New Posts New Posts RSS Feed - Plantarna fascija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plantarna fascija

 Post Reply Post Reply
Author
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plantarna fascija
    Posted: 08 Srpanj 2013 at 01:00
Oi drustvo..
Pitanje je vezano za plantarnu fasciju.. Vise-manje je ovako krenulo.. Iz mojeg bivseg kluba je islo naredenje -moras na utrke i nema razgovora da ne ides .. i tako si zaredah 3 vikenda i 3 polumaratona... Nakon zadnjeg osjetih bol u stopalu, i to taman 2 tjedna prije najteze utrke u prvom djelu sezone za trkace - direkt prije plitvickog maratona...

Moj plan je bio da na tu utrku ne idem, jer ozlijeda je ipak ozlijeda.. Ali ne, opet fors predsjednika, ja sam trcao pod fascijom,popij si koji brufen, sve bude super... Startala plitvice, zavrsila utrku, super sve proslo , ali ja hodat nakon toga nisam mogla - danima sam patila zbog previse sedativa, itd...

Cijeli lipanj vozih specku ( prosla oko 2000km kad se zbroji), fascija nije boljela.. Pa sam otisla na utrku u Novi Sad, u nadi da ce sve biti ok.. Jbg, opet ista stvar, fascija krenula zatezat brutalno...


E sad, jel zna netko kako se rjesit bolova? Citah na internetu , svi kazu isto - prestani trcat... Samo sto je moja ovisnost malo jaca :S
Jel netko mozda zna neku dobru vjezbu, ili vjezbe za jacanje stopala?? Ja se drzim onih starih fora, hodanje na petama, prstima, rubovima stopala,itd...
A i sad stvarno vec dolazim na tu razinu da ostavim tenisice za trcanje malo sa strane i picim na tom biciklu dok ozlijeda ne nestane, samo sto me frka da se opet ne vrati :(
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2013 at 07:28
Minimalno mjesec dana bez trcanja, moze potrajati i po 3 ili 6. Isprobavaj svakih tjedan dva tako da pokretima simuliras trcanje i prati progres.

Sto se tice vjezbi, nije stvar u stopalu nego najvjerojatnije u kukovima ili nacinu na koji spustas nogu na tlo. Tu ljudi najcesce rade pomake izvan idealnih linija pa nastaju torzije u donjem dijelu noga kojima se nastoji ponistiti los pomak. Jednu od takvih gresaka (navodim cisto kao primjer a ne kao razlog tvoje ozljede) ljudi cine kad noge ne spustaju na zemlju ispod kukova nego trce kao da trce po ravnoj crti.

Kad se noga oporavi onda zamoli da te netko snimi kamerom pa revidiraj tehniku.
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2013 at 07:51
Ok, hvala na savjetima ;)

Nista, bolje cu do rujna sredit ozlijedu i propustit drugi dio sezone nego da ju vucem u sljedecu godinu ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.