New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav! :)

 Post Reply Post Reply
Author
ami.mizuno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ami.mizuno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav! :)
    Posted: 21 Listopad 2013 at 23:50
Lijepi pozdrav svima!

Udebljala sam se nekih 7 kg pa sam odlucila napokon ulovit se u koštac sa svojim kilama!
Visoka sam 171 i trenutno imam 72 kg.
Mogla bih reci za sebe da se ne vidi toliko moja debljina, jer noge su mi dosta mršavije, ali trbuh mi je najveci problem Angry

Jedno vrijeme tijekom ljeta imala sam 65 kg najmanje i tada sam se super osjecala. No kako je opet poceo faks, vecernji filmovi sa deckom i puno hrane opet sam se udebljala od 7 mjeseca :(
Nije mi teško skidati kilograme i potruditi cu se. Danas sam bila u šetnji s psom i nekih 5 km smo prošli u sat i pol vremena (imam na iPhone neku aplikaciju skinutu koja mjeri udaljenost).

NIšta mi drugo ne preostaje nego njuškati po forumu i tražiti savjete te nadam se da ce do Nove godine i biti nekih rezultata. Pošto sama funkcioniram po principu napravi neki cilj pa se nagradi, odlucila sam prva tri tjedna tako šetati svaki drugi dan sa svojim psom te onaj dan kada ne šetam doma barem za pocetak raditi neko lgano zagrijavanje i cucnjeve i trbušnjake (onako 1.dan 20, 2. dan 30, itd...) Te onda ukoliko u roku od tri tjedna vidim neke rezultate onda cu se upisati na neki fitness. Nemojte mi zamjeriti što cu krasti neke vaše jelovnike jer nisam baš nešto kreativna u smišljanju obroka.

Uglavnom nadam se da kada zapnem da cu dobiti vašu motivaciju i ohrabrenja tako da ne posustanem i nazovem neku dostavu ili odem pojest pol Mcdonaldsa. haha :))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 00:12
Dobrodošla ami
sredis to za nekih 2-3 mjeseca naravno, dapace da smijes kopirati jelovnike, zato ih i stavljamo ali svakako kcal i nutritivno jelovnik treba biti prilagoden tebi. Za pocetak si izracunaj svoj BMR i TDEE, oduzmi od TDEE-a nekih 10-20% i s tim kcal kreni sastavljat jelovnik pa ga postaj ovdje i netko ce ti iskomentirati. Sto se tice setnja- super, bravo, dobro je svaki drugi dan Mozes poceti i s nekim programom za po kuci npr. https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx pa onda kad njega odradis upisat se u fitness. Bolje to nego raditi ove trbusnjake i cucnjeve kako si navela.
U MCdonaldsu jedi salatu s piletinom ili jedan wrap grill chicken ispod 300kcal (vidis za sve postoji rjesenje )
pozz i sretno
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 00:15
Evo velika podrška od mene :D 

Reci ti meni...ustvari vidim šetaš sa cukom super :) Jel veliki cuko :) ?

Pošto si pocetnik...eto savjetovao bih te...da ako planiraš nekakve aktivnosti...bilo bih super za pocetak svojim tijelom raditi...sklekovi cucnjevi da vidim da radiš...ili neki program sa neta naci...ili ovdje na forumu..zaista zaista ih ima masu....

E sad ti meni reci...što ti papaš..par primjera... 

Ma sredit cemo ti to da i sa deckom uz vecernje filmove ti papaš ne sekiraj mi se :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ami.mizuno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ami.mizuno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 01:25
ajme koja lijepa dobrodošlica :)
Hvala puno avangarde i mettasttaza.

Moj cuko je jakoo veliki ali je još mladi :) Imam americkog stafforda, ženkicu od 10 mjeseci hihi

da evo vec sam dva sata provela u njuškanju ovog foruma i tražim nešto što bih sebi mogla prilagoditi, pošto sada cu ici uciti za faks nešto jer sutra imam neku provjeru, kada se vratim doma bacam se na izracunavanja BMR i TDEE i tražiti cu si neki program za vježbanje prilagodjen meni.

