New Posts New Posts RSS Feed - opet se vrtim ukrug :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

opet se vrtim ukrug :(

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2013 at 14:25
a ne znam, izracunala sam ovdje, odabrala Harris- Benedict metodu
http://iifym.com/tdee-calculator/
šta sam mogla fulat onda?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 12:10
Ja bih prije odabrala Katch - McCardle metodu Wink, no ako ti je poznat %bf-a...

Neceš ti toliko fulat jer nemaš šta tu fulat, ubaciš brojke i voila, no problem je u tome da ce primjenjujuci tu HB metodu, dvoje ljudi dobiti iste brojke, a imat totalno razlicite potrebe za kcal - radi razlicite kompozicije tijela prvenstveno s obzirom da ta metoda koju si ti koristila to ne uzima u obzir, odnosno ne uzima u obzir % bf-a.

Sve je to samo procjena, pocetna tocka, koja kod odredjenih ljudi može biti pogodjena, ali ce kod mnogih (pogotovo onih sa povecanim bf-om, usporenijim metabolizmom, nakon dužih dijeta....) vrlo moguce precijeniti potrebu za kcal. Probaj sama..... odaberi Katch - Mc metodu i povecavaj postotke bf-a - gledaj kako se potreba za kcal smanjuje Wink No dobro - zato taj broj uzmemo sa rezervom i gledamo što ce se dešavati dalje.

Dakle, ti probaj sa tim kcal ali nemoj se cuditi ako budeš stagnirala, nemoj se držati tog broja ko pijan plota - prilagodi ga s obzirom na rezultate. Ako pomaka nema - znaci da nešto treba mijenjati, možda je kcal ipak malo previše.

A na unos tih 1500-1600 kcal sam posumnjala jer mi se po onom nabacanom jelovniku baš i ne cini da ne uneseš toliko, pogotovo ne na dnevnoj bazi....ne znam, možda griješim.. Smile






Edited by Gym_girl - 31 Prosinac 2013 at 12:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 13:05
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ja bih prije odabrala Katch - McCardle metodu Wink, no ako ti je poznat %bf-a...

Neceš ti toliko fulat jer nemaš šta tu fulat, ubaciš brojke i voila, no problem je u tome da ce primjenjujuci tu HB metodu, dvoje ljudi dobiti iste brojke, a imat totalno razlicite potrebe za kcal - radi razlicite kompozicije tijela prvenstveno s obzirom da ta metoda koju si ti koristila to ne uzima u obzir, odnosno ne uzima u obzir % bf-a.

Sve je to samo procjena, pocetna tocka, koja kod odredjenih ljudi može biti pogodjena, ali ce kod mnogih (pogotovo onih sa povecanim bf-om, usporenijim metabolizmom, nakon dužih dijeta....) vrlo moguce precijeniti potrebu za kcal. Probaj sama..... odaberi Katch - Mc metodu i povecavaj postotke bf-a - gledaj kako se potreba za kcal smanjuje Wink No dobro - zato taj broj uzmemo sa rezervom i gledamo što ce se dešavati dalje.

Dakle, ti probaj sa tim kcal ali nemoj se cuditi ako budeš stagnirala, nemoj se držati tog broja ko pijan plota - prilagodi ga s obzirom na rezultate. Ako pomaka nema - znaci da nešto treba mijenjati, možda je kcal ipak malo previše.

A na unos tih 1500-1600 kcal sam posumnjala jer mi se po onom nabacanom jelovniku baš i ne cini da ne uneseš toliko, pogotovo ne na dnevnoj bazi....ne znam, možda griješim.. Smile






pa ne znam, kad sam uzimala 1100 kcal, galamili ste na mene da jedem premalo, a sad kad sam na 1500, onda je previše...pa nemam pojma više ... ma nemam ovdje metar da mjerim opseg struka i bokova..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 13:18
LOL

Nisam ja rekla da je 1500 sigurno previše za tebe, ja samo sumnjam da stvarno jedeš toliko Big smile A za tdee sam samo po stoti put napomenula da ne mora biti uvijek tocan i ako se sa dobivenim brojem stagnira/dobiva na težini treba poraditi na korekciji. 

Uostalom ,deficit se može raditi i sa aktivnošcu, ne? Wink Nemojmo se odmah hrane loviti i ulaziti u ekstreme....

1100 kcal i je malo (pogotovo uz trening), i ti i jesi jela premalo, tako da to stoji. Uostalom, ako je tebi recimo tdee oko 1900 kcal, i ako ti samo hranom smanjiš na 1100, napravila si preveliki deficit i to samo sa skracivanjem hrane - not good.


Kako ti vec jednom rekoh - najbolje bi bilo da jednostavno kreneš sa svojom temom i pisanjem što detaljnijih jelovnika jer cemo ti teško moci pomoci ovako, kroz maglu Smile







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 13:25
aha ok, poslala sam ti pm ako nisi vidjela :) Postavim temu na ovom podforumu il nekom drugom? Još se štelim sa ovim :D

a vježbam ja, nije deficit samo u hrani..


Edited by vedrana29 - 31 Prosinac 2013 at 13:27
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 13:34
yep, odgovorih ;)


Ma možeš i tu, i na transformaciji, di god želiš....samo da više saznamo u cemu je problem Smile 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 14:17
valja, evo pocela sam :)
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2014 at 12:43
nakon jos jednog kruga.....pocinjem ponovo....po 2354345498596607. put....
Back to Top
blackcat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blackcat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2014 at 23:48
Pozdrav, nova sam ali mislim da imam nešto za reći na ovu temu.

