New Posts New Posts RSS Feed - Novak djokovic - Prehrana je promjenila moj život
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novak djokovic - Prehrana je promjenila moj život

 Post Reply Post Reply
Author
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novak djokovic - Prehrana je promjenila moj život
    Posted: 20 Kolovoz 2013 at 18:57
“U godinu dana odigrao sam 97 profesionalnih meceva protiv ponajboljih tenisaca svijeta. U dane kad nemam mec treniram barem tri, nekad i pet sati dnevno, u teretani provedem sati i pol, zatim radim jogu i tai chi, i ako stignem uz to još i trcim, vozim bicikl, veslam. Unatoc tolikim treninzima bio sam usporen, imao i kilograme viška. Ako mislite da cete se s puno vježbanja othrvati umoru i prekomjernim kilogramima, bolje razmislite još jednom. Zar sam imao cetiri kilograma viška zato što nisam trenirao dovoljno? Ne! Osjecao sam se teškim, usporenim i umornim zato što sam jeo hranu koju jede vecina nas. Jeo sam kao Srbin (i kao Amerikanac) - puno talijanske hrane poput pizze, tjestenine, jako puno kruha, zatim teške mesne obroke po nekoliko puta dnevno. Za vrijeme meceva uzimao bih cokoladicu ili neki slatkiš, misleci da ce mi to pomoci da održim energiju. Nisam shvacao da takav nacin prehrane uzrokuje upale. Tijelo reagira na hranu koja mu ne odgovara, šalje signale: napuhanost, grceve u crijevima i trbuhu, bolne zglobove.”


“Evo kako to napraviti. Pocnite s izbacivanjem glutena na dva tjedna. (To je jednostavnije nego što mislite…) Poslije toga krece borba sa šecerom i mlijecnim proizvodima takodjer na dva tjedna, i vidjet cete kako cete se osjecati. Promjena prehrane nije jedino što treba uciniti. Treba nauciti mijenjati nacin na koji jedete. Nauciti sinkronizirati hranu s potrebama vašeg tijela, dajuci mu tocno ono što treba i kad treba. Postat cete opušteniji, koncentriraniji.”



http://www.jutarnji.hr/prehrana-je--promijenila-moju-karijeru--tijelo-i-zivot--/1121031/


Što kažete na ovo?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 19:22
Kako za koga :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 19:29
Pogresno je traziti (ne kazem da ti to radis) recepturu u Djokovicevoj dijeti. Ona njemu pase i djeluje, nekome ne. No mislim da bi svi trebali s vremena na vrijeme poput njega revidirati vlastitu kulturu hranjenja (sto jedemo, kako jedemo, kada jedemo i koliko jedemo).
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 19:30
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Pogresno je traziti (ne kazem da ti to radis) recepturu u Djokovicevoj dijeti. Ona njemu pase i djeluje, nekome ne. No mislim da bi svi trebali s vremena na vrijeme poput njega revidirati vlastitu kulturu hranjenja (sto jedemo, kako jedemo, kada jedemo i koliko jedemo).

Thumbs Up
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 22:52
Good for him.

Slažem se sa maratoncem...i dodala bih na kraju: revidirat vlastitu kulturu hranjenja i razmišljanja. Nema te hrane koja ce nas preporodit ako smo ko bukve.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
nutricionizam.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Listopad 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nutricionizam.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 21:40
nutricionizam.hr - Vaš izvor provjerenih informacija o pravilnoj prehrani, njenom utjecaju na zdravlje i sportske rezultate
Bojan Stojnic, mag. nutr.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.