New Posts New Posts RSS Feed - Rotacija ugljikohidrata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rotacija ugljikohidrata

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 08:24
Heh nemoj tako, ispada da drugi nisu razumni, a ja vjerujem da bi se i mnogi drugi bolje snašli u ovim nekim temama od mene :)

Skužila sam ja što si htio reci i te stvari samo mogu ucit od tebe ali moj post se odnosio u potpunosti na Davorov komentar jer mi je licio na komentare mnogih koji uzmu par primjera i prenesu ih na sve. Možda i nije mislio onako kako sam ja to shvatila ali je tako ispalo. Cinjenica je da ekipa po teretanama nosi odredjena obilježja i toga se teško riješit. Nisam mislila na vrhunske predstavnike, znam da si njih naveo kao primjer ali opet kažem - mislila sam na Davorov post. Vrhunski sport je nešto drugo, i tu si ipak ti u prednosti što se znanja i iskustva tice. Ali ne bih se puno njima zamarala, to je neka druga dimenzija - više me zanimaju ljudi oko mene.

Nekad su teretane bile normalna stvar, danas se stalno izmišlja nešto novo, ljepi po autima i postavlja se iznad svega, treninzi su postali ko moda. Nešto staro umota se ko novo i odmah ludilo. Nemam ništa protiv, dapace, neka svatko sebi nadje svoje - nisam kontra drugih (razumnih) treninga samo se držim svoga jer to volim. A netko ce se držat svoga i pljuvat po drugom.

To sam htjela rec - da se dobar trening može i u teretani napravit, može se dobro izgledat, zdravo živit i ne bit glup Big smile (naravno, može se i obrnuto :))) Sad se doticem svega što sam znala cut, da ne ispadne da je netko tu to rekao Smile

Polemizirat možemo uvijek, dobro dodje, ionako sam uvijek spremna za nešto novo saznat Smile ali izbacit me iz gyma necete nikad LOL




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 08:26
Potpisujem :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 09:56
mett, mrvu cu proširit onu recenicu. Ne znati nije problem, ama baš nitko ne zna sve, pa i Poliquin u zadnje vrijeme sve više griješi. Problem je ne željeti uciti, ne htjeti vidjeti druge stvari van one kutije u kojoj jesmo i ostati slijep. To ne donosi uspjeh u životu, mislim da je danas to kljuc za napredak, uciti i razumjeti. Ti nikako ne trebaš prihvatiti moje stavove, samo razmisliti, i ja razmislim o tvojima. Ne govore slucajno mudri ljudi, da je najveca pobjeda pobjediti samog sebe. I zbilja jest, na svim podrucjima, fizickom, duhovnom,emotivnom. Drago mi je da si porazmislio, a ja se mogu pokriti ušima zbog svoje kritike :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 10:27
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Heh nemoj tako, ispada da drugi nisu razumni, a ja vjerujem da bi se i mnogi drugi bolje snašli u ovim nekim temama od mene :)

Skužila sam ja što si htio reci i te stvari samo mogu ucit od tebe ali moj post se odnosio u potpunosti na Davorov komentar jer mi je licio na komentare mnogih koji uzmu par primjera i prenesu ih na sve. Možda i nije mislio onako kako sam ja to shvatila ali je tako ispalo. Cinjenica je da ekipa po teretanama nosi odredjena obilježja i toga se teško riješit. Nisam mislila na vrhunske predstavnike, znam da si njih naveo kao primjer ali opet kažem - mislila sam na Davorov post. Vrhunski sport je nešto drugo, i tu si ipak ti u prednosti što se znanja i iskustva tice. Ali ne bih se puno njima zamarala, to je neka druga dimenzija - više me zanimaju ljudi oko mene.

Nekad su teretane bile normalna stvar, danas se stalno izmišlja nešto novo, ljepi po autima i postavlja se iznad svega, treninzi su postali ko moda. Nešto staro umota se ko novo i odmah ludilo. Nemam ništa protiv, dapace, neka svatko sebi nadje svoje - nisam kontra drugih (razumnih) treninga samo se držim svoga jer to volim. A netko ce se držat svoga i pljuvat po drugom.

To sam htjela rec - da se dobar trening može i u teretani napravit, može se dobro izgledat, zdravo živit i ne bit glup Big smile (naravno, može se i obrnuto :))) Sad se doticem svega što sam znala cut, da ne ispadne da je netko tu to rekao Smile

Polemizirat možemo uvijek, dobro dodje, ionako sam uvijek spremna za nešto novo saznat Smile ali izbacit me iz gyma necete nikad LOL





