New Posts New Posts RSS Feed - problem bacvastih prsa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

problem bacvastih prsa

 Post Reply Post Reply
Author
zagi888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagi888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: problem bacvastih prsa
    Posted: 10 Lipanj 2013 at 16:57
bok ljudi!!

evo danas sam se registrirao iskljucivo iz jednog razloga a to je kako piše i u naslovu posta, problem bacvastih prsa....tražio sam o tome po netu i nisam uspio ništa pametno naci, osim da bacvasta prsa mogu biti povezana sa respiratornim problemima (kojih ja na srecu nemam) kao npr. sa bronhitisom pa se zbog toga može dogoditi takva deformacija....za one koji ne znaju, radi se onako o dosta ispupcenim prsima prema naprijed što se posebno primjeti iz profila....pa evo s obzirom na navedeno, ako postoji netko tko zna o kakvom se problemu radi, da mi kaže jel moguce sa nekim vježbama barem malo smanjiti intezitet oblika takvih prsa, mislim da nije moguce u potpunosti to promijeniti ali volio bih barem malo poboljšati fizicki izgled po tom pitanju....da još napomenem, ne radi se o nikakvim zdravstvenim problemima, iskljucivo je izgled u pitanju....evo, nadam se da ce se naci netko ko se razumije u ovu problematiku pa da mi da savjet..

unaprijed hvala na odgovorima  :))
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 17:02
Iskreno cu ti reci nemam pojma ...nikada nisam cuo za bacvasta prsa....ako imaš slike pokaži...normalno da se uvijek prsa mogu lijepo oblikovati...samo moraš raditi vježbe za prsa i regulirati prehranu :)
Back to Top
zagi888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagi888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 17:32
ma malo mi je bed tu stavljati sliku, nemam što za pokazatiEmbarrassed uglavnom, nisu kao u vecine ravna, nego su malo previše izbacena prema naprijed....nisam ni ja znao da taj oblik prsa im poseban naziv dok nedavno nisam išao u bolnicu slikati pluca i doktor mi je u nalazu izmedju ostalog naveo da imam i bacvasta prsa zbog cega sam se poceo više zanimati za taj svoj problem...da je normalno i uobicajeno vjerovatno to ne bi napisao u nalazu...
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 17:35
Jesi bio kod specijaliste? To zna biti posljedica osteoartritisa... 


Edited by Slavonka23 - 10 Lipanj 2013 at 17:36
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 20:56
ma joj ako sam ja se usudio možeš i ti :) dobro ti je slavonka rekla..ako nisi idi kod specijaliste...:) 
Back to Top
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2013 at 22:05
Bacvasta ili u narodu poznata još kao pileca prsa znaju biti indikacija KOPB,koje cesto pacijent nije ni svjestan.Cesto zna biti praceno kifozom,a uzroci su razliciti..od nasljednog faktora preko eventualnih ranijih oboljenja do loše posture.Zbog cega si išao na rtg pluca?Provjeriti kakav je kapacitet pluca,spirometrija možda...vidjeti eventualne deformacije kralježnice.Uglavnom,ak je u pitanju emfizem,osteoartritis i sl. onda lijeciti taj primarni uzrok uz ciljane vježbe koje ce omoguciti pravilno širenje prsnoga koša
Back to Top
zagi888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagi888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 16:28
hvala vam svima puno na odgovorima, ali mislim da sam iz gishinoog posta zakljucio neke stvari...što se tice rtg-a pluca to je u redu, išao sam zbog malo poduže prehlade a bio sam i na jordanovcu na spirometriji i taj nalaz je bio u redu....malo sam gledao na netu o ovim stvarima i mislim da mi je problem u dvije stvari koje si spomenula, emfizem i kifoza....što se tice emfizema, do prije dvije godine bio sam pušac, pušio sam 4-5 godina i citajuci po netu mislim da sam imao simptome koji se vežu za tu bolest, jako otežano disanje kod veceg napora u pocetku, a kasnije i u stanju mirovanja, kažu da je pušenje glavni uzrok  i da nije u potpunosti izljecivo ali evo kolko se sjecam u zadnje dvije godine od kad ne pušim mogu reci da su mi se simptomi u potpunosti povukli, dišem punim plucima i nadam se da ce tako ostat i u buducnosti....a moram napomenuti da sam u djetinjstvu imao kronicni bronhitis pa ne znam da li je to mogao biti uzrok ovakvog oblika prsa, gledajuci slike od prije 15-ak godina oblik prsa je isti kao i danas pa je vjerojatno povezano sam kronicnim bronhitisom koji sam imao... 
a što se tice kifoze, moram napomenuti da sam malo poguren u predjelu vratne kralježnice, ne puno ali se primjeti i mislim da mi je to od nepravilnog držanja i sjedenja....pa evo s obzirom na napisano, što vi mislite dali bi trebao otici kod nekog specijaliste za kralježnicu, prsa, ili da sam pokušam sa nekim vježbama, dali vi možda znate neke vježbe za navedeno??? da napomenem, trenutno nemam nikakvih problema sa zdravljem ali mi je problem samo estetske naravi... 
Back to Top
zagi888 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2013
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagi888 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2013 at 16:30
nisam bio kod specijaliste, mislim da nije osteoartritis jer nikad nisam imao problema sa zglobovima a nisam nikad imao bolova zglobova i kostiju...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.