New Posts New Posts RSS Feed - Molim pomoc pri jelovniku
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim pomoc pri jelovniku

 Post Reply Post Reply
Author
fitnessmogul View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 456
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessmogul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim pomoc pri jelovniku
    Posted: 07 Listopad 2013 at 16:40
Pahulja,poslušaj ih ,dobri su oni za dat savjete pomoci ce ti samo ubaci zdravu hranu izbaci cipseve sve one junkove što si jela i treniraj i vidjet ceš da uz treniranje i zdravu preharanu ceš doci do rezultata,i ja imam probleme svoje neke i dobio sam dosta savjeta od njih 
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 12:43
Ok hvala puno
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 12:32
U pocetku pocni vagati..da znaš od prilike ajmo reci gdje si...da dobiješ i taj osjecaj...

Kasnije ceš od oka znati koliko cega vec...kako budeš upoznata sa namirnicama..
Avangarde ti je linkala malo se pozabavi stime racunaj...Prvo se sa svime upoznaj

kasnije si složi par obroka,vec cemo te mi uputiti...

Samo da znaš ne postoji jasno pravilo za svakog kod svake hrane kod obroka..ne vjeruj svemu što piše...

Prilagodi sebi prvo obroke hranu što tebi paše..malo eksperimentiraj i biti ceš puno sigurnija u sebe nego sada i zadovoljnija :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 12:21
Ok probat cu tako znaci sve se vaze ajme meni pa poiden ja podosta toga ha ha
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 12:17
Originally posted by Pahulja2812 Pahulja2812 wrote:

Hvala puno na super prihvacanju,jel ovo puno sto ja jedem osim cipseva i keksa i kakoracunat kalorije kako znat koliko mi jedovoljno?


ovo sto jedes, izuzev cipseva i sl je vjerovano malo (zato ti se i usporio metabolizam) iako kolicinski ne znamo koliko cega jedes.
Mozes probati s ovim kalkulatorom https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 12:00
Hvala puno na super prihvacanju,jel ovo puno sto ja jedem osim cipseva i keksa i kakoracunat kalorije kako znat koliko mi jedovoljno?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 11:10
Auuuu Treba poraditi dosta na ovome....

Koliko sam skužio iz price ti želiš omršaviti? 

Ako želiš omršaviti znaci trebaš biti u deficiti...Deficit (Jesti manje nego što potrošiš dnevno )

Znaci ako se kužiš išta u kalorije to bi bilo 250-500kcal manje dnevno (da nam miške ne stradaju)

Plus aktivnost neka..može to šetanje...bilo bi dobro kombinirati još nešto..pošto 5km nije ni malo...ali malo izmjeniti aktivnosti...ubaciti brzo hodanje..pa neko trcakaranje..možeš i neki program sa neta skiniti (kadio)

Ili cak na youtube-u pogledati...ma mali miliun...i izvoditi kod kuce

To bi bilo super za pocetak

Što se tice prehrane..pošto tražimo deficit ...znaci manje kalorija nego što možeš potrošiti

Trebala bi ubaciti konktretniju hranu što se tice toga...znaci za sada izbaciti cipseve cokolade itd itd predpostavljaš i znaš vec sama što valja što ne

Ujutro možeš imati dorucak ne znam tip zobene možeš ubaciti mlijeko posni sir...možeš jaja cijela jesti....iskombinirati to

Rucak piletina..meso nekakvo..riba...uz neki UH kruh riža tjestenina...(obavezno salata,povrce) Puno je vlakana što ti treba zaista! 

Vecera možeš i ostatak od rucka a i ne moraš...kombiniraj ju ako je kasna...sa nekim mastima

Npr posni i orašasti plodovi....Cijela jaja...ubaciš u neku salatu zaliješ malo sa maslinovim ...imaš sto kombinacija jelovnika malo pronjuškaj ovdje :) 

