New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana
    Posted: 07 Travanj 2008 at 21:03

Pozz ekipi...

 

 

Imam jedan problem i volio bih ga podjeliti sa vama  te da mi pomognete u njegovom rjesavanju.Imam š7 god,š85 cm,62 kg...Prije jedno 2 godine krenuo sam u teratanu,ljepo napuco masu,definiciju, i pritom bio tezak  75 kg.No prije š0 mj.tesko sam obolio i muku mucio sa bolescu.Te nakon mnogo mjeseca u bolnici napokon sam pobjedio bolest i izasao iz bolnice sa minimalnih 55 kg(totalno kost i koza)...No jos uvjek  sam morao biti na raznim djetama,ne naprezati se itd,pa sam pomalo dosao do 62 kg.Krenuo sam opet u teretanu,uhodao se,ali doktorica me sili ko malo magare da se vratim na staru kilazu u sto kracem roku...Pa volio bi da mi pomognete oko prehrane...Napravi bi 6 obroka dnevno,pod uvjetom da uzimam nikakve dodatke prehrani,creatine,itd, te sto vise bih trebao izbjegavati sirova jaja...Znaci cilj mi je povecati masu š0 kg u 2 mj,te koliko bi mi to poslo za rukom? Naravno da bih svo to vrjeme isao u teretanu...:)

I da...mljeka na dan popijem po 2 i pol liotre,koliko je to zdravo/nezdravo?

 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2008 at 23:15
Ako si imao nekakvih problema, bilo bi dobro obratiti se lijecniku i tamo pitati za savjet oko prehrane. (Ako je bolest direktno ili indirektno vezana za prehranu).

Btw reci nam kakvih si to problema imao?
 

Edited by Mr G.
Back to Top
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 00:22
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Ako si imao nekakvih problema, bilo bi dobro obratiti se lijecniku i tamo pitati za savjet oko prehrane. (Ako je bolest direktno ili indirektno vezana za prehranu).

Btw reci nam kakvih si to problema imao?
 



Prica je duga,ali skratiti cu...Jednoga jutra,probudio sam se s glavoboljom i bezvoljnoscu,no bio mi je rodjendan i isao sam ga proslaviti pod svaku cijenu.Izas sam van,kupo cugu,pocastio ekipu i napio se ko guzica.(uz stalnu glavaobolju)...U jutro sam se probudio, i povremeno vidio duplo(nije od alkohola),dignu sam se iz kreveta i srusio se na pod...Totalno sam bio bez snage,volje itd...Tako da sam zavrsio u bolnici,dobio par dijegnoza (zadnja je bila:tezi oblik infektivne mononukleoze),bio dosta u bolnici,i na kraju dosao nekako doma...Oslabljen nisam izlazio van...Bolest je percipirana tako da jetra luce povecane enzime sto rezultira unistenjem same jetre,tako da teretana ni alkohol nisu dolazili u obzir.I tako polako sam se oporavio,bio mjesecima na dijeti i pobjedio bolest.Sada sam zdrav ko dren...:)...I mogu jest sve,ali mi doktorica ne preporuca creatine, i u biti sve   te dodatke prehrani....Tako da vec dosta jedem sta zelim...Postat cu danas(ali malo kasnije) jedan program pa ga provjeri.....Pozz
 

Edited by dark_avenger
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 17:14
Originally posted by dark_avenger dark_avenger wrote:

I mogu jest sve,ali mi doktorica ne preporuca creatine, i u biti sve   te dodatke prehrani....Tako da vec dosta jedem sta zelim...Postat cu danas(ali malo kasnije) jedan program pa ga provjeri.....Pozz
 

Pojedi kilogram lososa i u sebe si unio 4.5g kreatina.
Pojedi kilogram junetine i u sebe si unio 4,5g kreatina itd...
Nadam se da sam bio jasan.

Zaista ne vidim zbog cega velika vecina ljudi (ukljucimo ovdje i toliko "objektivne" i "nepristrane" doktore) stvara tabue i mitove oko dodataka prehrani. Jesu dodaci ali njihova tzv. "stetnost" oko koje se stvaraju fobije vecinom se temelji na visokim cijenama ("kad je visoka cijena ma to mora da je nesto neprirodno i ilegalno"), neupucenosti ljudi, posebnim kutijicama i mjericama koje jos samo povecavaju strah od onoga tko nije upucen itd u nedogled.

