New Posts New Posts RSS Feed - mrsavljenje bez rezultata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mrsavljenje bez rezultata

 Post Reply Post Reply
Author
danci View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Travanj 2008
Location: United Kingdom
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mrsavljenje bez rezultata
    Posted: 15 Travanj 2008 at 21:48

Pozdrav svima,

zanima li me da li neko bio u slicnoj situaciji i kako naci spas...

vec mjesec dana,3 puta tjedno sam u teretani,prehrana zdrava,juhice za veceru,voce, preko dana,salate...jedini mozda problem dosta gaziranog pica i oko 500 kalorija dnevno u cokoladi!!!

ali...bez obzira na to,po svim zakonima fizike i zdravog razuma,vise trosim nego sto unosim i niti grama izgubljenog!!!

help!!

Back to Top
marrtin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Travanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marrtin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2008 at 22:02

 ????? jel ja to dobro vidim sta pise? dosta gaziranog i 500 kalorija dnevno u cokoladi??? Zdrava prehrana??? cokolada i slatkisi su najveci neprijatelj dobroj formi tijela! (naravno, povremeno se moze, treba, uzeti malo slatkoga, kakao je koristan za organizam, ali u malim kolicinama). Ako tako nastavis, nikada neces ni skinuti nista...jedino mozes dobiti jos gore...slatkisi su poznati da su kaloricni i da stvaraju mlohavost na tijelu. Gazirana pica (cola, fanta itd) su takodjer kaloricna. Ti samo uz cokoladu dobijes 500 kalorija...a kamoli uz jos sve ostalo sto pojedes preko dana...a to sto treniras u teretani 3 puta tjedno je nista za te kalorije...da bi to sve mogla podnositi trebala bi biti vrhunski sportas koji svaki dan provodi vise od 2 sata na treningu, i to nekom mukotrpnom (tipa atletika, biciklizam, veslanje, plivanje itd), na kojima ces dnevno potrositi vise od 2000 kalorija.

Dakle, zaboravi uzivanje u slatkome ako zelis skidati kilazu!

Back to Top
danci View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Travanj 2008
Location: United Kingdom
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2008 at 22:26

 dobro ajde,mozda nije 500 kalorija,to sam bacila onako od oka.

ali...vec dobrih š0god pijem samo colu,i sad se stvarno trudim piti vodu i....sta nebi trebao barem jedan gram nestati!?

Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2008 at 02:00
Ma gledaj,to ti tako neide
Zamijeni colu sa limunadom...da mi je znat kako ti jetra izgleda,imas problema s njom??
By:©parogica:)
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2008 at 11:18
Ajme, gazirano je gore i od cokolade ak se mene pita. Osim sto ima hrpu kalorija i to u obliku secera, nije dobro ni za jedan dio probavnog trakta + jetru + bubrege.  Zeludac od tog nastrada vrlo lako, crijeva pa nadalje. To su ciste kemikalije. Ak ti treba kofeina, popi kavu umjesto cole. A da ne ispadnem nacist, colu za gust s vremena na vrijeme.

A za rezultate se malo strpi i poslusaj gornje savjete. Ima negdje na pdf "zdravlje" friska tema o tome kak kile ne idu dolje.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2008 at 17:04
Originally posted by danci danci wrote:

Pozdrav svima,

zanima li me da li neko bio u slicnoj situaciji i kako naci spas...

vec mjesec dana,3 puta tjedno sam u teretani,prehrana zdrava,juhice za veceru,voce, preko dana,salate...jedini mozda problem dosta gaziranog pica i oko 500 kalorija dnevno u cokoladi!!!

ali...bez obzira na to,po svim zakonima fizike i zdravog razuma,vise trosim nego sto unosim i niti grama izgubljenog!!!

help!!


Mislim da je ovo kljucno i da tebe najvise to zanima, kako ne gubis kg a ipak uneses manje nego sto potrosis? Slobodno ti mogu reci da se jos jednom preispitas potrosis li zaista vise nego sto uneses? Bitno je potrositi ih, ali takodjer i kako ih potrositi. Jedno od mogucih rjesenja tvog pitanja moze biti i to da povecanim (vjerojatno konstantnim) unosom losih kalorija iz ugljikohidrata smanjujes mogucnost trosenja masti kao izvora energije, zapravo visokim (i konstantnim) unosom brzih U onemogucava se proces razgradnje masnog tkiva, odnosno tijelo nema potrebe za trosenjem tjelesnih masti kao energije vec onih brzo dostupnih (tj. jednostavnih ugljikohidrata).
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 10:39

 Cccccc..... samo malo gaziranih pica i jedna cokolada dnevno... I kako sad te kile ne idu dolje....?

