New Posts New Posts RSS Feed - Molim malo vremena / gubljenje sala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim malo vremena / gubljenje sala

 Post Reply Post Reply
Author
zagrada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagrada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim malo vremena / gubljenje sala
    Posted: 09 Lipanj 2013 at 21:07
E , ovako , pozdrav , mnogo sam citao što se tice ovoga moga problema , ali bi volio samo da zakljucim s vama tj. da me ispravite gdje treba.Inace , visok sam 185 cm i težak 70 kg , ali problem je u tome što sam prije par godina bio 10 kg teži , a 20 cm manji.Pa sam ono dobio volju , ali ne i znanje , pa smršao na nepravilan nacin pa sam imao problema jer mi se tijeli hranilo mišicima , pa je od mene ostala sva ona mlitavost =) Tako s vremena na vrijeme , nešto sam pomalo vježbao , uglavnom , moj stomak sada ovako , samo možda sa malo vecom "škembom"(stomak našao na google-u).

http://i43.tinypic.com/mjr0w6.jpg

Sad , imam nekoliko pitanja.

Btw , cilj mi je kao naprimjer nabiti do 75,6 kg , ali da tih 5,6 kg bude misicne mase :)

1.Trening imam 2x dnevno ujutro cardio , navecer teretana ,  ok ?
2.Necu da vas smaram za jelovnik citav , samo da pitam da li meni odgovara ako "krkam" jaja , ribu , piletinu , sve što ima proteine ? (tocnije , trebam li da jedem što više kvalitetnije hrane)
3.Mnogo jedem voce , trebam da smanjim i svedem to na minimum , umjereno , ili mogu da nastavim da ih jedem.(ne baš mnogo , ali pojedem dnevno 1 bananu , 3 - 4 breskve , trešanja dosta)
4.Pijem oko 3 l vode dnevno , ok ? 
5.Procitao sam dosta onih mitova o trbušnjacima , ali ja ih radim i znam da mi se ne skida salo , ali opet vidim napredak , barem zategnutiji mišici , pa trebam li to da nastavim raditi ? 

Eto , valjda sam bio što više konkretan.Nije ovo nikakva crna situacija , samo želim da krenem pravim putem.Imam strpljenje , ne ocekujem da cu prekosutra biti izdefinisan.

Hvala unaprijed :)
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 22:32
1.preporucam ti da trniras samo jednom,,a lagani kardio napravi poslije teretane
2. trebas jest sto kvalitetniju hranu,sto si nabrojao je dobro,ubaci povrce
3.to nije previse,mozes nastavit tako da ih jedes,stovise preporucam ti
4.naravn da je ok
5.da,prehrana dosta utjece na trbusnjake,posto se hranis pravilno mislim da ces napredovat

6.jedi puno i pobrini se da se naspavas puno,tijelu treba odmor i dobra hrana poslije tako zahtjevnog ritma,ugljikohidrati su dvosjekli mac ali pravilnim unosom dobit ces na masi

7. sretno
Back to Top
zagrada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagrada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 22:42
Originally posted by adatar adatar wrote:

1.preporucam ti da trniras samo jednom,,a lagani kardio napravi poslije teretane
2. trebas jest sto kvalitetniju hranu,sto si nabrojao je dobro,ubaci povrce
3.to nije previse,mozes nastavit tako da ih jedes,stovise preporucam ti
4.naravn da je ok
5.da,prehrana dosta utjece na trbusnjake,posto se hranis pravilno mislim da ces napredovat

6.jedi puno i pobrini se da se naspavas puno,tijelu treba odmor i dobra hrana poslije tako zahtjevnog ritma,ugljikohidrati su dvosjekli mac ali pravilnim unosom dobit ces na masi

7. sretno

Pade mi napamet nešto , ono dvoumim se.Ja koliko se sjecam , kada sam izbacio ugljihidrate(izbacio koliko je moguce , ne skroz) cini mi se da sam tada skinuo dobar dio sala na stomaku.Sada mi baš nije jasno , da li da ugljihidrate unosim putem crnog kruha , riže i sl. , ili putem voca , ili da kombiniram , citajuci mi se najbolje cinilo da voce jedem poslje treninga , a ostatak ugljikohidrata unosim putem ove druge hrane , pa sad da li je to ispravno , ne znam ? Zapravo , ovo je pitanje koje me najviše zbunjuje , ne znam tocno šta da radim.
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 22:53
oboje,voce su brzi ugljikohidrati,vecina,a pasta riza itd su spori,tj. duze pogone tijelo,tijelo koristi ugljiko kao primarni izvor za energiju,kada toga nema okrece se svemu drugom,masti,i proteinima,tj.misicima

integralni tost,pasta,riza,zobene,to sve mozes jesti,naravno umjereno,neznam ti plan prehrane pa ti i nemogu ovako rec napamet,ali ja osobno u pravilu ne uzimam ugljiko poslije 19,posto je voce brzi ugljikohidrat njega je dobro uzeti poslije treninga

preporucam ti i orasaste plodove,puni su proteina i omege 3,orasi,bademi kikiriki itd.
Back to Top
zagrada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagrada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 23:18
Originally posted by adatar adatar wrote:

oboje,voce su brzi ugljikohidrati,vecina,a pasta riza itd su spori,tj. duze pogone tijelo,tijelo koristi ugljiko kao primarni izvor za energiju,kada toga nema okrece se svemu drugom,masti,i proteinima,tj.misicima

integralni tost,pasta,riza,zobene,to sve mozes jesti,naravno umjereno,neznam ti plan prehrane pa ti i nemogu ovako rec napamet,ali ja osobno u pravilu ne uzimam ugljiko poslije 19,posto je voce brzi ugljikohidrat njega je dobro uzeti poslije treninga

preporucam ti i orasaste plodove,puni su proteina i omege 3,orasi,bademi kikiriki itd.

Šta bi osim piletine i dodataka jos jesti za rucak ? 
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2013 at 23:29
evo tri kuhana jaja,100 g brokule,i riba sutra tocu ja,3 fete integralnog tosta,sto je 100 g i ima u sebi 12g proteina i 40g ugljiko.

stavim malo ketchupa na brokulu,tako da unesem i malo secera u organizam a i lakse je pojest
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.