New Posts New Posts RSS Feed - Namaz od slanutka (hummus)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Namaz od slanutka (hummus)

 Post Reply Post Reply
Author
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Namaz od slanutka (hummus)
    Posted: 18 Lipanj 2013 at 07:10
Nešto jednostavno, kod mene u obitelji ga obožavaju.

Potrebni sastojci: konzerva slanutka, tahini (namaz od sezama), maslinovo ulje, jedan iscjedjeni limun, malo soli i po želji režanj cešnjaka.

U blender se stavi slanutak, jedna jušna žlica tahinija, maslinovog ulja (ja odokativno ulijem), sok limuna, prstohvat soli (ali zbilja) i cešnjak. Miksa se dok se ne dobije glatka pašteta.

E sad ako ne dobijete glatku paštetu treba dodati još ulja ili uliti malo vode. Mora biti glatko (tipa kao GavrilovickaLOL)

Okus možete doraditi dodavanjem još soka od limuna ili soli, dok ne dobijete idealni omjer.

Što je tahini, gdje ga ima za kupiti cijena?
Pasta od sezama, u ducanima zdrave hrane (bio&bio, garden i sl.) cijena je malo manje od 50 kn za 250 g. 
Možda vam se cini skupo, ali jako dugo traje imate ga za puno namaza i prefin je i sam.

Ovaj namaz se maže na kruh, tost, a što je najbolje predobar je samo sa štapicima mrkve ili paprike, tako da je idealan izbor za one koji ne jedu kruh Wink
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 07:14
http://shop.garden.hr/proizvodi/slani/tahini-sa-soli-330g/3781/

Dakle 330g 51 kn Ja kupujem baš ovaj brand, probala sam jedan drugi ali mi ne valja. I uzimam onaj bez soli.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 17:40
Obožavam slanutak, pa ako i hummus

Samo ja ne kupujem taj tahini, nego malo prepržim sezam na tavi i ubacim u blender sa ostalim sastojcima. Ostanu neke sjemenke u komadu ali ne smeta, bar meni, po okusu savršeno.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 08:55
ja u to ubacim tunu i posni sir.. i bude namaz CUDO!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
hassan123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2014
Location: Pakistan
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hassan123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2014 at 10:25
uuuu, korabica Heart
nije mi nikad palo na pamet ubaciti ju u salatu, a stalno ju kuham maloj...
Are you interested in 220-802
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2015 at 13:25
Ja isto sezam preprzim na tavi i malo ga izdrobim pa pomjesam sa svime.Odlcian je hummus sad cu ga cesce pripremati jer sad ima super sezonskog povrca uz koji je on odlican dip
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.