INFORMIRAJ SE MALO!!!! NEEEEEEMA skidanja kila uz choksu i colu! 

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 19:23
frendica mi se skinula sa un dijete i sada pokušava jesti kao neki mix un-a i svoje planirane zdrave prehrane,ali vec se 2 tjedna ne mice sa ovakvog "jelovnika":ujutro 2 jabuke (kao na un-u) a kasnije pojede š00g cokolade , znaci to je oko 600kcal dnevno i  ja sad  tu moram  pitati  jeli to dobro za mršavljenje buduci kako unese dnevno malo kcal i kako da se ostavi te cokolade.i da, ne vjeruje mi za ono 5-6 manjih obroka jer tvrdi da se tako prejedaš ko krava! ima ko kakvih argumenata,tako da joj lijepo isprintam jer ne vjeruje!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 19:24
da,ova cokolada ne spada u taj njen "jelovnik" vec je to kao rezultat dugotrajne "apstinencije" od nje! 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 20:30
Originally posted by evica evica wrote:

frendica mi se skinula sa un dijete i sada pokušava jesti kao neki mix un-a i svoje planirane zdrave prehrane,ali vec se 2 tjedna ne mice sa ovakvog "jelovnika":ujutro 2 jabuke (kao na un-u) a kasnije pojede š00g cokolade , znaci to je oko 600kcal dnevno i  ja sad  tu moram  pitati  jeli to dobro za mršavljenje buduci kako unese dnevno malo kcal i kako da se ostavi te cokolade.i da, ne vjeruje mi za ono 5-6 manjih obroka jer tvrdi da se tako prejedaš ko krava! ima ko kakvih argumenata,tako da joj lijepo isprintam jer ne vjeruje!

UN dijeta je smiješna, ne vrijedi komentirati, kao i sva slicna izgladnjivanja, pucanj u prazno.

Potraži po mojim postovima, vjerujem da ima dovoljno toga napisano o tome zašto povecati broj obroka u svrhu ubrzanja metabolizma. Ako ne nađeš ništa, možeš me na PM.

Ali ukratko - osoba A pojede 3 obroka dnevno (vecinom onaj tko tako jede, jede krive stvari) i to ujutro, podne i navecer. Njezin metabolizam između obroka hibernira buduci da zna da ce do sljedeceg obroka proci nekoliko sati, odnosno duže vrijeme. Buduci da se želi što više uštediti do sljedeceg obroka, miruje, nema iskorištavanja energije za probavu hrane, nema iskorištavanja masti za energiju, on jednom rjecju odbija biti aktivan jer zna da ako se pokrene pocinje trošiti vlastiti glikogen iz mišica što nikako nece a masti mu se ne sviđaju - te buduci da nema hrane nekoliko sati odlazi spavati. Karikirano receno.

Osoba B pojede 6 obroka dnevno (vecinom onaj tko tako jede, jede dobre stvari) i to pravilno raspoređeno tokom dana svakih 3 sata recimo. Njegov metabolizam je presretan. Ima se cime zabaviti, jer ima konstantan dotok energije, tj. hranjivih tvari. Uz to, on troši dodatnu energiju za probavu te hrane (najviše probavom povrca i složenih U) cime se dobivaju negativne kalorije. Metabolizam je stalno aktivan, iznulin reagira pravovremeno i buduci da je aktivan manja je vjerojatnost pospremanja viška energije u masti.





You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 20:52
thnx,valjda ce promijenit mišljenje! 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 21:36
Originally posted by evica evica wrote:

thnx,valjda ce promijenit mišljenje! 

Ne ocekuj takvo što nabrzinu ili uopce. Zašto? Ako jednoj takvoj osobi takva dijeta djeluje i ispunjava njezin cilj ona nece imati razloga mijenjati svoje navike. Da postoji x razloga i argumenata ona ce uvijek reci: "a vidiš kako meni djeluje" i to ce joj biti dovoljno. No ipak, sretno!
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 21:51
Da i onda ce pola godine kasnije...imati bar 5kg više nego prije pocetka dijete.... A ako nastavi jesti tako...imat ce totalno lošu krvnu sliku.... Ali naravno...svaka osoba ima izbor šta i kako ce jesti.... 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.