New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbe za ispravljanje ramena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbe za ispravljanje ramena

 Post Reply Post Reply
Author
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbe za ispravljanje ramena
    Posted: 20 Travanj 2008 at 15:00
Trebao bih pomoc u vezi ispravljanja ramena.
Prije nekog vremena strgao sam desnu ruku, a sada mogu vidjeti i neke posljedice koje ne bole ali se piak vide. Uocavam da je desna lopatica u opustenom stanju izbiocenija od lijeve. Inace ni ramena ne drzim pravilno, malo idu prema naprijed.
Krenuo sam raditi neke vjezbe ali smatram da to nije dovoljno. Radim vjezbe s "vjezbaoince" na tportalu za ramena(iz oba videa).
Ako netko ima dobre savjete za ispravljanje ramena bio bih mu zahvalan.  
Back to Top
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 20:51
Jel ima nekog tko je voljan pomoc?
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 00:42
 ja ti ne znam nis u vezi toga... mozda pilatesov program za gipkost i pravilno drzanje? stvarno ne znam sta bi ti savjetovala
Back to Top
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 19:35
Fala na odgovru, ti si jedina koja ima bilo kakav savjet. Sad sam poceo raditi jos neke vjezbe, valjda ce pomoci. fala jos jednom. 
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 19:48

kakve vjezbe radis? ovo kaj velis "jos neke" ... taj program za gipkost i pravilno drzanje si probao ili?

Back to Top
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 20:00
Ovako, sad cu ti nabrojat vjezbe koje radim, lako moguce da su to one na koje mislis. Reci cu ti nazive neke: Cobra, Super Cobra,Cat Strecth,Bridge,Table, bow down,yawn.super stretch, itd. Jel mislis na tj vjezbe? No nisam siguran da ce mi te vjezbe pomoci oko ispravljanja gornjeg dijela ledja i ramena. Pod ovim "neke vjezbe" sam konkoretno mislio na sljedece. Legnem na trbuh i rasirim ruke i dizem ih dok se lopatice ne spoje, isti postupak radim i kada su mi ruke u laktovima savijene pod 90°. cini mi se da bi mi te vjezbe mogle pomoci, no ako ima jos prijedloga...


 
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 20:04
 ne znam na pamet.. bum pogledala u knjizi pa napisem...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 21:01
Originally posted by klokan klokan wrote:

Trebao bih pomoc u vezi ispravljanja ramena.
Prije nekog vremena strgao sam desnu ruku, a sada mogu vidjeti i neke posljedice koje ne bole ali se piak vide. Uocavam da je desna lopatica u opustenom stanju izbiocenija od lijeve. Inace ni ramena ne drzim pravilno, malo idu prema naprijed.
Krenuo sam raditi neke vjezbe ali smatram da to nije dovoljno. Radim vjezbe s "vjezbaoince" na tportalu za ramena(iz oba videa).
Ako netko ima dobre savjete za ispravljanje ramena bio bih mu zahvalan.  


Posto si slomio ruku - i ne znamo kakve su posljedice -> obrati se doktoru za savjet.
Back to Top
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2008 at 23:11
Inace, slomio sam podlakticu, i to tehnicki gledano nebi trebalo ostaviti posljedice na ramena, no to je jedino objasnjenje koje pronalazim. Nakon operacije prve sam isao na fizikalnu terapiju. Moj problem nije drastican, no zelio bih intervenirati prije ngo bude prekasno. 
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2008 at 22:39
Originally posted by klokan klokan wrote:

Reci cu ti nazive neke: Cobra, Super Cobra,Cat Strecth,Bridge,Table, bow down,yawn.super stretch, itd. Jel mislis na tj vjezbe? No nisam siguran da ce mi te vjezbe pomoci oko ispravljanja gornjeg dijela ledja i ramena.
 


Na pocetno pitanje nemam neki konkretan odgovor s obzirom na ozljedu i sve.  Prema nazivima vidim da je vecina ovih nabrojanih vjezbi iz joge i rekla bih da ti nece odmoci, ali trebas biti pazljiv i ne forsirati. Cat Stretch je dobra vjezba i uglavnom bezopasna, kod kobre vise obratiti paznju na to da je kraljesnica izduzena nego da se sto vise istegnes prema gore. Posebno treba paziti kod mosta s obzirom na problem s lopaticom. Mozda cak da izbacis tu vjezbu, lakse se ozljediti nego sto izgleda.

U svakom slucaju predlazem konzultacije s dr.
Back to Top
klokan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klokan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2008 at 22:42
Originally posted by Signorina Signorina wrote:

Originally posted by klokan klokan wrote:

Reci cu ti nazive neke: Cobra, Super Cobra,Cat Strecth,Bridge,Table, bow down,yawn.super stretch, itd. Jel mislis na tj vjezbe? No nisam siguran da ce mi te vjezbe pomoci oko ispravljanja gornjeg dijela ledja i ramena.
 


Na pocetno pitanje nemam neki konkretan odgovor s obzirom na ozljedu i sve.  Prema nazivima vidim da je vecina ovih nabrojanih vjezbi iz joge i rekla bih da ti nece odmoci, ali trebas biti pazljiv i ne forsirati. Cat Stretch je dobra vjezba i uglavnom bezopasna, kod kobre vise obratiti paznju na to da je kraljesnica izduzena nego da se sto vise istegnes prema gore. Posebno treba paziti kod mosta s obzirom na problem s lopaticom. Mozda cak da izbacis tu vjezbu, lakse se ozljediti nego sto izgleda.

U svakom slucaju predlazem konzultacije s dr.


Fala na savjetima!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.