New Posts New Posts RSS Feed - Šprintevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Šprintevi

 Post Reply Post Reply
Author
dia_blo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dia_blo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Šprintevi
    Posted: 06 Lipanj 2013 at 18:31
Pozdrav forumaši :)


Zanima me Vaše mišljenje o treningu koji radimo frend i ja...tj što bi poboljšali, dodali, smanjili, itd... uglavnom konstruktivne kritike :)


Trening radimo 3x tjedno (PON,SRI,PET), po 10 serija

Po seriji radimo:

40m šprinta svom snagom, odmah iza toga samo pustimo gas 20m (znaci nekih 80% šprinta), nakon toga opet 40m punog šprinta, a zatim 20m koristimo za stajanje.


Frend i ja imamo skoro istu brzinu, pa nam to pomaže jer se natjecemo jedan protiv drugoga i dajemo 100% snage

Nakon serije imamo odmor od 2-3min


Znaci ukupno je to oko 800m punog šprinta i 800m laganijeg šprinta (70%-80% snage)...

Kao što sam rekao na pocetku, slušam vaše prijedloge za unaprijedjenje treninga...


P.S. vec smo jednom promjenili seriju jer se tijelo naviklo na napor




Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 19:34
Inace, sprint je tehnika trcanja a ne trcanje u "kojem trkac daje sve od sebe". Ne mora znaciti da sprintas ako trcis najbrze sto mozes. No ja cu radi lakseg razumijevanja koristiti potonju definiciju.

Prvo, kako je to ukupno 800m sprinta i 800m laganijeg sprinta ako trcite 40m jacim pa 20m slabijim intenzitetom?

Ako zelite raditi HIIT onda ovaj dio nizeg intenziteta mora biti mnogo slabiji od 70-80% sprinta. Inace ce manipulacija metabolickim procesima biti neuspjesna (znam, znam, svi mi imamo nagonski osjecaj da je vise bolje).

Drugo, meni se cini da jos uvijek niste na maksimumu vec samo prilagodjavate tehniku trcanja. Da li dok sprintate izgubite u potpunosti potrebu da disete, odnosno disanje vam se cini kao smetnja i kao nepotrebno? Da li vas bole zubi?
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 20:21
Bolje radite na vrijeme npr 20 sec. trcanja 40 sec. odmora tj. hodanja ili kako vam odgovara .
Back to Top
dia_blo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dia_blo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2013 at 02:00
Maratonac nisi procitao dobro 40m jacim pa 20m slabijim intenzitetom pa opet 40m jacim pa 20m+ stajanje...

A cuj tokom ovih 20m samo pustimo gas, mislim da nebi bilo dobro bas za koljena da prisilno usporavamo jako, nekako mi se lakse cini da samo prestanemo trcati pa kolko se usporimo usporimo, a to obicno bude u tih 20m na nekih 70-80%

Tehniku poboljsavamo iz treninga u trening to je istina, ali dišemo tokom trcanja, nema bola u zubima niti ništa...a skuzili smo da se brze oporavljamo u ovim pauzama poslije serije


A kaj se tice duljine trcanja, mi zapravo brojimo lampe koje su pored nas, pa nam je nekako lakse s lampama nego sa stopericom
Back to Top
Jozica15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jozica15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 13:49
Kolega Zvonimir vam je dao dobar prijedlog 20sec. trcanj pa 40sec. odmora e to onda postepeno povecavati...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.