New Posts New Posts RSS Feed - Molio bih za savjet :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molio bih za savjet :)

 Post Reply Post Reply
Author
Juggernaut View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juggernaut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molio bih za savjet :)
    Posted: 14 Veljaca 2008 at 10:08
Prvo pozdrav svim clanovima fitness foruma.



Eh sad :), da predjem na stvar.


Visok sam š83cm, i tezak 83.4kile.  Idem na savate vec 2mjeseca, a prije toga sam se bavio biciklizmom ( ne profi nego vise po brdima, nepristupacnim terenima, itd, uglavnom oko š4km dnevno ).

Treninge imam u subotu, ponedjeljak, srijedu, tako svaki tjedan.

U subotu uglavnom trcimo ~š4minuta laganim tempom, ( zagrijavanje, itd... ); zagrijavamo se nekih 20tak minuta i onda vjezbamo tehniku ( preuzimanje udaraca, i slicno... )

U pon isto kao i u subotu, samo sto se razlikuje zadnjih 30minuta treninga, radimo vjezbe snage, i medjusobno si pariramo te vjezbamo tehniku i brzinu.


Eh :), u srijedu je najgadniji trening, tj meni najlaksi ( ^^ ), gdje radimo samo vjezbe snage. Sastoji se od 30minuta intezivnog trcanja, te kasnije dizemo utege ( bench od 40tak kila, radimo polucucnjeve s utezima od ~50kila, zgibove, skacemo u mekoj strunjaci, uglavnom vjezbe snage samo )

Treninzi mi pocinju u 20:30 i zavrsavaju u 22h - 22:š5h.

Nakon svakog treninga se redovno nakrkam puretinom, a kroz tjedan se trudim sto vise jesti kvalitetnu hranu.



Sad tu se radi o tom da Vas molim za savjet :), poceo bih uzimati kreatin i whey.
Pa me zanima kojeg proizvodjaca da gledam, koje kolicine da uzimam, itd... :) Procitao sam sve savjete koje sam nasao, ali Vas jos molim za potrvrdu, tj da mi netko tko ima dobre volje napise ukratko kako i sta. :)


Puno hvala unaprijed !


Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2008 at 10:51
whey obavezno sa kreatinom i dekstrozom u jedna sejk sa vodom obavezno posle treninga,bukvalno whey mozes da pijes kad hoces i kolko hoces,samo on ne treba da ti sluzi kao zamena za obrok nego kao dodatak ishrani!znaci whey odmah posle treninga,odmah ujutro kad je organizmu potrebno pothitno dobar priliv amino kiselina i mozes pre spavanje,kad ne treniras mozes dvaput u toku dana naprimer ujutro i pred spavanje ili popodne i pred spavanje!posle treninga sa vodom da se brze apsorbuje jel ti je to i cilj a kad ne treniras pijes ga sa mlekom radi duze apsorpcije!ja naprimer kad treniram pijem protein po 2 puta dnevno kad treniram 3 puta dnevno samo sto i kad treniram i kad ne treniram ujutro mi je cvrst obrok npr.belanca i griz ili ovsena kasa i belanca i posle nekih 2 sata popijem proteini kad ga pijes nemoj da navrnes sejker i popijes sve u jednom gutljaju,nego polako gustiras gutalj po gutalj da ti ne proleti samo i ne iskoristis sve!kreatin ja sam ga pio i uvek cu ga piti tako,i uvek mi je davao jako dobre rezultate prvih 7 dana pijes 4 puta po 5 g kreatina,znaci ujutro na prazan stomak pre i posle treninga i uvece,to ti je punjenje i to je obavezno mani ove druge sto pricaju kao nije obavezno samo tako uradi videces kako ces buknuti,znaci posle 7 dana pijes 2 puta po 5g nap.kad treniras ujutro i posle treninga ili pre i posle treninga-ja tako pijem a kad ne treniras ujutro i kasno popodne!i obavezno uzmu dekstrozu!javi rezultate i javi ako te jos nesto interesuje        ps.Nemoj da budes veliki,budi ogroman!firme;twin lab:),ultimate nutrition,dymatize,pro lab,optimum nutrition,ABB,scitec nutrition,eas,muscle tech....
   

Edited by Nepobedivi
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Juggernaut View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juggernaut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2008 at 16:32
Evo kupio sam BioTechov  whey juce.  Nije bilo Weidera ( kojeg sam mislio kupiti ), pa sam uzeo ovaj ko zamjenu. Cijena je ista: po kile za š20kn.

Nego... citam po netu da svi skoro ( 70% ljudi ) pljuje BioTech, kao da se dobro ne mijesa s vodom, da se pjeni, itd...

Ja nisam imao takvih problema, tj, sve se uredno izmjesalo u sejkeru, nije ostalo nikakvih grudica. Lagano se zapjenilo, nista strasnog. Nego... citao sam da je to madjarski whey, a na njem pise: Manufactured in Germany, Hamburg. ( znam da to ne mora znaciti da je njemacki whey, neg samo da je upakiran u Njem. itd... ) 

Pa me zanima da li ima ko iskustva s njima, im se kvaliteta sta popravila? ( posto sam naisao na netu po forumima na posteve stare koji šgod, nista novije.



Sad sljedecom prilikom cu uzet od Weidera. ( Jer samo njihove whey-ove prodaju kod nas u ducanu ( BioTech i Weider ) )



Od kreatina sam odustao, necu ga piti jos, barem ne prije 8.mj


Edited by Juggernaut
Back to Top
Zver View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2008 at 18:01
whey ko whey zavisi koj je procenat proteina u tome je sema,mada je firma Bio Tech ocajna ja za dzabe da mi da neko neki proizvod ja ga odmah prosledim-katastrofa firma!ali sad kad si uzeo cepaj!
Ako ljudi ne vide dobrotu u tvom srcu,VIDECE GA NEBO!(nemoj da budes veliki,budu ogroman)
Back to Top
Juggernaut View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juggernaut Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 11:51
Pozdrav :)

Ipak sam se odlucio na kreatin, a posto je i kod nas stigao Pro.Nutrition :D zna se koji sam odabrao ^^

Pitanjce :D : idem s 2. vrstom uzimanja, tj, 5g na dan. U dane kad imam trening pijem samo 5g u PWM-u, a kad nemam trening pijem ga ujutro nataste.


PWM mi se sastoji od:

30g wheya + 50g glukoze + 5g kreatina.

A kad je zahtjevniji trening stavim 50g wheya + 70g glukoze + 5g kreatina.


Da li je ok to konzumiranje kreatina? 5g svaki dan ujutro nataste, a kad je trening u PWM-u ?

 

Edited by Juggernaut
Back to Top
Zver View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 12:42
kad treniras pij pre treninga 5 grama i posle treninga 5g a kad ne treniras pije 5g odmah ujutro i 5 g kasno popodne!
Ako ljudi ne vide dobrotu u tvom srcu,VIDECE GA NEBO!(nemoj da budes veliki,budu ogroman)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.