Uglavnom što se hrane tice, ja muku mucim s hranom tj. moja mama koja više nezna što kuhat. Uglavnom obožavam jesti povrce svo povrce na bilo kakve nacine baš sam povrcomanijak (hhaaha izmišljam i rijeci usput :P), meso ne volim, nemogu ga smisliti, osim piletine i ribu volim ali to umjereno. Naravno da se volim trpat i svom nezdravom hranom haha i moram na dan pojest nešto slatko jer mi je valjda to vec prešlo u naviku ali kad bih trebala mogu potpuno izbaciti slatko. Moj je ubiti glavni problem upravo ta moja nekreativnost kod kuhanja i onda šta cu jest hmm paštu s ovim, paštu s onim, pa onda kasnije sladoled, pa cokolada, pa smoki uglavnom sve nezdravo, Cudim se da nisam još i deblja koliko jedem hahah :D

a za sutra sam mislia marendat raženi kruh s par feta purece deluxe šunke (jer drugu ne volim), onda na faksu pojest jednu jabuku u pauzi, onda kada dodjem doma skuhat onako onaj mix povrca i malo salate i dva jaja, za veceru malo posnog sira i tunu i to je to. s tim da popijem kroz cijeli dan punoo vode a ujutro zeleni caj..i navecer ako me ulovii ful želja za slatkim neizdrživa popit šalicu vocnog caja. jel to ok? :D pocetnik sam pa ovako pokušavam sama odrediti..i sutra opet s prijateljicom i sa psom idem onako prošetati nekih 5 km kao i danas :)
nadam se da je to ok za pocetak...

i by the way baš vam hvala na ovoj pocetnoj potpori odmah se osjecam bolje i sigurnije u sebe <3
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:56
Stafford <3  Ajooj , ako bih uzimao volio bih Dogu Argentino kupiti...ali bi bili prasci oboje možemo pojesti hihihi

Povrce vidim je veliki plus! :) Vec si korak naprijed...da vidimo dalje... Meso ne voliš oke oke...Riba i piletina...

Ma ubaci koji puta tjednom ako možeš nije sad to nešto bez cega ne možeš...jbga netko nešto ne može papati..ne voli...što se bezveze siliti :)

Za sada za pocetak...pogotovo kada mjenjaš prehranu...nemoj u potpunosti si zabraniti slatkiše..ni slucajno..jer ceš samo odjednom puknuti...pogotovo ako si slabija na to ...pa onda ce ti  glava završiti u cokoladnoj rijeci hihihi

Ajmo sada ozbiljno...

Znaci  Dobro dorucak.. samo koliko je to kruha i šunkice? Na faks ponesi nešto konkretnije za popapati..možeš taj sendvic što imaš za marendu pnesti na faks.... pa dorucak ubaciš jaja li neke zobace..posni itd da budeš sitija...a na faksu cisto da daš tijelu da radi dok ne dodješ doma narucak

Uh malo mi jako to za rucak papaš i veceru...bilo bih super da još koje jaje...za salatu ne moram paziti vidim da se jede...ubaci si Uh-ica kruha tjestenine,riže krumpira nešto od toga...za veceru posng...uz neke masnoce...

Možeš i jaja papati i tu  uveceri...salatu neku sa malsinovim uljem...ma joj imaš mali milijun jeovnika...pa pogledaj...

Samo moraš jace papati...jel to okej? :) Ne želimo miške gubiti

Dali ceš probati malo ubaciti neke vježbe? Ili planiraš ostati na šetanju? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
ami.mizuno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ami.mizuno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 12:55
evo me došla sam s faksa :)

i dogo je predivan :) još moj stafford kada je bio mali ima bijelu glavu pa su ga znali ljudi mješat s dogom haha :P

no da se vratimo na hranu.
dakle danas sam išla pješice i do faksa, treba mi nekih 15 minuta :) u ducanu sam kupila umjesto raženog jer ga nisu imali neko pecivo sa sjemenkama i 5 dkg te deluxe šunke, dva "listica" šunke sam dala nekoj gladnoj maci usput jer sam veliki ljubitelj životinja i nemogu si pomoc hahaha :P u pauzi sam pojela tu jabuku. i evo sada sam došla doma i odlucila je mama radit rucak. pa ajde opet malo izmjenjeni jelovnik jer ocito moj nije baš kako spada :P napravit ce mi rižu sa gljivama i graškom i pojest cu evo tri jaja i salatu haha :P ...ajme ful je teško ovako mjenjati jelovnik i sve, mislim da je u pocetku najteže dok se ne navikneš i dok ne saznaš sve potrebne informacije, hvala Bogu na ovom forumu :P a što se slatkog tice, da bolje da odmah potpuno ne izbacim, ali smanjit cu obroke jer stvarno mogu pojest na tone slatkog :P

