New Posts New Posts RSS Feed - Moguca korekcija??!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moguca korekcija??!

 Post Reply Post Reply
Author
Mirja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2008
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mirja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moguca korekcija??!
    Posted: 12 Ožujak 2008 at 02:44

 Pozdrav svima na ovom sajtu iz Makedonije!  Sajt i sve postove citam od pre nekih godinu dana redovito, a novi clan sam postala od skoro i mogu vam reci da ste mi izuzetno pomogli u mom mrsavljenju i motivacijii!   Ranije nisam imala direktna pitanja za vas, kako sam sve sto mi je trebalo nalazila na forumu i na glavnoj stanici! Najpre izrazavam ogromnu zahvalnost svim najredovitijim clanovima ovog foruma kao na support grupi (resila sam da ne imenujem nikog osobito i pored mojih favorita, ali jednostavno hvala puno svima)!

Ranije u zivotu bila sam aktivni sportas i bavila sam se sportskim planinarenjem u svim disciplinama sa i bez klifova. Dok sam se bavila planinarenjem naravno radila am vezbe snage, ali sam se 2003 gadno povredila i od tad su pocele godine padanja i nezdravog zivota jer sam bila prikovana krevetu, tako da  sam se samo u godinu i po dana ugojila vise od 30kg. Visoka sam š65cm i u zadnjih godinu i po izgubila sam 25 kg preko novog rezima ishrane, puno pesacenja, trcanja i fitnessa naravno! Kako sam opet aktivna skidanje mojih zadnjih 5-7 kg suviska i nije mi neki problem, bice sve samo polako, ali javio mi se jedan drugi problem koji shvatam da ne mogu bas sama da resim i zato vas MOLIM za sve moguce savjete!

Kako su moji kilogrami poceli da iscezavaju primetila sam mereci se santimetrom i da ne gubim  pojednako obem po svom telu i to da ne gubim obem  opste na donjim listovima nogu! Recimo ako sam na struku i bokovima gubila po 3-4 cm odjednom, na donjim listovima nogu nisam uopste gubila! Tako da sum mi donji listovi nogu izrazenijii i da mi to pretstavlja veliki problem! Inace donji listovi nogu mi nisu nikad bili u ovom obliku u kojem su sad (zelim da kazem da mi nije bila to genetski predodredzena konstitucija)....stvarno ne znam sta sam to tu zeznula ili kako kaze jedan moj drug "kako me ekstremno planinarenje zeznulo"!

Od fitness vezbi za nogu (po savetu ) radim : Stojece potiske (4/25); Nozni potisci na masini (4/20); Nozni pregib lezeci na masini (4/20); Sedeci potisak; Sedeci potisak sa otvaranje nogu, Iskorak sa opterecenjem, Podizanje na prste (4/35)...itn.itn.  Pored toga trcim 3 puta nedeljno pored reke od prilike 8km i svaki dan kad ne trcim presacim izmegju 4-8km.

Recite mi jel moguca korekcija donjih listova nogu? I koji bi vas savet bio po pitanju tome? Nisam sigurna ali sve mi se cini da bi trebalo da smrsam kao neki pustinjak monah kako bi mi i listovi nogu konacno smrsali! Inace da napomenem jos jednom da imam jos nekih 7kg do idealne tezine mrsavljenja i da kilogame gubim svaki drugi tjedan i uskoro bi se nasla u fazi oblikovanja tela!

Unapred hvala na svemu i oprostite ako sam bila preduga! Nadam se da cete me razumeti i pored mog slabog jezika!

Mirja

 

The beauty will save the world!
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 09:24
Ja imam prirodno jace listove, a vjezbe ih dodatno pojacavaju. Nisam uspjela pronaci nacin kako ih smanjiti. Obzirom da se kod mene radi o prirodnoj gradji, mozda bi u Tvom slucaju pojedine vjezbe imale ucinka. Mogu preporuciti voznju bicikla koja utjece na izduzivanje misica listova. Ostale preporuke prepustam proficima.
 
Back to Top
Mirja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2008
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mirja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 19:30

 Hvala ti puno Enaa na supportu!

