New Posts New Posts RSS Feed - Sve napreduje osim prsa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sve napreduje osim prsa

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 14:15
Inace kod vecine vježbi zapamtim s koliko sam radio zadnji puta, pa iduci puta podignem za par kg. Jedino kod bencha nisam išao preko 90 kg, jer sam zapravo tek nedavno došao do 90 kg. U pravilu, na benchpressu svakih mjesec dana dižem po 10 kg više. Pa bih zapravo uskoro trebao ici na 100 kg u bencu, iako sam vjerojatno vec dovoljno spreman.

Netko je spomenuo da ne vježbam ego nego mišice - pa i do ovih 90 kg sam došao polagano, i zapravo mi je na prvom mjestu ispravna tehnika dizanja, a tek onda povecavanje težine.

Ovaj tjedan sam pokušao ovakav trening prsa, pa mi recite što mislite o tome. Zagrijavanje sa par serija sklekova pa:

1) Benchpress - odmah sa 90 kg - 4 serije po 8 ponavljanja
2) Razvlacenje bucicama - 17.5 kg - 4 serije po 10 ponavljanja
3) Potisak bucicama na kosoj klupi - 30 kg - 4 serije po 10 ponavljanja
4) Razvlacenje bucicama na kontrakosoj klupi - 17 kg - 4 serije po 10 ponavljanja

Odmor izmedju svake serije po 20 sekundi, izmedju svake vježbe 2 minute. Nakon toga idu bicepsi, pa kardio.

Prije nisam brojao, medjutim dosta sam smanjio vrijeme izmedju serija, kao i izmedju vježbi, tako da one 4 vježbe sada odradim u 15-20 minuta i izmorim se kao pas, dok sam prije dosta odmarao medju vježbama i serijama.

Još jednu stvar da napomenem vezanu uz benchpress - prije sam radio benc tako da sam šipku spuštao gotovo u ravnini vrata, pa sam osjetio i velik pritisak na ramenima. Negdje sam onda našao da ne treba tako raditi, nego da je potrebno spuštati šipku u ravnini bradavica na prsima, te malo uvuci laktove prema tijelu. Tako da sam tek prije mjesec, dva poceo raditi tako, pa možda je zapravo to glavni problem što mi prsa dosad nisu rasla, jer je zapravo najvece opterecenje bilo na ramenima i tricepsima. :/
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 14:29
Giljotinu ti radio, ha :) Mislim da si nakon svega ovoga sam sebi odgovorio na pitanje :)

Inace, kako sam vec rekla, nije ni samo podizanje težine garancija za rast. Pa i da sve uskladiš što se treninga tice, ako ti prehrana šteka i ako se previše trošiš na kardiu i raznim aktivnostima, i tu može nastat zastoj. Tako da se pobrini da to sve obuhvatiš.

I ja bih se na tvom mjesti vratila dužim pauzama - nije cilj da se izmoriš ko pas, jer dok ti je to cilj zaboravljaš na onaj bitniji - izazvat mišic. To možeš i bez tolikog znoja, i bez izlaženja na koljenima iz gyma, što je danas tako in izgleda ;)

Znaci - sve skupa može bit uzrok. I kriva tehnika, i prekratke pauze, i možda nedostatna prehrana...pogotovo na taj dan kada radiš prsa.

Koliko kardijaš na kraju treninga? Što jedeš prije, nakon i koliko?

I kada radiš ove 4 serije sa 90 kg je li to osmo ponavljanje otkaz? Uspiješ u sve 4 napravit 8?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 14:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Koliko kardijaš na kraju treninga? Što jedeš prije, nakon i koliko?

I kada radiš ove 4 serije sa 90 kg je li to osmo ponavljanje otkaz? Uspiješ u sve 4 napravit 8?


Ovo baš da cu ga ja pitat :D
Al da ako odradiš 4x8 sve serije do kraja 8komada onda ti je vrijeme za dignut kilažu, ili sporije spuštat dolje da ti bude TUT duži.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 15:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Koliko kardijaš na kraju treninga? Što jedeš prije, nakon i koliko?

I kada radiš ove 4 serije sa 90 kg je li to osmo ponavljanje otkaz? Uspiješ u sve 4 napravit 8?



Kardijam jednom do dva puta tjedno, na kraju treninga, nekih dvadesetak minuta, odn. 4, 5 km.

Prije treninga pojedem 100 grama zobenih pahuljica s whey proteinom i mlijekom i bananu. Nakon treninga ide whey, pa onda obilan obrok pun proteina, kao npr.:

1) Omlet od 8 jaja, 100 grama svježeg sira, hrenovke, raženi kruh.

ili

2) 200 grama pilecih prsa, 100-200 grama riže, malo svježeg sira, raženi kruh.

Uglavnom, puno proteina ubacujem u sebe, a par sati nakon toga napravim medjuobrok pun ugljikohidrata. Za veceru onda obrok s 50% proteina, 50% ugljikohodrata, i prije spavanja ide whey, banana i jabuka.

Kada radim one 4 serije s 90 kg, osmo ponavljanje je otkaz, a u zadnjoj seriji napravim jedva 5, 6.. :D
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 15:57
A dekstroza nakon treeninga?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 16:34
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

A dekstroza nakon treeninga?


Da, zaboravio sam na dekstrozu, nju pomiješam zajedno s proteinima, nekih 30 grama..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 16:38
Nije cak ni ta dekstroza bitna, ja whey pijem samog nakon treninga pa se nešto krece Smile Nekad cak ni whey, nego pojedem obican obrok kad dodjem doma. Svakakve kombinacije sam radila i skužila da to natrpavanjem šecerom i nije toliko bitno dok je ostatak prehrane sredjen i kad je trening dobar. 

Zohane, tako vec bolje zvuci, bilo mi je cudno da sve serije dodješ do 8 :) Ja bih na tvom mjestu napravila seriju sa 90 kg 6-8x, drugu seriju digla malo pa vidjela koliko ide i vodila se time - ako je baš preteško i forma nije baš nešto, vratila bi se cak i malo ispod 90 kg pa lijepo finiširala stvar, sa dobrom formom i oko 10-12 ponavljanja. Jedna od varijanti :)

Drugi put bi naravno bio cilj odradit bolje tu najvecu težinu.

Mislim, ima stvarno niz varijanti. U svakom slucaju, bitno je da odradiš posao i da se ne štediš. Da je forma ok i da pratiš napredak. 

Ma vidim da manje više kužiš, možda treba samo sitnicu ispravit (tipa forme, vece pauze itd) i krenut ce.










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 16:55
Tnx, javim napredak ubuduce.. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 17:17
nema na cemu, može Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.