   Pijem svoju prvu litru kave, pa kad si vec tu da nastavim, posle brišem na par dana. Mislim da se ne trebaš brinuti zbog poopcavanja mišljenja o vježbanju u gymu, nego biti sretna da nisi kao vecina. Dovoljno da vi, i ti i tvoj decko to znate, pa se samo u sebi nasmijati kad procitaš ili cuješ drugacije, bez da se bilo kome to i dokazuje, nemoguca misija. A tom opcem mišljenju o gymu, su i treneri krivi. Uzeli su popis popularnih vježbi, i vecina trenera sa klijenatima radi isto. Cujem od prosjecnih, normalnih ljudi, kako su oduševljeni kettlebellom, a 10 godina su odlazili u gym. Pitam ih zašto? Pa odgovore: tako se dobro osjecam sad posle treninga, umorno, ali nisam krut, zgrcen, itd... Pa pitam, znaš li da si na taj nacin(ne identicno naravno) mogao trenirati i prije, koristeci druge vježbe i pristup? Odgovor: trener mi nije rekao, ni pitao, niti što slicno pokazao!!! i tako vec 30ak godina. TRX je npr eksplodirao i postao pojam, a gimnastickih karika(više volim one mekane radjene od užeta, savršene) sa kojima se vecina tih vježbi mogla raditi, nigdje nije bilo. Tako da nije bio problem sredstva i mjesta treninga, nego i znanja trenera na žalost. Moda je u ovom slucaju ucinila i nešto dobro, mada nema baš nicega novog. Iz ovih ili onih razloga, obišao sam dosta teretana, pa škicao trenere što rade sa klijentima. 90% je užas, cast ostalim iznimkama. Skidam kapu npr Goranu Sajku, i slicnima, ciji trening ima zbilja strukturu treninga, i periodizaciju. Periodizacija??? Na kom drvu to raste? Pa i ovdje na forumu, bacimo pogled tko uopce ima trening plan? I hrpa drugih stvari... Prepišemo 10-15-30 vježbi sa neta, ne znamo ih personalizirati, prilagoditi, programirat, ali ih radimo u nedogled, i cudimo se ... Sve je to krivo, izmedju ostalog, bar po meni, za stav okoline prema vježbacima i ostalom... Gotova kava, pozdrav, bježim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2013 at 16:35
Smile Ma ne bih ja rekla da sam sretna da nisam kao vecina vec da sam sretna da sam našla nešto što me drži u formi, što mogu raditi kontinuirano,  u cemu stvarno uživam - zbog toga i jesam samo 1 tjedan pauze imala cijelo to vrijeme, i to jedva. Za razliku od mnogih koji se nalijepe na neki najnoviji hit treninga, odrade to koji mjesec makar im je muka i prestanu...do sljedeceg ljeta. 

Nekima trening nije trening dok se ne sruše. Kao i što nekima dijeta nije dijeta dok se...isto tako ne sruše jer ne jedu ništa. Iz krajnosti u krajnost, a mnogi radi toga ni ne pocinju. Jednim dijelom moje poopcavanje dolazi i od potrebe da to kažem - da nije potrebno tako i da teretana nije i ne mora biti mjesto kakvim se cesto prikazuje - i da, velik dio krivnje je na trenerima, tu se ne mogu složiti više. Periodizacija hehehe....dada....evo ti program, za sad i za narednih godinu dana, niš ne mijenjaj Big smile I sama znam kako se radi po teretanama i muka mi je od toga, to lajem vec godinama. I tu si potpuno u pravu, cak sam i ja znala to reci - koliko god mi je vec dosta stalnog iskakanja tih novih fora toliko mi je drago da se napokon nešto radi na tome da ljudi nauce trenirat, a da se samo ne tele okolo bez reda i cilja (iako je i to ucenje negdje upitno, cak i pod vodstvom, s obzirom da danas valjda svatko može bit trener). A opet, ima i onih koji sve to kuže i znaju i opet idu kontra i ljepe etikete samo zato što su vidjeli par primjera pa su sad svi takvi....toga ima svugdje pa i ovdje ali inace se dižem na to generaliziranje pa eto Big smile

Meni se svidja tvoja vizija iver, i ja sama imam neke svoje vizije, prvenstveno usmjerene na "obicne" ljude, ne sportaše - jer baš takve treba znati pokrenuti i potaknuti ih da se zaljube u trening, kretanje....zdrav nacin života - jer ono u što najviše vjerujem, nakon svih tih filozofija oko treninga i prehrane je dobar stari kontinuitet. A cim se neki pristup nagurava kao najbolji, sve ostalo fuš, ljudi hrle tamo, nakon nekog vremena skuže da im je previše, ne povežu se s tim pa odustanu, a to je onaj najgori dio.

Ja prva ne bih dugo izdržala na nekoj verziji grupnog treninga......sve ovo što znam gledat po videima itd. mi se uopce nebi dalo radit....vjerojatno bi vec do sad bila mali slonic Big smile I vjerujem da nisam jedina...... Žao mi je da situacija po teretanama nije malo bolja, pa da se sve to malo drukcije uredi....pa da ljudi vide da ne mora sve bit tako šturo i dosadno... i bez rezultata...

...a kako sam vec rekla, glumaca ima svugdje pa i po teretanama, to se ne može izbjec, da se ne misli da ja mislim da je sve divno i krasno Smile



















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.