New Posts New Posts RSS Feed - Trajanje vjelbe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trajanje vjelbe

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trajanje vjelbe
    Posted: 26 Veljaca 2008 at 20:41
je li bolje vjezbati crobno 2h u komadu ili 2x po šh?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2008 at 21:31
crobno nikako nije dobro vjezbati 2h u komadu, preporuceno je od 45min-š sat ujutro na taste za gubljenje masnog tkiva. Niski intenzitet, brzo hodanje.  

Edited by Mr G.
Back to Top
tija View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 14:51

sto je to tocno niski intenzitet?

je li 75% od max srcane rate ili nesto nize? pitam zato sto hodam na traci  3-4 puta tjedno ujutro nataste ali ovih 75% (koje mi je savjetovao osobni trener) mi je malo previse...mislim, odradim ja to ali uz velike muke

moze nesto nizi intenzitet?

inace imam 4š godinu

 

 

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 17:24
Originally posted by tija tija wrote:

š.sto je to tocno niski intenzitet?

je li 75% od max srcane rate ili nesto nize? pitam zato sto hodam na traci  3-4 puta tjedno ujutro nataste ali ovih 75% (koje mi je savjetovao osobni trener) mi je malo previse...mislim, odradim ja to ali uz velike muke

2.moze nesto nizi intenzitet?

inace imam 4š godinu



š. intenzitet na kojem ne osjecas preveliki zamor tijela (nema znojenja ili ga ima vrlo slabo) ali si ipak u pokretu i tijelo trosi energiju za svladavanje crobnog, jos uvijek si u "zelenoj" zoni -> mozes normalno pricati, ne gubis dah i potpuno si svjesna svojih radnji.
2. svakako. Ako ti je previsok (osjecas sve suprotno od gore navedenog) smanji. Preporuka: ne zamaraj se tim famoznim "heart-rate-ovima" jer isti % maksimuma kod 2 razlicite osobe moze izazvati razlicite reakcije -> jedan ce se  puno znojiti a drugi nesto manje. Dakle, uvijek ciljas na osobnu "zelenu zonu" u kojoj topis masti.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 21:00
 jel steper dobar za topljenje masti? ja imam osjecaj da je to bezveze spravica - da sam bacila novce u vjetar kad sam ga kupila
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 23:03
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 jel steper dobar za topljenje masti? ja imam osjecaj da je to bezveze spravica - da sam bacila novce u vjetar kad sam ga kupila

Izadjes van iz kuce/stana i imas prelijep i ogroman prostor za topljenje masti, a sto je najbolje besplatan je! Brzo hodanje bilo gdje i bilo kada.
Sprave za "topljenje masti" ne postoje; postoje samo ljudi koji vjeruju u takvo sto.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 09:37

 

 PULS NIVOI---

                                60-70% nisko intezivni trening,,,lagani tempo,setnja,dobar za sagorijevanje masti..nemas kondicionih poboljsanja.

 

                                   70-80% nisko intezivni kondicioni trening,,,odlike su--sagorijevanje masnoca kao i kondiciono poboljsanje..povecava sposobnost sagorijevanje masnoce takodjer u toku odmaranja  ,koristenje masti kao energije

 

80-90% visoko intezivni kondicioni trening.sposobnost uzimanja to jest koristenje kiseonika se povecava..,,tim treningom jacamo motor ili srce...povecava potroosnju to jest sagorijevanje takodjer u toku odmora...

 

90-š00 %visoko intezivni trening..dosta je naporan...treba ga izvoditi u kratkim interval

..zene po obicaju imaju uvijek veci max plus nego muskarci..poslije 25 godina max puls se smanjuje otprilike jedan udarac po godini.

 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.