New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje za niske
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje za niske

 Post Reply Post Reply
Author
Distracted View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Distracted Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mršavljenje za niske
    Posted: 26 Lipanj 2013 at 00:13
Pozdrav svima :)

Otvaram novi topic jer na svim forumima nalazim primjere za ljude prosjecne visine...npr cura viskoa 172. Postoji nas puno malih djevojaka i djecaka :D npr ja sam cura 21 god i 155 cm visine, jace sam gradje i dugo sam se borila s viškom kilograma. U proteklih godinu dana izgubila sam dvadesetak kilograma, što vježbanjem što promjenom prehrane i nacinom života. Sve je to super, samo se još mucim sa definicijom i podosta sala koje je ostalo na podrucju trbuha. Nekad imam osjecaj da sve što pojedem se odma može primjetiti na meni, kao da se na višim ljudima to nekako ljepše rasporedi. Momentalno na svojih 155cm imam oko 52kg, ima tu i ostataka mišica pošto sam prije bila nešto cešca u teretani, no sad si nekako izgledam krupno i mekano. Dorucak, rucak, vecera, medjuobroci, svega se prilicno držim. 5 dana po 30 min kardio vježbe ili koliko mi to dopušta vrijeme i faks, ua zadnje vrijeme nešto više moram provesti sjedeci uceci jel :P umjesto da iskoristim ljetno vrijeme za malo više rekreacije. Sad moje pitanje broj 1. tj opcenito ima li nas još takvih malih....i dali bi trebala koristiti proteine s obzirom na svoju visinu (jer mase mi na treba stvarno :/) i ako da kako i u kojim kolicinama...
Hvala vam svima uanprijed :)
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 00:52
prvo sam se uzbudio i nazvao te trollom, ali obrisao sam poruku jer nema koristi...

odgovorit cu krajnje jednostavno - visina ne igra znacajnu ulogu u tvom mrsavljnju.
igra ulogu utoliko sto je tvoj bazalni metabolizam sa 155/52 za cca 100kcal nizi nego kod cure "prosjecne" visine/tezine.

proteini su hrana, te kao takvi, ne treba se raditi pompa oko njih, niti ih se mistificirati kako ljudi to vole. oni su napravljeni od hrane, samo sto su koncentritani, tj. izolirani.
tako da jedna mjerica "proteina" (inace se to naziva whey), moze zamjeniti npr. cca 100g pilecih prsa. a sad, dal ces ti popiti mjericu proteina ili pojesti meso, sir, ribu,... potpuno je svejedno.
vecina nas ionako whey uzima iskljucivo nakon treninga utezima kada nam je zaista bitno (ajmo reci) da sto brze dobijemo proteine u misice.
Back to Top
Distracted View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Distracted Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 01:04
Mislila sam da visina igra malo znacajniju ulogu, eto hvala što si me razuvjerio.

Druga bitna stvar koju sam zaboravila napomenut je i ta da živim u drugom gradu daleko od mamine kuhinje bogate svim vrstama vitamina, minerala, masti i ostalih esencijalnih tvari. Svedena sam na blago receno odurnu menzu, gdje se svim silama trudim od hrpe izmrcvarene hrane odabrati neku malo zdraviju varijantu. A financijske i vremenske mogucnosti mi isto tako ne pružaju mnogo. Jedino su mi jaja i mlijeko stalna postava u fridju, tu i tamo posni sir, i nešto sezonskog voca i povrca, jogurti i slicno.

Teško mi je organizirati si vrijeme i prehranu, pa ukoliko ovdje ima još studenata ili ljudi sa slicnim problemima bilo bi mi drago cuti i od njih pokoji savjet. Opcenito svaki savjet je dobrodošao :)
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2013 at 01:24
uzmi vitamine i minerale. imas u tabletama. jedna dnevno i mirna si.
sto se tice hrane u menzi, nije ona tako losa, da se ne da sloziti neka zdravija varijanta. uvijek se nadje neki krumpir, tjestenina s nekim mesom, a u SC-u se u onom brzom u biti i najbolje moze naci, jer imaju (tj. barem su imali kada sam ja isao tamo), pileca/pureca prsa. samo, izbjegavaj pommes frites tamo i bit ce dobro.
uzmes jedan komad pilecih prsa, dvije salate, ponesi si maslinovog ulja, njome zacini salatu i imas odlican P+UH obrok.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.