dada kužim taj trik da nema sa izgladnjivanjem rezultata, jer imam puno prijateljica koje se izgladnjuju i naglo smršave i onda za tjedan dana budu dvostruko vece. ili jednoj koja je u mjesec i pol skinula oko 14 kg s tim da je jela samo jedan obrok na dan. skuži se da je smršavila ali tijelo joj je ostalo onako isto nekako, ima trbuha i sve. baš mi je to ružno, i cim nešto malo više pojede odmah dobije 2 kg natrag..tako da pokušat cu i nju nagovoriti da cita ovaj forum i pocne više racuna voditi o sebi i svom zdravlju.

ma baš ste divna i super ekipa ovdje :P

i da još da nadodam da sam si izracunala BMR i TDEE i kaže BMR 1547 a TDEE 2127. jel okej ako si sada unosim onda oko 1600 kalorija? :P

i da planiram ubaciti neke lagane vježbe uz šetnje, neželim se sad odmah na pocetku forsirat, jer svako moje forsiranje završi odustajanjem. idem dan po dan..prvo cu i dalje tako šetati svaki dan, svaki drugi dan, ici cu pješice na faks i na druga mjesta tj. izbjegavat cu autobuse gdje god budem mogla ici bez njih (auta sam se davno odrekla :P) ..i onda za tri tjedna upisujem neki fitness. Živim u Rijeci i ovdje je ponuda stvarno velika tih fitness programa :)


Edited by ami.mizuno - 22 Listopad 2013 at 13:13
Back to Top
ami.mizuno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ami.mizuno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 02:30
mali update...

uglavnom opet sam išla pjege do faksa, pošto sam predavanja imala cijeli dan moram reci da oko hrane sam zbrljavila..
doruckovala sam opet kruh s deluxe šunkom i popila cašu jogurta.
kasnije malo groždja jela...
rucak: juha od poriluka,i svakvog nekakvog povrca te komad piletine i riže
vecerala sam jaja sa kiselim krastavcima i opet popila dvije caše jogruta. ful me želja došla za tom hranom pa si nisam mogla pomoc hahaha

i da svaki dan kada god stignem, onako napravim po 10 cucnjeva u kuci. i što mi se dogodi, užasno me koljeno pocelo boljeti..a i ranije sam imala problema (prije nego sam uopce pocela hodati) da bi mi tijekom sna ful boljela upravo ta lijeva noga cijela da ju nisam mogla nit pomaknut od boli. :S moram i na pregled kod doktorice ali uz sve obveze a i život bez auta jednostavno ne stignem :(
Be brave.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 10:22
Hej draga evo mene napokon malo uhvatio vremena...

Hm ako vec misliš 1600 kcal...ovo sigurno nema što si napisala 1600 kcal :) Morat cemo mi to podebljati.. :) 

Kada ideš na faks ponesi si klopu koju si si spremila prije njega... vidim papaš povrca što je dobro ...samo probaj taj jogurt eto pomješati sa posnim bilo bih to super...dodaj masnoca što ti iznimno fali....

Vecera je ok, samo probaj umjesto jogurta..ili barem promješaj posni njime :)

Uh bol u koljenu..to hitno idi kod ortopeda.. može biti svašta...možda mala upala tetive...nadam se da hrskavica nije oštecena..ali sumnjam

Za sada šetaj malo ...ne moj se izlagati težim naporima cucnjevima sve što koljena doživljavaju kao opterecenje...

Pogledaj par programa na netu,za pocetak ima zbilja suepr programa..Koje možeš uraditi koristeci svoje tijelo...

Bitno ga je za sda samo aktivirati..naviknuti ga na aktivnosti...kasnije ce biti lakše...kada god imaš priliku hodaj...makar ranije negdje krenila..kreni....puno ce ti pomoci....

Pojacaj taj jelovnik...ne želimo gubiti mišice...javi kakvo je stanje sa koljenom...i tipkamo se :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.