Jedino eventualno u sto te doktorica moze uputiti je nacin i kolicina doziranja, napraviti neke pretrage pa u skladu s tim organizirat dodatke, ali nikako ti reci da ih ne smijes koristiti. Dalje ne bih ulazio u raspravu.

Pa boze moj, nije to AAS.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 17:33
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by dark_avenger dark_avenger wrote:

I mogu jest sve,ali mi doktorica ne preporuca creatine, i u biti sve   te dodatke prehrani....Tako da vec dosta jedem sta zelim...Postat cu danas(ali malo kasnije) jedan program pa ga provjeri.....Pozz
 

Pojedi kilogram lososa i u sebe si unio 4.5g kreatina.
Pojedi kilogram junetine i u sebe si unio 4,5g kreatina itd...
Nadam se da sam bio jasan.

Zaista ne vidim zbog cega velika vecina ljudi (ukljucimo ovdje i toliko "objektivne" i "nepristrane" doktore) stvara tabue i mitove oko dodataka prehrani. Jesu dodaci ali njihova tzv. "stetnost" oko koje se stvaraju fobije vecinom se temelji na visokim cijenama ("kad je visoka cijena ma to mora da je nesto neprirodno i ilegalno"), neupucenosti ljudi, posebnim kutijicama i mjericama koje jos samo povecavaju strah od onoga tko nije upucen itd u nedogled.

Jedino eventualno u sto te doktorica moze uputiti je nacin i kolicina doziranja, napraviti neke pretrage pa u skladu s tim organizirat dodatke, ali nikako ti reci da ih ne smijes koristiti. Dalje ne bih ulazio u raspravu.

Pa boze moj, nije to AAS.


Pa prije sam uzimao jednu vrstu takvih proteina(ne mogu se sjetiti imena) i poslje sam obolio,i doktorica je zabrijala na to da se odreknem tih dodataka i da se hranim zdravo...:)
Back to Top
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 18:06
Napisao sam neki program....Znate bolje od mene,pa slobodno mjenjajte....


Treninga  tjedno  imam 4,od kojih su tri “normalna“ a cetvrti je vjezbanje na vreci...:)

 

 

 

Pon,sri,pet,ned Ršš; dani kada imam treninge

7:30 -2dl mlijeka(3,2 g bjelancevina,2,8 g m.m,4,7 ugljikohidrataRš2;na š00g)

         -25 g oraha

         -zlica lanenoga ulja    // sto bi bila alternativna zamjena ako ga se ne dokopam?

         -posni sir(oko š00g)

š0:30 Ršš; jogurt Ršš; 330g (ab kultura-3,4 g bjelancevina,6 g ugljikohidrata,0.š g mastiRš2;na š00g)

-          tuna (konzerva) u maslinovom ulju  + integralni kruh

-          š00 g kikirikija

š2:30  - 2 dl mlijeka(3,2 g bjelancevina,2,8 g m.m,4,7 ugljikohidrataRš2;na š00g)

              -banana

                                                    // ovaj obrok gledam da mi nije ogroman jer ga moram jesti u skoli

š4:00 Ršš; povrce,voce,meso,riba...

š6:00 Ršš;trening

//trening bi mi trajao do š7:30 Ršš; š8:00

š9:00 - tuna (konzerva) u maslinovom ulju  + integralni kruh

           -jaja      // koliko je preporucljivo sirova???     - postoji li kakva alternativna zamjena??

           -grozdjice (š00g)

20:00 Ršš; posni sir

-          Banana

 

Prehrana za uto,cet,sub bi mi bili isti ko za dane kada imam treninge samo sto bih imao u drugo vrijeme.Ili?