Trenutno i sama nastojim skinuti kg, nekih 10-15 masnog tkiva (Opet!). Prolazila sam to 1000 puta u životu, ponekad ne bih uspjela, ponekad bih bila na dobrom putu, ali evidentno je da nikad nisam uspjela doći do kraja (da jesam, ne bih sad bila na ovoj temi)

Ovo o čemu autorica piše mi je savršeno poznato, i ja sam najveći ovisnik o slatkom na svijetu, koliko god se zdravo hranila (a bavila sam se fitnessom i ranije, i sve znam teoretski što i kako treba jesti), imala sam te nenormalne potrebe za slatkim sigurno svaka dva dana. U dane kad nisam, obavezno bih jela za doručak suho i kandirano voće (to me jedino spašavalo da ne prolupam)

Pogađate, rezultata je bilo, ali poprilično sporo, bolno, uz konstantne borbe i naravno vraćanja na staro.

Ovoga puta napravila sam zaokret, jer sam stavrno dosadila sama sebi s tim šećernim cravingsima. Dosta sam čitala i razmišljala o sebi i svom organizmu, te odlučila isprobati slijedeće - izrezati ugljikohidrate maksimalno i zamijeniti ih mastima.
Dva mjeseca nakon, što da ti kažem, jedva da sam i poželjela slatkiše, i jela sam ih nekoliko puta u društvenom kontekstu.

Nisam previše brojala kalorije, samo sam gledala da isječem carbse čim više, da ne unosim nikakvu prerađenu hranu, E-ove i rafinirane masnoće (samo zdrave). Trenirala sam umjereno, i sada sam na pola konf.broja manje bez gladi i kontrole kcal (kako bi tek bilo da sam brojala?), treninge tek nedavno povećala. Osjećam se osnaženom i 'resetiranom', te ponovno krećem u real bitku, znači smanjivanje kcal unosa. Budući da mi se tijelo riješilo slatkih potreba, očekujem da će cijela priča biti lakša.

Zašto ti ovo pišem, zato da shvatiš da neki organizmi razvijaju 'šećernu ovisnost'.
Pusti psihologiju i probleme iz djetinjstva, rješenje je vjerojatno puno jednostavnije. Što manje carbsa jedeš, manje provociraš inzulin, i manje su potrebe za istim. Čista biokemija odnosno ovisnička reakcija organizma.

Mnogi se neće složiti sa mnom, i spremna sam na to, ali osjećam poitrebu napisati svoje iskustvo upravo iz razloga što mi je u 15 godina 'dietinga' ovaj sistem JEDINI pomogao da se riješim slatkih želja. Ništa drugo nije imalo tako dobar učinak na mene. Skoro pa mogu reći da sam nova osoba i osjećam se bolje nego ikad.

Nešto više o metaboličkim tipovima imaš u knjizi Metabolyc Typing (tamo su navedeni i oni koji dobro funkcioniraju isključivo na proteinskoj hrani) Williama Wolcotta. Također guglaj pojmove LCHF i paleo.

I za kraj - ne mislim da su ugljikohidrati loši, i da ih treba izbaciti iz prehrane bez iznimke, daleko od toga. Samo želim ukazati na činjenicu da kod nekih osoba upravo oni strvaraju problem, ne zbog povećanog kalorijskog unosa, već zbog činjenice da njihova tijela drukčije reagiraju na njih i otežavaju proces mršavljenja.

Znači, nisi slabe volje, nisi psihološki zakinuta, već jednostavno možda tvoje tijelo treba drugačiju hranu, i to je sve. Sretno.


Edited by blackcat - 11 Ožujak 2014 at 23:52
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 11:55
Moram da se javim ovdje, napokon sam riješila problem ovog mog vrtenja u krug.
Došla sam sa 70 kg na 63.5 kg.
Nisam ukinula slatko u potpunosti. Shvatila sam da ću propasti u svakoj dijeti koja to od mene traži. Uzmem malo, onako skromno, i umjereno. Ne budalim više za slatkom kad prije jer sada znam da mogu uzeti kad god hoću. Ali ne želim uzeti svaki put kad mi naumpadne. Osjećam se puno bolje, i čini mi se ovako bih mogla cijeli život.
Želim doći na 58 kg, izdefinirati se i to. Otprilike sam na pola puta, a ovaj zadnji dio vjerovatno će biti dosta teži nego dosad al nebitno.
Ali šta hoću reći , može se, zaista se može...malo slatka tu i tamo ne može i neće upropastit sve, a psihički je puno lakše (za ove ovisne o slatku). Hvala svima na podršci... Tongue


Edited by vedrana29 - 13 Travanj 2014 at 11:56
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 13:54
samo da se prijavim,...držim se još.. :)
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 15:16
Bravo Vedrana!

Kako sada izgleda plan /trening/ papica?
Koji ti je cilj, još uvijek ispod 60 ili?
LiveStrong
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 22:29
kljukam se proteinima gdje stignem, doručak obično zobene u raznim kombinacijama, sa čašom lijeka. Ručak krompir-riba ili piletina, riža isl. uz brdo salate (sezona je počelaa) , večera šta ostane od ručka, ili ako imam vremena namišljam neke nove recepte, kombinacije posnog s nečim itd. Vježbe 3-4 puta sedmično, pa ne znam možda ću ić do ispod 60, a možda kad dođem na 60 i ostati tu, ne znam kako će to sve izgledat uglavnom...guram pa dokle bude trebalo :)
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2014 at 10:23
nisam napisala još, povrće uzimam isto, i poneku voćku, jogurt često uz jelo i tako..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.