New Posts New Posts RSS Feed - molim vas za pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

molim vas za pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
tomy1986 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomy1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: molim vas za pomoc
    Posted: 02 Ožujak 2008 at 21:50
Imam š7 godina, visok sam š75cm i tezak šš7kg.
Molio bih vas da me savjetujete kako da smrsavim, te za pomoc oko sastavljanja jelovnika.



Unaprijed hvala!
 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2008 at 23:52

Kako izgleda tvoja prehrana?
Budi jaako precizan ... 
Back to Top
tomy1986 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomy1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 09:34
dorucak: 2 peciva iz visnje
rucak: 2 komada pecene svinjetine, krumpir, salata, puno kruha
vecera: 3 kuhana jaja, salata, puno kruha.

Ovo sam pojeo jucer, ovako mi izgleda skoro svaki dan, za racuk stalno jedem neko peceno meso dok za veceru uzmem jaja, sir ili tako nesto. U medjuvremenu kada me uhvati glad uzmem kakvu jabuku ili bananu. Pijem do š,5l dnevno soka (uglavnom gaziranog).
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 11:30
Originally posted by tomyš986 tomyš986 wrote:

dorucak: 2 peciva iz visnje
rucak: 2 komada pecene svinjetine, krumpir, salata, puno kruha
vecera: 3 kuhana jaja, salata, puno kruha.

Ovo sam pojeo jucer, ovako mi izgleda skoro svaki dan, za racuk stalno jedem neko peceno meso dok za veceru uzmem jaja, sir ili tako nesto. U medjuvremenu kada me uhvati glad uzmem kakvu jabuku ili bananu. Pijem do š,5l dnevno soka (uglavnom gaziranog).


Pozdrav, evo za pocetak sam ti obiljezila neke osnovne greske kojih ima dosta s obzirom na tvoj cilj i zelje. Ja ti nisam neki strucnjak, ali ovo vrijedi za bilo koga tko zeli smrsaviti ili zadrzati neku zdravu tjelesnu masu (i za cure i decke i sportase i nesportase), a i to sam naucila iz vlastitog iskustva.

Gazirani sokovi su sve osim zdravi, a niti mogu zadovoljiti potrebe organizma za vodom! To bih odmah izbacila na tvom mjestu i zamijenila s barem 2l vode (obicne, bez okusa ikakvih).

"Puno kruha" Hm, kruh je u redu, ali u pravilnim kolicinama. Kaj ti znaci puno? Uostalom uz krumpir nije potreban, a i za veceru bi mogao bez njega. Za dorucak malo integralnog kruha ili muesli ili tako nesto umjesto ovog s visnjom.

Peceno meso, a pogotovo svinjetina je isto los izbor. I jos 2 snicla. Hm... Piletina ili puretina, kuhano ili u woku recimo. Povrce je ok i voce. Krumpir i sl. isto treba minimizirati, pogotovo ak je peceni. Ubaciti mozda rizu umjesto njega.

Ovo ti je onak osnovno kaj bi rekla bilo kome tko zeli smrsaviti. Uz prehranu treba se i kretati jer inace nis od toga. Ne znam u kakvoj si formi, za pocetak je i brzo hodanje u redu. Sad uskoro dolazi proljece pa treba spojiti ugodno s korisnim

Potrazi malo tu po forumu, bilo je vec hrpu savjeta na slicne upite. Ovo ti je onako zdravoseljacki savjet od mene. Za detaljniji jelovnik i savjete pricekaj da se jave iskusniji, evo vidim da te Sime vec ceka. Sretno ti bilo, morat ces dosta toga promijeniti, ali nista nije nemoguce.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 12:40
Originally posted by tomyš986 tomyš986 wrote:

dorucak: 2 peciva iz visnje
rucak: 2 komada pecene svinjetine, krumpir, salata, puno kruha
vecera: 3 kuhana jaja, salata, puno kruha.

Ovo sam pojeo jucer, ovako mi izgleda skoro svaki dan, za racuk stalno jedem neko peceno meso dok za veceru uzmem jaja, sir ili tako nesto. U medjuvremenu kada me uhvati glad uzmem kakvu jabuku ili bananu. Pijem do š,5l dnevno soka (uglavnom gaziranog).



Salata, kuhana jaja i jabuke su OK, sve ostalo izbaci iz prehrane... Pogledaj moju prehranu u mojem "Dnevniku".

Peciva i kruh - sumnjam da jedes intagralne varijante tih proizvoda. Po Zagrebu se prodaje svakakvo smece pod imenom "integralno pecivo" - Iz vlastitog iskustva mogu reci da sam mozda par puta u zadnjih godinu dana naisao na pekarnu koja proizvodi "prava" integlrana peciva.
Slicno je s kruhovima - pravi "integralni" kruh se ne moze kupiti u bilo kojoj pekarni. Sto je tamniji, tezi i s mnogo sjemenki unutra i izvana - to bolje.
Posto ti zelis smrsaviti, radije izbjegavaj ove proizvode skroz i prijedji na zobene pahuljice i muesli.

Krumpir isto izbaci - smedja riza je ok, ali MALE porcije + obavezno povrce.

Banana - izbaci. Ima previsok glikemijski indeks. Da se bavis intenzivnim sportom, onda bi banana bila OK za dobivanje energije tijekom sporta, ali ovako nikako.
Jabuke, narance, mandarine, ... su OK.

Gazirani sokovi su mozda i glavni krivac (uz kruh) tvoje prekomjerne tezine. Pij obicnu vodu - kupi Brita filtar ili kupuj izvorsku vodu u ducanima.


Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 14:39
Originally posted by šime šime wrote:


Slicno je s kruhovima - pravi "integralni" kruh se ne moze kupiti u bilo kojoj pekarni. Sto je tamniji, tezi i s mnogo sjemenki unutra i izvana - to bolje.


Istina! Malo offtopic, ali preporuka: integralni kruhovi iz DM-a. Doslovce vidis sjemenke u njima, ukusni, zasitni i dobro djeluju na probavu. Cak je i izbor relativno velik, bolji nego u pekarama.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 17:10

DM prodaje kruhove?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 17:33

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


DM prodaje kruhove?
 

Da. Kao sto sam napisao u drugoj temi, imaju odlican i najpovoljniji ekoproizvodnja integralni kruh, 5.90kn 500g Alnatura. To je kruh produljene svjezine, dakle nije onaj iz pekara.

Back to Top
tomy1986 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomy1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 20:57
Puno vam hvala, javljat cu vam rezultate. 
Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 10:38
 Ma i sam znas kaj treba-----smanjiti tolko kruha i nezdrave hrane....daj sve od sebe i rezultati budu tu!!!ali,samo ako budes uporan!!
Back to Top
sneki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sneki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2008 at 19:31
Originally posted by tomyš986 tomyš986 wrote:

Imam š7 godina, visok sam š75cm i tezak šš7kg.
Molio bih vas da me savjetujete kako da smrsavim, te za pomoc oko sastavljanja jelovnika.



Unaprijed hvala!
 
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.