Sve bih volio da mi promjenite(ako je potrebno),samo vremena obroka bas ne(ali ako treba) jer mi ovako najljepse pase...:)

  Hvala...:)
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 21:15

 jel moze i meni neki savjet sto se hrane tice.. evo ja pokusavam jesti preko tj samo bjelancevine vecinom a vikendom apsolutno sve ali mi ne ide

danas sam jela normalno tj bjelancevine i ugljikohidrate do nekih 2h i onda od tada pa sve do navecer 2 jabuke, 2 vocna jogurta i 3 obicna... oko nekih 8h umirala sam od gladi, energija mi je totalno pala.. da bi se na kraju najela svega i svacega i sad mi je dobro.. znam da ak tako nastavim da cu se zdebljati, a ne smrsaviti sto mi je cilj.. ljudovi, recite vi meni sta da radim?

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 22:58
@dark_avenger
Nije sigurno bolest dosla od whey proteina; najbanalnije objasnjenje -> mozda si upravo paralelno s tom bolescu (dakle nezavisno jedno od drugog) trosio whey pa eto odmah i zakljucka da je od wheya. Ne ide to tako. 


@jedna_mala
" jabuke, 2 vocna i 3 obicna jogurt? što mislis da si unijela u sebe? U naravno. Dakle U si unosila cijeli dan a ne do "nekih 2h", a zasto je pala energija ->pretpostavljam od naglih izmjena inzulina prouzrokovanih U.
Ponovit cu jos jednom iako sam to pisao nekoliko puta: dakle, unos bjelancevina tokom dana mora biti pracen ili unosom Ugljikohidrata (p+u) ili unosom kvalitetnih Masti (p+m). Kombinacija B s U i M u jednom obroku treba izbjegavati u sirokom luku, a razlozi su vrlo jednostavni.

što da radis? Drzi se jednostavne formule: unos kalorija manji od potrosenog, a potroseni dio povecavas tjelesnom aktivnoscu (utezi, crobni).
Sad, sto ces jesti, nadam se da i sama znas...

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 00:45

sto se tice tjelesne aktivnosti - mislim da je imam sasvim dosta.. evo primjer zadnjih par dana.. ned šh orbitreka nataste ujutro.. navecer 2h s-faktora.. pon šh orbitreka ujutro + pilatesov skracen trening za cijelo tijelo (cca 30min) + navecer ples š,5h.. danas ajmo rec odmaram i secem ccaš-š,5h.. sutra i ostale dane isto kao pon... vise od ovog stvarno ne stignem...

ja vise ne znam sta da jedem.. full cesto mi kad jedem samo bjelancevine pada energija i raspolozenje... 

koliko manje kalorija moram dnevno unjeti cca da bi mjesecno gubila š-2kg?

cilj mi je sa 66-69kg doci na 60kg (kilaza mi varira ujutro nekad imam 66, nekad 67.. popodne i navecer kako kad 68-69) na visinu š75...

trebam samo masti s busice izgubit da bi mi se konacno vidjele plocice i malo celulita

Back to Top
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 11:55
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

sto se tice tjelesne aktivnosti - mislim da je imam sasvim dosta.. evo primjer zadnjih par dana.. ned šh orbitreka nataste ujutro.. navecer 2h s-faktora.. pon šh orbitreka ujutro + pilatesov skracen trening za cijelo tijelo (cca 30min) + navecer ples š,5h.. danas ajmo rec odmaram i secem ccaš-š,5h.. sutra i ostale dane isto kao pon... vise od ovog stvarno ne stignem...

ja vise ne znam sta da jedem.. full cesto mi kad jedem samo bjelancevine pada energija i raspolozenje... 

koliko manje kalorija moram dnevno unjeti cca da bi mjesecno gubila š-2kg?

cilj mi je sa 66-69kg doci na 60kg (kilaza mi varira ujutro nekad imam 66, nekad 67.. popodne i navecer kako kad 68-69) na visinu š75...

trebam samo masti s busice izgubit da bi mi se konacno vidjele plocice i malo celulita




Ajd,mala...otvori si svoju temu....
Back to Top
dark_avenger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dark_avenger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 11:57
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

@dark_avenger
Nije sigurno bolest dosla od whey proteina; najbanalnije objasnjenje -> mozda si upravo paralelno s tom bolescu (dakle nezavisno jedno od drugog) trosio whey pa eto odmah i zakljucka da je od wheya. Ne ide to tako. 




