New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav nova sam i molila bih vas savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav nova sam i molila bih vas savjet

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 00:36
   "Napomena i sad radim naravno,ali se više trudim jako znojiti trcanjem na traci i vožnjom bicikla,nego se po spravama "bildati" i opet naravno da za SVAKU skupinu mišica odradim po 3X8 za pocetak"   --- a kako bi se ovo trebalo razumjeti, osim što nije napisala kojim opterecenjem to radi, ako sam dobro shvatio. Kako x godina nije vježbala, tijelo reagira više kao kod pocetnika... Što bi možda znacilo da izmedju 3 i 5 serija nema baš znatne razlike, a broj ponavljanja 8 je li nema veze sa hipertrofijom, cijiji efekt vjerojatno smanji sa istovremenim kardiom:? Anddy, možda bi slicno detaljno trebala opisati trening program kao što si opisala i prehranu, da slika bude jasnija, ili možda samo ja krivo citam
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 00:47
[QUOTE=Gym_girl]

Ne znam zašto tako razmišljate, prvo masti pa mišici...          

   Gymka, kod ljudi sa visokim postotkom masnoca ima smisla(ali ne tvrdim da se to odnosi i na Anddy, ne znam je)jer se u takvim slucajevima dosta masnoce nakupi u stanicama jetre, pa je njena funkcija otežana, a otprilike znamo što se sve odvija preko nje tj hrpa bitnih funkcija i za topljenje masnoca i za razvoj mišica :)     I usputni pozdrav :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 00:49

Vidjela sam to ali mi je to nekako izgledalo da spimpla te sprave tek tako bezveze, a onda se ubije na kardiu jer je to kao bolje, jel :) Tako da mi sve to ovako napisano ne zvuci baš obecavajuce, iako je pocetnica i treba ic polako....a možda se i varam? :)

Anddy, uskoci sa objašnjenjem :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 00:52
iver, istina, može biti, ali....75 kg na 165 cm, još bivša sportašica...nekako mi se ne cini baš da je to to, mislim da bi joj prije jedna pametna kombinacija svega odgovarala ;)

Pozdrav, nice to see you Wink


Edited by Gym_girl - 16 Rujan 2013 at 00:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 01:21
Da se krivo ne razumijemo Gymka, nisam ni mislio da se treba rezistentni trening izbaciti, samo prilagoditi. Ne, kao što rekoh, ne tvrdim da je ona taj slucaj, a cak i na 165/75 kolicina masnoca u jetrenim stanicama(i kad su jetreni enzimi super) je moguce, tj ovisi o hrpi osobnih zdravstvenih stvari i naklonosti organizna kojecemu...Znam i muške bivše sportaše sa 170/70(doduše 40g plus a ne 30)koji su vec došli to toga. Ali si vjerojatno u pravu. Dodao sam cisto mogucnosti radi i smislu toga,znaš, da malo pametujem prije spavanja :)))    Mada bi bilo bolje i zdravije da sam radio Yogu za opuštanje umjesto lupetanja na tastaturi :(     Cujemo tj citamo se za 10 dana opet, ali na žalost nemam vremena više za raspravice, a u kalorijske proracune se ne bih mješao, sjecam se kad smo to još rješavali zdravoseljackim metodama više-manje, samo je trebala malo jaca volja :)   Short and simple... Prinudjen sam pomalo se baviti, tj proucavati znanost,pa i najnovije stvari u dijetetici, ali me veseli kad na nekim predavanjima priznati svjetski znanstvenici sa 30-40 godina iskustva u tome, izgovore :" Ne vjerujte znanosti, vec zdravom razumu"
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 01:37
LOL Damn, što te nema više ovdje Big smile

Ma ne, ja te uopce nisam krivo razumjela, nikako....dapace, slažem se sa napisanim, uostalom - i ja sama cesto odem u širinu, cisto radi neke opce slike ;) Ja nekako vjerujem da nije tako loše stanje kod naše Anddy pa zato i krecem sa tog stajališta, mislim da su to tipicne ženske boljkice ili smetnjice koje se poprilicno jednostavno mogu rješiti uz neki dobar program, i treninga i prehrane. A ovo što kažeš - zdravoseljacke metode...eeee di su ta vremena, kad se više radilo i opcenito drukcije jelo, a ne mudrovalo oko grama UH-a više ili manje :) Ali šta cemo...zapeli smo u ovom vremenu kada sjedenje na stolici all day long i beskonacni izbor na policama supermarketa jednostavno traže malo vece komplikacije :)

Zdravi razum.....da kupimo te mrvice koje su nam ostale još? :)

Vrati se brzo ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 14:40
Uf od kuda poceti... Rodila sam 2 -oje,djece,pa se masti nakupilo,ali trceci i baveci se njima konda jos postoji.Gymi jesam ako su gljive i povrce proteini,ako ne napisi,bila bi zahvalna.Ma vjezbam i sa sipkama trenutno bez utega za pocetak i sa bucicama malim .Trenerica radi sa mnom sve,npr. 15 min trcanje na traci,pa onda kratko trcanje s vjezbama,pa vjezbe s bucicama za ruke sve skupa sat vremena.Prvi puta sam u teretani,dok sam trenirala rukomet,jos sam se s par sportova bavila,pa mi teretana nije trebala,te sam se rano i udala,pa kola otisla nizbrdo...Sad su klinci veci i vrijeme je za mene...Tako da svaki vas savjet je dobrodosao.
Back to Top
Garfield-ca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 218
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garfield-ca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 15:38
Anddy,pitaš dal su gljive i povrce proteini?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 16:12
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Kakav kardio sam, ništa od toga.....mene jedino što veseli kad vidim cure u svom gymu da guslaju po tome je to što onda ja imam mjesta za svoj trening na miru [IMG]smileys/smiley4.gif" alt="Big smile" title="Big


baš sam si to mislila neki dan
cookies are for pussies
Back to Top
Garfield-ca View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 218
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garfield-ca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 16:47
Da,žalosno je to što vecina ljudi misli da se trcanjem može sve rješit..dobit plocice na trbuhu,cvrstu guzu itd..itd...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2013 at 16:57
Originally posted by Garfield-ca Garfield-ca wrote:

Da,žalosno je to što vecina ljudi misli da se trcanjem može sve rješit..dobit plocice na trbuhu,cvrstu guzu itd..itd...


zadnjih 7 godina radim po fitnessima i jedino što sam zapazila da u zadnje vrijeme se slika u glavama žena po malo mijenja (puževim korakom doduše ). Sve koje sam ja uspjela uvjerit da se late željeza su mi sad zahvalne
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.