Kako si vec spomenula, i ja sam primetila da sve one vezbe koje se odnose na noge i koje sam vec  pomenula u prethodnom postu da mi pojacavaju donje listove nogu i opste nogu! Za sad ne primecujem vidljive rezultate smanjenja, a ne primecuje ni moj santimetar!    Inace boznju bicikla konacno preferiram za razliku od ranije kad nisam mogla da smislim da koristim bicikl u fitness centru. Radije sam trcala sto na traci oko 30-40 minuta, onda u parku pored reke i mislim da trcanje mi je je bilo jedan najpouzdaniji nacini topljenja kilograma ali nista oko smanjenja donjih listova nogu! Na zadnjih nekoliko treninga trcanja sa mnom je bio jedan prijatelj sportski maratonac koji mi je dao neke korisne savjete u odnosu drzanja tela. Pravilo br.š prema njemu je lagan pad na prstima (neizostavno prsti-peta)! Kako kaze prijatelj maratonac nemoguce je ukoliko se upraznjava takvo trcanje ne istanciti noge vretenasto, cak i bez obzira na predisponiranost tela!

Pa videcemo...inace sad imam malu pauzu jer sam bolesna...ali za neki dan ...opet pocinje nabijen tempo....

Pozdrav za sad  

The beauty will save the world!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 21:51

Body pilates...izvrsna stvar u jacanju...i izduzivanju misica... usput rijesava i probleme sa kraljeznicom....

Usput... cestitam na promjeni ... ljudi sve mogu ako zele... samo tako nastavi......

Slazem se za trcanje na prstima... samo za to ipak treba dosta vjezbe... ja se trudim vecinu odtrcati tako...ali na samom kraju uvijek malo posustanem

 

Back to Top
Mirja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2008
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mirja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 01:03

Txs Dalila! 

Da sigurno pilates, i nadam se da sam pocela pravilno raditi vjezbe, jer vjezbam sama kako ne mogu da idem na pilates tecaj koji je na drugi kraj grada pa mi oduzima puno vremena, a pored ostalog veliki sam individualac! Pre neki mesec-dva nabavila sam loptu i DVD sa pilates vezbe na lopti! Pored ostalog kod kuce imam i utege od š, 5 kg i od 3kg, isto tako da pokusavam da radim tip pilates vezbi koje sam skinula sa neta sa utegama! Zasad radim (pored trcanja i pored fitnessa) nekih 30 min ujutro i uvece, pa videcemo! 

Hvala na cestitci, inace tacnije za nekih godinu i po dana uspela sam do sad skinuti 27 kg! Ostaju mi zadnjih 7kg il vise kg do idealne tezine!

Sto se tice laganog trcanja prsti-peta, pokusavam ali mi ne uspeva svo vreme, narocito kad trcim sa usponima kakav mi je teren pored reke! Ali kako i da je sad mozda nekih 60% mog trcanja je taj stil lagan pad prsti-peta, sto nije bio slucaj ranije! 

Caos! 

The beauty will save the world!
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 09:12
Probat cemo, daj boze da postanu malo vretenastiji s vremenom 
Back to Top
Mirja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2008
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mirja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 17:14
  Daj Boze! Mozda i pocnem da verujem u cuda! Ali ajmo odradit svoje najpre!
The beauty will save the world!
Back to Top
Mirja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2008
Location: Macedonia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mirja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 04:50

 Opet gubim santimetre u obimu(merim svakog š5-og u mesecu), tako da ovog Marta imam cak 2cm manje u struku, 2 cm manje pod grudi, šcm manje grudi, kuk i ruke ali nista od santimetara manje na donjih listova nogu! Ovo je vec standard, gubim svugde samo ne na donje listove nogu, cak sto vise telo mi malo disproporcionalno sa svim ovim!  Ne znam dal to sa donjih lisova nogu dali moze da bude zadrzavanje ekstra vode u kombinaciji toksina u organizmu kako su mi neki vec rekli!

Ajme, lljudi savetujte nesto...

The beauty will save the world!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.