New Posts New Posts RSS Feed - Trening nogu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening nogu

 Post Reply Post Reply
Author
KREA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KREA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening nogu
    Posted: 14 Prosinac 2013 at 14:42
Lijep pozdrav prijatelji.. :)
Vec odavno me ovo muci.. Dakle, treniram rukomet i imam 18 godina. U tom sportu jako mi je važan rad nogu , brzina i eksplozivnost pa me zanima je li trening nogu lose utjece ( tj, usporava li moje noge i rad nogu i eksplozivnost) ili mi cak može pomoci u tome?
Puno sam ljudi pitao i bilo je razlicitih odgovora pa bih želio cuti i vaše. Hvala vam.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 14:50
Hehehe imam ja vec jednu takvu upravo pricamo  :)

Gledaj... Trening u teretani..ako ceš gadjati izgled...mišicnu masu.... ovisi koja uloga ti je u sportu..ako si sprinter...treba ti brzina..okretljivost...normalno da ce ti masa otežavati funkcionalnost...

Moraš uzeti si ono što ti je primarno...dali ti je to izgled...uteg..... 

 Ili sklekovi preskakivanje vijace ... odgurivanje za jak šut...preciznost i brzinu....

Mislim da još u rukometu nisam vidio namjesto cupica da kroz onaj mali prostor skace mrcina od 100 kg hehee

Ali ojacati noge naravno da ti dobro dodje...nemoj sada misliti da ne smiješ u teretanu....radi slobodo..možeš izgled postici sve super...ali pazi se da ne bježiš od funkcionalnosti..to ti trebaš vidjeti kako ce ti što škoditi ili nece :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
KREA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KREA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 15:00


Eto ti 2 mrcine preko 100 kg :P
Na mojoj poziciji igraju hehe
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 15:03
Ne vidim :) Ali opet govorim o funkcionalnosti.... svako ima ulogu neku u svome timu.... Pa eto Vori koliki je...ali to je njegova funkcionalnost da je veliki i cvrsta ...neda drugom timu da se probije kroz obranu....dali bi to mogao cupic? Sumnjam :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
KREA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KREA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 15:07
http://s1.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20120810&t=2&i=641132814&w=580&fh=&fw=&ll=&pl=&r=CBRE8791R5V00

Kužim šta hoceš reci. Jel sad možeš otvorit sliku od te dvi mrcine ?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 15:16
Mogu otvoriti...ali ocito se mi ne kužimo ...sumnjam da je karabaticu primarno izgled :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
KREA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KREA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 15:32
Pa nije ni meni izgled primaran, želim ojacat noge a da ih ne usporim. To sam mislio. Važna mi je eksplozivnost i brzina a ne izgled.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 20:11
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:



Mislim da još u rukometu nisam vidio namjesto cupica da kroz onaj mali prostor skace mrcina od 100 kg hehee


Pa Jurasik ima dobrih 100kg pa je radio cuda na krilu...
Inace,što se treninga nogu tice,deri cucnjeve(prednji girjama,šipkom,bugarski),iskorake,hip lifts...ako baš neceš da dobivaš masu na noge radi manjim volumenom i vecim kilažama sa manje ponavljanja...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2013 at 00:41
Mislim da krivo se kužimo mi ipak :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2013 at 11:05
Nema dileme, vježbe snage svih mišica nogu je neizostavni dio treninga. Jednostavno, rukomet ima toliko širok raspon pokreta nogu da usredotocenost na samo neke mišice nema smisla. Ono što te može usporiti u rukometu su teške noge zbog nedovoljnog odmora. Radi noge jednom tjedno 30ak minuta, 4-5 vježbi u 3 serije. Nemoj se previše ubijati, neka u zadnjem ponavljanju u seriji imaš osjecaj da bi mogao napraviti još jedno ponavljanje u seriji. Iduci dan možeš napraviti jedan lagani trening (ja volim jogging zbog vježbanja aerobnih kapaciteta) i onda dan iza odmor.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.