New Posts New Posts RSS Feed - 2 day split workout
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2 day split workout

 Post Reply Post Reply
Author
Poppy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2 day split workout
    Posted: 13 Studeni 2013 at 12:24
Pozdrav svima!


U moru razno raznih informacija po razno raznim stranicama na Internetu, pomalo sam se izgubila pa odlucila tu doci po konkretan odgovor. Ako mi naravno budete voljni pomoci.

Znaci zanima me kako najbolje raspodjeliti trening u teretani na 2 puta?
Negdje piše prsa/ledja/ramena/trbuh & biceps/triceps/noge, drugdje kažu da ne treba tokom istog treninga raditi i biceps i triceps, onda negdje je navedena kombinacija prsa-triceps, ledja-biceps kao najbolja, negdje je to obrnuto, na trecem mjestu piše da trbušnjake treba raditi svaki put po malo, na cetvrtom da ne treba, na petom da je najbolje svaki puta odraditi kružni trening i sad sam totalno zbunjena...

Dakle, pitanje je kako najbolje pokriti sve mišicne skupine u 2 treninga tjedno?
Još samo da naglasim da mi cilj nije ni pretjerano mršavljenje (osim naravno topljenja mašcobe :D ) ni "nabildavanje" vec jednostavno ucvršcivanje cijelog tijela, odnosno "toning".

Pa eto, tko ima vremena i volje, bit cu zahvalna.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:02
A najbolje full body odradit obadva,uzmeš jednu vježbu guranja npr. sklekove,potisci razni(floor press,bench press razni) tu ti radi triceps i prsa,pa uzmeš jednu vježbu vucenja npr. zgibovi ili veslanja razna gdje ti radi biceps i ledja i još vježbu za donji dio tijela(sve varijacije cucnjeva i mrtvih dizanja),pošto je samo 2 puta tjedno trening možeš uzeti više vježbe ali neka vecina budu compound,što se tice trbuha drži se najucinkovitijih,naravno i najtežih...turkish get up,windmill,ab wheel,napredniji plankovi(one arm,one legged,two point,side star),floor wipers,overhead sit ups...
Back to Top
Poppy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poppy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:51
Zaboravila sam spomenuti da osim ta 2 treninga u teretani još 2 puta tjedno idem na yogu i bez obzira što bi sad neki mogli reci da je joga bezveze i nije neki napor, ipak se dosta radi na snazi i izdržljivosti i svaki trening obuhvaca vježbe za cijelo tijelo.
Zato me zanima da li da u teretani radim full body workout svaki put ili da podijelim na mišicne skupine (i ako da, kako)?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.