I da dobrdoša ! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 11:02
Ovako svaki dan je razlicit jutro kava + neki keksi pa za uru banana onda oko 13 h pasta sa salsom malo kruva pa oko 16 meso i neki prilog onda oko 20 ili voce ili gluparije cips i tako.Ima dana da po cili dan nema nista konkretno nego tek oko 20 h kad muz dodje s posla.A ima dana da ujutro ne jedem kekse vec neki sendvic.Jucer sam za dorucak imala voce pa rucak kuhana jaja i pamidore sa malo crnog kruha, to je bilo u 14 h onda u 18 h jecam sa povrcem i puretinom i kasnije 1 banana i to je to
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 10:36
Pozdrav i dobrodosla
odmah da odgovorim na ovo o mjesanju paste i mesa - naravno da smijes pasta integralna je slozeni ugljikohidrat,meso npr. mljevena puretina ili piletina je malomasni protein, salsa od rajcice malo gore i njam njam Kao sto ti je veky gore napisala prvo rjesenje je izbacivanje sve "neciste " hrane- znaci svega ovog preradenog i punog secera- cips, cokolada... opcenito sav junk. Kad to izbacis vec ce vidjet promjene. Lako je sastavit jelovnik, ali ko sto kaze Dalila- puno bolje je nauciti i razumjeti sto je hrana- procitaj sto su to ugljikohidrati, proteini i masti- svi ti nutrijenti trebaju biti sadrzani u tvojem obroku. Kad to skuzis moci ces sama kombinirat i slagat. Do tada nam napisi bar jedan dan jelovnika kako si do sada jela i pogledaj teme koje to je veky predlozila
sretno!
cookies are for pussies
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 09:39
Može tebi netko složiti par jelovnika, cak imaš na forumu super clanak sa par primjera jelovnika od 1500kcal, pa si pogledaj. Ali probaj nauciti kombinacije hrane, pa ce ti biti puno zabavnije sama slagati jelovnike, kuhati, jesti... Ovako da dobiješ dva jelovnika, nakon 2 tj ce ti dosaditi. A i bilo bi dobro da nam napišeš kako sada jedeš, pa da vidimo di si uopce sa hranom i otkud krenuti. Ne znaci nam puno sve nešto usput :D Napiši barem 1 dan sve što si jela npr.
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 08:50
Pogledat cu ostale jelovnike hvala
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 08:49
Hvala puno na podrsci,ja ne znam kako brojit te kalorije to izgleda komplikacija i smijem li misat pastu i meso itd
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 08:29
Pozdrav i dobrodošla!!
Istina je da na forumu ima par ljudi koji se svim snagama trude nama koji manje znamo pomoc.
Medjutim, istina je da si svi mi slažemo jelovnike sami po njihovim savjetima.
Imaš na "moj dnevni/tjedni jelovnik" i "pokažite što jedete" , imaš i pod mojim profilom "kako izgubiti masti" svakodnevne jelovnike ( mislim da to sve ti može pomoc puno) što se vecinom jede, nema tu puno filozofije-meso, riba, jaja, posni sir, puno povrca, integralne žitarice,malo voca, orašasti plodovi.
Prije svega bi trebala smanjiti ili potpuno izbaciti te cokoldice, cips,možeš pustit par kocki crne cokolade dnevno.
I izracunat si koliko dnevno trebaš kalorija unosit, u to se ne bih htjela miješat, ima iskusnijih od mene koji ce uskocit.

Za pocetak kreni s tim, super je što dosta pješaciš i vjerujem da si s 2 bebe stalno u pokretu.
Nije to nešto puno kg kod tebe, zato moj savjet pocni od prehrane, redovito jesti, pogotovo dorucak i vidjet ceš da ce bit rezultata.
I probaj složit jedan jelovnik kako si planirala jest, tu smo svi koji nešto znamo da ti pomognemo
Back to Top
Pahulja2812 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2013
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pahulja2812 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 07:16
Pozdrav nova sam na vasem forumu,ne znam koliko cu bit aktivna kod pisanja jer sam mama 2 bebe i nemam vrimena za nista,moj problem je sto mi je ostalo 10 kg od trudnoca a ne znam kako ih se rjesit bez gladovanja.Problem je sto jedem sve nesto usput zbog manjka vrimena ( red cokolade,par keksa,sendvic,malo cipsa i ostale gluposti)inace sam jake gradje (tip kruska)175 cm i 80 kg.Sto se aktivnosti tice puno pjesacim oko 5 km svaki dan i dok nisam imala dicu isto,auto rjetko koristim.Ostale vjezbe nista jer nemam te navike.dok sam vas citala vidim da ima par ljudi koji se super kuze u jelovnik pa bi zamolila da i meni sloze par primjera jelovnika s kojim bi potakla brzi rad metabolizma i mrsavljenje!hvala unaprid
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.