New Posts New Posts RSS Feed - Poslije prejedanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Poslije prejedanja

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 11:21
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ma slažem se i ja s Gymkom, i ona to zna  stvar je u tome sto sam procijenila nakon prvog posta da cura nije nitko tko provodi cikliranje, UD, IF, warrior niti ista slicno tome nego pita cisto iz kurioziteta, odnosno da je tvoja pretpostavka da se ne radi o junku bas suprotna. 
A s obzirom da high calorie, high fat, high carb moze u jednom danu donjeti prirast mastnih naslaga (prelijevanje glikogena, nedovoljno praznjenje glikogena gdje UH nece otici na sintezu glikogena vec u masne stanice, prevelik unos masti itd itd) moja prvi odgovor njoj je bio usmjeren u tom pravcu. Iz njenog zadnjeg pitanja je jasno da sam dobro procijenila jer ocito ona misli da postom cijeli dan i ne unosenjem nijednog nutrijenta tijekom cijelog dana može ispraviti stvar


Znam ja da ti to znaš, ali znaš ono naše staro...napomena za ostale Wink

Hmmm pa sad....sad je pitanje kako celebre vidi tu ravnotežu o kojoj govori :) Nekome je ravnoteža samo da ostane na istoj kilaži, bez obzira na kompoziciju tijela :) Pa sad, ako trenira, dosta se krece, ima dobru genetiku... i ta brljavljenja mogu proc, da na tjednoj bazi bude na 0 i održava se, cak i sa dobrom formom. Vidim takve, koji cak niš ni ne rade, a provode nešto slicno i izgledaju bolje od mene koja se 4x tjedno lomim u gymu  LOL

Kažem, teško je to ovako gledat......bez nekih detaljnijih podataka teško je reci - ne znamo da li trenira, kako trenira, kako tocno jede te dane....koji je tjelesni tip uopce...i tako to.....niti, što je najbitnije - što uopce želi Smile

A što je najbolje, cak i taj post ima svoja pravila, pogotovo ako se pazi na mišicnu masu Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 11:23
pa zato kazem moja je pretpostavka bila da nista nevedeno ne radi jer bi valjda reka, nadam se i post ima pravila (s kojim cu se nazalost uskoro poblize upoznat kao sto i festica prejedanja ima

Edited by avangarde - 25 Listopad 2013 at 11:24
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 13:18
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

<p ="Msonormal" style="margin-bottom:0cm;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span lang="HR" style="font-size: 9pt; font-family: Arial, sans-serif; -: initial initial; -repeat: initial initial;">Slažem se sa Gym,,,<o:p></o:p></span>



<p ="Msonormal" style="margin-bottom:0cm;margin-bottom:.0001pt;line-height: normal"><span lang="HR" style="font-size: 9pt; font-family: Arial, sans-serif; -: initial initial; -repeat: initial initial;">Nije tijelo toliko efikasno u skladištenju nutrijenata da
bi se debljao ako se jednom tjedno prejedeš (pretpostavljamo, ne junk foodom). Bilo bi cudo da se citav dan
ubijaš u hrani i da se pri tome pohrani u masne stanice više od 30-50g. Ako si
na tjednoj razini u deficitu, mršaviti ceš (u nekoj varijanti, to je i princip
cikliranja UH). Dapace, cak ako uvedeš jedan dan u tjednu koji je intenzivniji
po pitanju unosa kalorija, blagotvorno ceš utjecati na sprecavanje usporavanja
metabolizma. I konacno, jedan dan prežderavanja je samo prilika da drugi dan
odradiš odlican trening.</span><span lang="HR" style="font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-:HR"><o:p></o:p></span>



<p ="Msonormal" style="margin-bottom:0cm;margin-bottom:.0001pt;line-height: 12.0pt"><span lang="HR" style="font-size: 9pt; font-family: Arial, sans-serif;">Samo
pazi da na tjednoj bazi nisi u suficitu. <o:p></o:p></span>



zacudio bi se ti koliko moje tijelo može spremit u masne naslage od samo jednog dana prejedanja, doduše zacudio bi se i kad bi vidio koliko mogu pojest al to je druga prica :P, ako je genetika loša spremaš apsolutno sve što je višak (naravno da se naskladišti vode ali ja sam npr imao razliku od 5 kila u jednom danu jedenja, da se razumijemo ne hvalim se i znam da to nije dobro ali znalo mi se dogodit :()

o postu necu pisat i ima raznih tema ali sve ima svojih prednosti i mana
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 13:22

Da, ali 5 kg cega? Nije samo voda u pitanju Smile I kako tocno vidiš koliko je tijelo spremilo u masti nakon tog jednog dana?

Sve ovisi, o puno toga......a i loša genetika se može ublažit redovitim i dobrim treningom tako da.....sve ovisi :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 14:37
ja sam samo naveo to kao primjer, ima tu cak nešto i mišica jer se to obicno dogadjalo u doba pojacanog apetita poslije treninga, ja cu ubuduce takvo prejedanje izbjegavat :P
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 19:17
Mozda prevec sudim po sebi, hebiga,,,, ja koliko god pojeo sam u deficitu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.