New Posts New Posts RSS Feed - Kruh od brokule
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kruh od brokule

 Post Reply Post Reply
Author
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kruh od brokule
    Posted: 06 Prosinac 2013 at 09:12
Bok! Pišem Vam recept za jedan kruh od brokule koji je mene osobno totalno oduševio. Ovo je prvi puta da mi je "kruh" s wheyem uspio, da nije presuh.

Sastojci:
200 g kuhane brokule
50g whey-a bez okusa
5 g lanenih sjemenki (može i sezam)
50g mljevenih zobenih pahuljica
3 bjelanjka
Zacini po želji (ja sam samo malo posolila)
pola male žlicice praška za pecivo

Upute:
Brokulu skuhati u vodi ili na pari. Prije mješanja s ostalim sastojcima potrebno je ohladiti brokulu pod vodom da ne bi jaja koagulirala prije pecenja. Ostatak sastojaka izmješati štapnim mikserom. Po želji se lanene sjemenske mogu dodati kasnije kako bi ostale cijele. Dodati brokulu u smjesu i ponovno sve promješati štapnim mikserom dok ne dobijete homogenu smjesu. Prebaciti u posudu za pecenje i peci u mikrovalnoj na 80% snage 6 minuta. Okrenuti kruh (ako je moguce) i peci narednih 2 minute. Kada se izvadi iz mikrovalne, kruh ce djelovati malo važan što je ok jer kad se ohladi bit ce socan, a ne suh. Sama smjesa se nece baš ekspandirati, ali neka vas to ne zabrinjava, tako je "per design". MOže se rezati na tanke šnite, ok je kao prijenosni obrok. Ako želite neki fora namaz promješajte žlicu posnog i žlicu cvrstog jogurta, dodajte peršina i imate jako fini i zdravi sendvic.

Prema aplikaciji koju imam, ako pecenu msjesu podjelite na 4 vrlo izdašne šnite:

Kcal:119, UH:11g M:1g P:17g


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2013 at 10:26
Vrlo, vrlo zanimljivo mada trenutno ne mogu zamislit sinergiju ovih okusa LOL

Zapisat ce se i probat ce se, ako ništa drugo na defki  Wink  Thnx Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2013 at 13:23
Ja sam isto bila jako skepticna, ali zapravo brokula ne preuzima okus. Ja nisam koristila nikakve zacine osim malo soli. Dakle, zapravo je bljutavo, ali ja tako volim. Itu verziju sam isprobala i s celerom i cak mi je i malo bolji. Ma, od kad sam kupila whey bez okusa, svaki dan imam male eksperimente u kuhinji. Buduci da nema nikvih dodataka (aspartan i sl) niti laktoze, ponudila sam i kceri. Dijetetu je fino, pa to može znaciti da je ili jako gladna ili je zaista ok Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.