New Posts New Posts RSS Feed - Proteinska dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteinska dijeta

 Post Reply Post Reply
Author
Igor04 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proteinska dijeta
    Posted: 21 Veljaca 2008 at 11:10
Bok svima. Zanima me koja bi dijeta bila najucinkovitija da ocuvam misicnu masu ismrsavim 4-5 kg? cuo sam za jedan primjer proteinske dijete tj. radi se o tome da treba unasati veliku kolicinu proteina u sebe, a masti i ugljihidrate izbaciti iz prehrane koliko je got moguce (a ne naravno potpuno zanemariti). Je li doista takva dijeta ucinkovita uz redovito vjezbanje ili ne? ako postoji koji bolji nacin, molim vas za pomoc!
Back to Top
Zver View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 12:43
puno proteina,jako puno! 
Ako ljudi ne vide dobrotu u tvom srcu,VIDECE GA NEBO!(nemoj da budes veliki,budu ogroman)
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 11:27

Originally posted by Igor04 Igor04 wrote:

Bok svima. Zanima me koja bi dijeta bila najucinkovitija da ocuvam misicnu masu ismrsavim 4-5 kg? cuo sam za jedan primjer proteinske dijete tj. radi se o tome da treba unasati veliku kolicinu proteina u sebe, a masti i ugljihidrate izbaciti iz prehrane koliko je got moguce (a ne naravno potpuno zanemariti). Je li doista takva dijeta ucinkovita uz redovito vjezbanje ili ne? ako postoji koji bolji nacin, molim vas za pomoc!
 

A sto mislis dobiti izbacivanjem masnoca (pretpostavljam kvalitetnih)? Ok je izbacivanje stetnih masnoca ali kvalitetne... Izbacio bi U a radovito bi vjezbao? Necim moras osigurati oporavak barem iza treninga i jutra. Takodjer neki odredjeni dio U i velik dio masnoca i mora biti zadovoljen unosom velikih kolicina P. Pretpostavljam da bi radio nekakvu vrstu definicije, stoga ne vidim razlog izbacivanja kvalitetnih masnoca, cak stovise povecati ih, a U bi cak mogao odrzavati minimalno jer su oni veci problem nego unesene masnoce tokom definicije. + naravno ogromna kolicina povrca koja ce "podrzati" tu koliciinu P. E sad sto je za tebe velika kolicina P? Ja bih rekao minimalno 2g/kg tezine, optimalno 2.5-3 sto se tice definicije.

Toliko za sad, a moje direktno protupitanje tvome je sto mislis koliko bi se od tih unesenih P iskoristilo u organizmu da odradis dijetu bez M i nesto malo U?

 

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 00:01

Nisam neki strucnjak, ali nikako ne bih preporucio unos prevelikih kolicina bjelancevina. One sluze za izgradnju misica, a ne mrsavljenje.

Preporucam ti da izbacis hranu visokog glikemijskog indeksa, te onu s velikim udjelom zasicenih masnih kiselina.

Prehrana iz mojeg "dnevnika" je inace zamisljena za tvoju svrhu. Naime, ja sam uvjeren da BAS SVATKO moze smrsaviti ako se striktno drzi te prehrane i ako je fizicki aktivan (3x tjedno).

Dakle, OPREZ: Preveliki unos bjelancevina nije "sredstvo za mrsavljenje". Povecaj unos bjelancevina SAMO ako se bavis bodybuildingom 3 put tjedno!!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 17:14

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


Nisam neki strucnjak, ali nikako ne bih preporucio unos prevelikih kolicina bjelancevina. One sluze za izgradnju misica, a ne mrsavljenje.

Dakle, OPREZ: Preveliki unos bjelancevina nije "sredstvo za mrsavljenje". Povecaj unos bjelancevina SAMO ako se bavis bodybuildingom 3 put tjedno!!

 

Ja bih se na tvom mjestu suzdrzao od ovakvih komentara, ostalo sto si napisao je ok.

Zasto? jer je autor teme jasno napisao da bi htio zadrzati misicnu masu (ali vjerujem kao i svi nesto malo i povecati ali to je moja pretpostavka) i smrsaviti. Zbog cega ne unositi povecanu kolicinu bjelancevina? Pogotovo na dijeti ali i bez dijete? Je li to opet mit o tome kako se previse opterecuju bubrezi ili?

Molim jasan odgovor zasto ne smije unositi veliku kolicinu bjelancevina?

 EDIT:

©ime uneseno:

Prehrana iz mojeg "dnevnika" je inace zamisljena za tvoju svrhu.

 

Takodjer ne bih isao tako daleko i ovo preporucivao; razlog? Nekoliko kardinalnih pogresaka u jelovniku i kombinaciji. Primjer kave sa mlijekom i medom; PWM s mlijekom. I nekoliko sitnijih poput jogurta predvecer/navecer.

 

Edited by Hammerstrength
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 20:51
Nisam rekao da ne smije jesti puno bjelancevina. Pa nisam mu ja mama. Rekao sam da ne preporucam povecani unos bjelancevina onim osobama koje se ne bave bodybuildingom ili nekim drugim misicno zahtijevnim sportom.

Igor nije spomenuo koliko kila ima niti kako je gradjen niti nije stavio link na neku svoju slikicu niti rekao da li se bavi nekim sportom ili ide u teretanu. Neka se izjasni, pa cemo onda zajednicki zakljuciti "neka jede puno bjelancevina".

Zar mislis da je povecani unos bjelancevina "siguran" bez obzira na osobu i njezin stil zivota?

Jos jedna stvar: masnoce i ugljkohidrati su esencijalni za zdrav organizam i njihova "nestrucna" restrikcija ili minimalni unos moze dugorocno dovesti do zdravstvenih problema. Moja preporuka je uravnotezena prehrana s nekih 50% uglikohidrata (uglavnom "sporih" tj. niskoglikemijskih), zatim nekih 30% masnoca (uglavnom nezasicenih) i 20% bjelancevina (preporuka: meso peradi).

Dakle, neka proteinska dijeta koja "izbacuje masnoce i ugljikohidrate iz prehrane koliko je god moguce" nije zdrava.

***

Evo, svecano objavljujem da unatoc tomu sto u kavu stavljam med (zapravo, vise ne), ipak se usudjujem svoju prehranu preporucati svima koji se zele rijesiti sala tj. koji zele smrsaviti.


Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2008 at 19:08

 Iako i dalje nisam dobio konkretan odgovor ne zelim dalje dosadjivati s pitanjem. Ja sam autoru u svome prvom postu na ovu temu jasno, objektivno cinjenice vezane uz njegovo pitanje (preporuka cikliranja ugljikohidrata i visok unos masnoca ovisno o danu dijete) i stoga smatram da ne moram vise opravdavati napisano. Nadam se da drugi dio svoga posta nisi namjenio meni jer to niti ima poveznice s mojom replikom niti je vezano ijednim dijelom za moje odgovore na ovu temu. Taj dio mogu smatrati tvojim odgovorom na temu opcenito.

Na kraju, nemojmo od proteina stvarati nekakvu zlu supstancu koja ima nepozeljne efekte ako se "uzme" u vecim kolicinama. cak i covjek koji se ne bavi BB ili bilo kakvim sportom ako odemo tako daleko ima potrebu za unosom bjelancevina. Pretpostavimo takodjer da kod vecine taj unos ponajvise ovisi o financ. situaciji.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.