New Posts New Posts RSS Feed - suštinski funkcionalan trening nogu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

suštinski funkcionalan trening nogu

 Post Reply Post Reply
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: suštinski funkcionalan trening nogu
    Posted: 09 Listopad 2013 at 20:20
pozz svima,

u zadnje vrijeme imam dosta problema pri izvodjenju vježbi snage za noge i ne znam više koja je poanta treniranja nogu pistolima i dizanjem ogromnih težina pošto u zadnje vrijeme imam dosta problema s koljenima (bole me pri izvodjenju pistola, cak i s klupice a lijevo koljeno škripi cim se kut izmedju potkoljenice i natkoljenice smanji ispod 90 stupnjeva)

primijetio sam da s iskoracima i trcanjem nemam puno problema pa sam vas htio upitati, mogu li trening nogu svesti na iskorak (po ravnom ili uz brdo ili na klupicu), šprinteve i trcanje jer mi više nije cilj napraviti pistol pošto ne znam kad ce mi izvodjenje istog trebati u stvarnom životu a od iskoraka na ravnom i na klupicu vidim itekako veliku korist i puno vecu funkcionalnost jer mi se pistol squat uopce ne cini kao funkcionalna vježba i mislim da je on kriv za bol u koljenu (uz moju težinu od 85 - 90 kg pri izvodjenju istog)

mislio sam raditi intervale 15/45, šprinteve kad sam negdje vani, iskoraci na klupicu u zatvorenom a hodajuce iskorake kad sam vani i normalno sici na 80 kg :S

jako se bojim tog bola u koljenu (pogotovo kad se preko vikenda zapustim malo i ne pazim što jedem (znam da ne bih trebao ali što cu :S)) pa onda idem odradit trening u ponedjeljak i ne želim da mi predstavlja još veci problem nego sad

procitao sam da su samo trcanje i šprintevi dostatni jer su prirodne kretnje ali ukljucio bih iskorake da aktiviram te mišice oko koljena

vaša mišljenja, prijedlozi, kritike ?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2013 at 20:27
a ostale vrste cucnjeva? DL-ovi? mislis samo na bodyweight vjezbe ili imas u vidu neke tezine?
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 07:57
pa razmišljao sam da radije uvrstim deadlift ako cu vježbu snage samo ne znam kako cu utege kupit jer sam kratak s parama pa bi morao nešto s kantama iskombinirat ili cak farmerov hod samo opet trebam dosta utega za to, razmišljao sam da za noge radim eksplozivne vježbe tipa skokovi ili da radim iskorake na klupu ili na hodajuce iskorake ili bugarski cucanj i da trcim svaki drugi dan da ipak zadržim neki nivo stabilnosti koljena, imao sam na umu šlosarove stube pošto su mi blizu pa da se penjem 5-6 puta prema gore na drukciji nacin, moram nešto smislit da zamijenim taj pistol jer me jako boli (sad se osjecam kao da kukam kao neka stara baba :S), mogao bih radit klasicni dvonožni cucanj ali to mi je samo za izdržljivost pa ne znam..., prijedlog neki
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 10:09
huh, ja ne nisam bas sigurna u eksplozivne vjezbe da stabiliziraju ako imas problem sa koljenom. Ja bih se bazirala na staticne sa tezinama jer kod naskokoa i skokova mozes opet dodatno smrdati vec bolno koljeno. Prvo, odi doktoru da pogleda o cemu je rijec, to je svakako prvi savjet. Moze bit neka banalna ozljeda od pistola, a mozda si zaribao koljeno skroz pa ce daljnja vjezba napravit jos veci sh*t. Znaci po mom misljenju ovo sto si napisao- bugarski, hodajuci iskoraci, sve vrste cucnjeva (nek ti Mett kaze kako se radi kad nemas utege ), DL-ovi, ma sve za jacanje kvadricepsa i zadnje loze što nema previse veze sa skakanjem. I vjezbice za rasterecivanje koljena i hladenje bolnog mjesta.
sretno!
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 10:45
hvala
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 10:50
pa ne bih rekao da je DL vježba za noge :) Markane, obavezno jako zagrij koljena, razne rotacije i slicno, neka sinovijal tekucina cirkulira. Noge, kao i ostali "gravitacijski" mišici mogu lijepo reagirati i na visoki broj ponavljanja i izmjena raznih vježbe bez pauze. Trcanje, po travi, tartanu, ili? Iskoraci "around the clock". Skokovi iskljucivo sa bilo kakve strunjace... Žablji hod, kako ti ide, smeta? Probaj s tim izmoriti noge, i iskorak ce postati težak. No, filozofiramo a nismo u tvojoj koži, a možda je ovo samo prolazno i trebaš odmor za adaptaciju, ne zaboravi mišici se brzo adaptiraju, ostalo ne.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 10:55
romanian DL-na to sam mislila
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 11:02
dooobrooo, a ja mislio onajdrugi :)))
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 11:35
Originally posted by iver iver wrote:

   pa ne bih rekao da je DL vježba za noge :) Markane, obavezno jako zagrij koljena, razne rotacije i slicno, neka sinovijal tekucina cirkulira. Noge, kao i ostali "gravitacijski" mišici mogu lijepo reagirati i na visoki broj ponavljanja i izmjena raznih vježbe bez pauze. Trcanje, po travi, tartanu, ili? Iskoraci "around the clock". Skokovi iskljucivo sa bilo kakve strunjace... Žablji hod, kako ti ide, smeta? Probaj s tim izmoriti noge, i iskorak ce postati težak. No, filozofiramo a nismo u tvojoj koži, a možda je ovo samo prolazno i trebaš odmor za adaptaciju, ne zaboravi mišici se brzo adaptiraju, ostalo ne.


trcanje bi bilo po tartanu jer imam nedaleko stana trim stazu (kod djecje bolnice u klaicevoj igralište) ili na orbitreku (baš sam odradio 45 minuta laganog kardija,

probat cu bez pauze izmjenjivat po jednu vježbu za svaku nogu na treningu u nekom densitiju od 10 minuta (jednom iskorak, jednom iskorak na klupicu pa onda bugarski pa ce valjda bit nešto)

najradije bi 8 sprinteva odredio ali ne stignem svaki dan trenirat pa cu nešto morat izmislit :S

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 11:46
Pa nije ni trcanje idealno s tvojom tezinom........ako smatras da imas dosta viska, jer ne znam tvoju tjelesnu gradju. Ako se dobro sjecam imas ti girje doma neke ili? Radi front squat sa njima.....jednonozni cucanj (pistol) niti meni ne odgovara iako nemam nekih problema s koljenima......
bulgarian mogu, ali ako si radio samo unilateralno do sada, a imas s cime podici opterecenje (par girji) svakako odradi bilateralno front squat
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:01
Ono sto ja u zadnje vrijeme radim, bar 1x tjedno su bas farmersi i sled drag..........lagano slozis od 2 željezne širije tanke trake koje spojiš i zavariš gore štangu na koju tovariš utege. Natrpam 70-ak kg i vucem. Nikakvo opterecenje na ledje, noge rade ko lude jer moraš jako tiskat u podlogu i gurat. Tak da mi taj sled jako paše pošto imam prenaglašenu lumbalnu lordozu pa mi cucanj, DL i sl. sa koliko god dobrom tehnikom radio , kad opteretim jace ipak ne rade dobro mom problemu. Ovdje savršeno mogu kontrolirat zdjelicu i tjelo i kralježnicu imat u potpuno pravilnom položaju i bez da osjetim ikakve tegobe ili pritisak na skeletnom sustavu bilo gdje
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:03
Originally posted by iver iver wrote:

 a možda je ovo samo prolazno i trebaš odmor za adaptaciju, ne zaboravi mišici se brzo adaptiraju, ostalo ne.

Ja mislim da bi prvo ovo moglo bit, moguce je da se malo preforsirao, s obzirom na program.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:04
brle ima girje, imaš moje slike u galeriji, nemam puno viška (samo mi se zna skupit hrpa preko vikenda iako vecinom vode pa mi je prvi trening muka :P), držim se treninga s tjelesnom težinom jer sam otkrio da mi je gradja takva da su mi zgibovi super teški jer sam endomorf vecinom, prebacio sam se na sklekove i zgibove i povecavam broj ponavljanja i imam s tim ciljeve, samo želim nekako trenirat noge jer su mi najjace (nažalost to se odnosi samo na mišice, vjerujem da sam naslijedio od mame zglobove koji baš i nisu neki), radije nek su izdržljive, tonirane i brze nego da mogu podizat nebrojene kilograme u cucnju, romanian deadlift je druga stvar, to je jedina vježba zbog koje bih kupio šipku i plocice ili bucice samo sam kratak s parama a kad bi to imao mogao bi i front i zercher squat radit, probat cu iskombinirat sa svojom težinom pa se javim u svojoj temi za transformaciju
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:13
Pa uzmi bilo kaj teško, napuni vrecu , neki komad želejeza uzmi i radi...........ak nemaš sled mogu ti besplatno omogucit trenigne vucenja sleda po zimi. Kad padne snijeg upregnemo te i vuceš mi klince po naselju na sanjakama :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:34
Sandbag ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:42
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa uzmi bilo kaj teško, napuni vrecu , neki komad želejeza uzmi i radi...........ak nemaš sled mogu ti besplatno omogucit trenigne vucenja sleda po zimi. Kad padne snijeg upregnemo te i vuceš mi klince po naselju na sanjakama :)


nije loša ideja :P
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.