x tjedno teretana i gotovo.

Ja trentuno imam ovaj režim:

Ponedjeljak: Prsa-Triceps
Utorak: Leđa-Biceps
Srijeda: Noge-Ramena
Četvrtak: Prsa-Triceps
Petak: Leđa-Biceps
Subota:Noge-Ramena

Plus još svaki drugi dan rotiram trbušnjake i trapeze, da se ne uspavaju. Mislim da ti cardio više šteti nego koristi jer ometa regeneraciju.

Natrag na temu... Myprotein su vrlo dobri proizvodi, postoje neke nijanse jer imaš proteine od 80 do 250kn/kg kod njih pa valjda ima i razlog zašto.

Na tvom mjestu bih prvo uze Impact Whey ili Impact Whey Deluxe protein, te ako financije dopuštaju Beta Alanin i Taurin za pre-workout. Možda i kafein u tabletama pošto je dosta jeftin. Kreatin ne bih koristio jer mislim da ti neće koristiti pri mršavljenju.

Sojine proteine nemoj koristiti... soja = estrogen. Postoji mogućnost da će ti narušavati hormonalnu ravnotežu te poticati debljanje i inhibirati stvaranje hormona rasta. Za detalje si proguglaj malo, ja nisam ni nutricionist ni endokrinolog da bih imao doktorsku disertaciju na tu temu u rukavu, no ako si muško, sojine proteine zaboravi i točka.

Sretno s definicijom!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 14:56
A kad je odmor? Hehe.. ovako je samo pitanje vremena kad ce bit katabolizam..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 15:04
Imam 72 sata odmora za svaku grupu mišića, šopam se glutaminom, hmb i eaa. Mast se topi, mišićna masa raste i osjećam se super. Nema katabolizma. A Nedjelja je dodatni dan za odmor, analizu i planove za slijedeći tjedan.

Kad može deda od 33 godine, može i dijete od 18.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.