New Posts New Posts RSS Feed - Trebam pomoc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam pomoc!

 Post Reply Post Reply
Author
flok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trebam pomoc!
    Posted: 10 Rujan 2013 at 22:02
Pozdrav. Imam 17 godina i treniram vaterpolo. Problem je u tome što sam pretežak za poziciju koju igram. Imam 101kg. Morao bih smršaviti nekih 20-ak kg. (želio bih uci u repku). Moj problem je sljedeci. Ne znam što promjeniti u prehrani i kako mršaviti, a pritom da ne izgubim snagu u mišicima. Probo sam jednom jednu dijetu i smršavio sam nekoliko kg, ali sam brzo gubio na snazi.. Eto, to bi bilo sve od mene. Nadam se da imate rješenje za mene. Hvala i pozdrav

Edited by flok - 10 Rujan 2013 at 22:07
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 22:11
Pozdrav,

Rješenje tvojeg problema je prilicno jednostavno. OBAVEZAN trening jakosti, dakle trening s slobodnim utezima, veliko opterecenje da bi ocuvao snagu i miš masu max moguce, te ne drasticno reducirati kalorije i ne izbaciti neki od makronutrijenata iz prehrane kojim slucajem.
Naravno trening ces morati prilagoditi svom iskustvu s takvim radom, te primjerenim tezinama za svoj staz treniranja, tehniku i sl
Nadam se da nisi mislio izgubiti 20 kg u nekom kratkom, nerealnom roku


Edited by The Phoenix - 10 Rujan 2013 at 22:25
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 15:51
trenkaš vaterpolo, ne znam za tebe ali ja sam derao na moru 3 puta tjedno intervalno plivanje i ostale dane klasika pa laganini i što god sam pojeo samo sam mršavio, uništavalo me to a jeo sam stvarno puno junka (tipa cips i keksi) cim sam pojacao proteine kad sam došao doma kile krenule gore pa sad to zaustavljam :P
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 22:23
Markane, tebi je plivanje novi stimulans za tijelo, vjerovatno ne plivaš toliko cesto (ja samo na moru npr , dakle tih tjedan-dva) pa i tijelo nije adaptirano na to i trošiš , odnosno rasipaš hrpu energije radi loše tehnike i svega ukoliko to radis cesto kao i ja :)
Njemu plivanje je nis specijalno, tesko da moze iznenaditi tijelo, naravno uvijek moze vise, jace i promijenit metodu plivanja i treninga plivackog, no to mu nece ocuvati snagu ak i smrsavi. Voda kao medij je nazahvalan za razvoj jakosti, a i za skeletni sustav nije dobra, tako da mu svakako trebaju treninzi na suhom i radi i poboljsanje na svim motorickim sposobnostima. Specificnog treninga (plivanja) ima vise nego dovoljno na treningu tak da je pozeljno da se makne od vode u jednom periodu priprema
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.