Gle,ja sam isto toga svjestan...ali necu se odupirati previse...A i ima jos razloga....Eto,jedan kolega mi je doradio program,pa cu ga moslje malo postat....:)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2008 at 17:42
Ne kuzim zasto preporucas nekome da unosi dodatnu kolicinu kreatina ako mu je lijecnica to zabranila? sigurno mu nije to zabranila bez razloga... Posto je prebolio mononukleozu...vjerojatno se sada ne smije pretrpavatii proteinima i kreatinima... sigurna sam da ce normalnom prehranom... malo pojacanom doci na normalnui kilazu.... i nakon sta se skroz oporavis darke... onda ces moci razmisliti o nekim dodacima... i naravno..bilo bi dobro da se posavjetujes sa strucnjakom... 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2008 at 20:11
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ne kuzim zasto preporucas nekome da unosi dodatnu kolicinu kreatina ako mu je lijecnica to zabranila? sigurno mu nije to zabranila bez razloga... Posto je prebolio mononukleozu...vjerojatno se sada ne smije pretrpavatii proteinima i kreatinima... sigurna sam da ce normalnom prehranom... malo pojacanom doci na normalnui kilazu.... i nakon sta se skroz oporavis darke... onda ces moci razmisliti o nekim dodacima... i naravno..bilo bi dobro da se posavjetujes sa strucnjakom... 

Ako si ovo meni uputila onda si trebala i naznaciti, a ne da ja moram iz tvojih poruka prepoznavati kome je namijenjeno!

Kao š.
molim te da ne pises gluposti ako nemas temelja! Nadji u bilo kojem mojem postu ove teme gdje ja preporucam unosenje dodatnih kolicina kreatina?? Ne mozes naci jer toga nema, a sve je ovo tvoje tumacnje mojih postova! Jasno se vidi da nisi razumjela sto sam napisao stoga te upucujem da jos jednom procitas i zapitas se jesi li trebala takvo sto napisati!

2. stvar
- ne smije se pretrpavati proteinima i kreatinima? Gdje sam to napisao? I uostalom kao i vecina ljudi, cak i forumasa pises o "tim proteinima" ko da su AAS a sto je onda npr. bjelanjak? AAS?  jer ga uzmem u vecim kolicinama i jer ga npr. uzmem iza treninga?

Kao krajnji hipotetski primjer: nadji mi molim te osobu kojoj su vece kolicine bjelancevina nastetile? A takodjer nadji osobu kojoj je nedostatak proteina nastetio? što mislis, kako bi ovoj drugoj osobi organizam radio bez odredjenog unosa bjelancevina? Nikako! A ova prva osoba? Odgovor prepustam vama...

Toliko od mene, buduci da sam jasno isprovociran bez razloga normalno je da je slijedio ovakav duzi post!

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2008 at 23:33
Hammer..... odgovorio si decku da moze uzimati kreatin...jer ga nalazimo u mesu...
ne direktno...ali tako se moze protumaciti, a decko je prebolio tesku bolest...i oporavlja se jos... i dr. mu je rekla da ne uzima dodatke prehrani...
Mislim da on mora polako priviknuti svoj organizam na hranuek sada i sve jede, a do sada je bio na djetama, pa mu je zasad dovoljna samo uravnotezena prehrana... ne moras se osjecati isprovocirano... nikoga i zbog nicega nebi provocirala... slazem se sa vecinom toga sta ti pises... samo sam htjela reci da ipak budes oprezniji sa ljudima koji imaju disbalans u tijelu... ne tvrdim da se savrseno razumijem u dodatke prehrani...i to....ali imam neke veze sa medicinom... i nebi savjetovala nesto nasuprot lijecniku...ipak on ima cjelovit uvid u njegovu povijest bolesti....

A ja uzimam i proteine i neke druge dodatke prehrani...i ne mislim da su neki bauk...naprotiv... zao mi je ako sam te isprovocirala, uvrijedila... ili bilo sta drugo... pozdrav.....
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2008 at 11:17

Originally posted by dalila dalila wrote:

Hammer..... odgovorio si decku da moze uzimati kreatin...jer ga nalazimo u mesu...
ne direktno...ali tako se moze protumaciti
 

to nije preporuka nego je skracena poanta, odnosno tzv. izreka. nikako drukcije ne moze biti shvaceno.

 

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2008 at 22:22
ok...ne se ljutiti.... 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.