New Posts New Posts RSS Feed - Uspravno drzanje i skolioza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uspravno drzanje i skolioza

 Post Reply Post Reply
Author
Ch4KiT View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ch4KiT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uspravno drzanje i skolioza
    Posted: 15 Kolovoz 2013 at 15:17
Pozdrav,ja sam novi ovdje tako da se ispricavam ako nisam naso topic pod ovim nazivom,ovako,imam 18 godina,prije 3 godine dijagonosticirana mi je skolioza,nit su rekli koji stupanj,ni nista,ali vjerujem da nije vise od 10,dali su mi neke vjezbe koje opce neradim,jel nekako isto mi je s njima,a i nisam imao vremena,sad poceo sam vjezbat vec 4 mjeseca,street workout i teretana,a sad mene bih zanimalo dali to ima neko ko ima iskustva sa time,znam da doktori malo teze oce pomoc zele se samo rjesit pacijetna i to je to,znam ova bolest je nepredvidljiva i tako.

Htjeo sam pitat,dali ja mogu sa "normalnom" skoliozom radit vjezbe poput zgibova sve vrste,sklekova,dizane utega i kako,jer znam da je skolioza nastala zbog jedne strane jacih misica druge slabije,pa me sad brine ako jacam obje strane lednih misica isto ce mi biti,pa me zanima stvarno da li zgibovi to ne kvare,sklekovi i te vjezbe sa sipkom i ledima.

P.S Ako sam prekrsio neko pravilo,izvinjavam se novi sam :P
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 20:00
bez obzira na sve ipak bi se trebao savjetovati s lijecnikom, specijalist fizikalne medicine ili ortopedom
Nitko ti ne može odgovoriti na to pitanje ovako preko kompa, a da apsolutno ništa o tebi ne zna.
Individualno je i ima dosta stvari koje bi trebalo znati da bi ti mogli bilo što preporuciti.
Najpametnije ti je otici nekome tko se time bavi od lijecnika i porazgovarati
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 20:15
Poslušaj savjet od Scarpete to ti i ja toplo preporucujem :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 22:35
Vježbe koje ti je dao doktor za skoliozu ja ti preporucujem da pocneš raditi na dnevnoj bazi ujutro i navecer.
Te vježbe su najcešce dosadne (znam po sebi) izdvojit ceš 2 puta dnevno po 20 min što ti nije puno.
Uz to ako vec radiš street workout to je samo po sebi dobro što ne forsiraš tijelo previše jer radiš sa vlastitom težinom. Isto tako radiš nekim normalnim tempom i slušaj tijelo.

Najbolja preporuka bi ti bila da poslušaš prvi savjet te da nadješ profesionalnog trenera koji je radio sa nekim tko ima zdrastvenih problema i spojiš njega i svog lijecnika, u tom slucaju ceš fino imat preglede jednom mjesecno, a trener ce te usmjeravat i vodit u pravom pravcu na temelju suradnje njega i tvog lijecnika.

Samo nemoj da ti bude ispod casti hodat do lijecnika i tražit pomoc pa makar bio užasno dosadan, to je tvoje zdravlje, mlad si i ako sada izdvojiš godinu dana ili više da riješiš ovaj problem skolioze uz pravilan trening i usmjeravanje ubrzo ce to proc i moci ceš nastaviti tumarati prema svom izmišljenom cilju :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Ch4KiT View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ch4KiT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2013 at 20:57
Tocno to,hvala puno.
Bio sam ja kod doktorice,ali nisam tada se razumio bas u to i dobio sam vjezbe,ali nestalo je to imao sam povreda i zaboravio sam totalno na to,dva puta sam slomio noge,cudno,nesto da,slampav :P.
Sad kad sam se upoznao sa problemom malo vise,naucio,procitao,pogledao vjezbe odlucio sam opet otic tako da joj nebudem "samo jos jedan pacijent" nego da pravilno porazgovaramo o tome i da ja nju pitam kako to sve funkcionira.
Bas sam bio pogledao kako vjezbam donji dio leda mi se skroz ispravio samo jos gornji nije pa sam to mislio bas pitat doktoricu dali smijem sto radit,sta ne i tako.
Hvala na pomoci :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.