New Posts New Posts RSS Feed - Moja prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moja prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moja prehrana
    Posted: 06 Lipanj 2013 at 11:40
omjer je 2:1 u korist glukoze, ne u korist wheya tako je, u biti bacaš zlato od wheya buduci da si na defki možeš i mjesto glukoze bananu pojest, sporija je ali ucinak je isti

Edited by avangarde - 06 Lipanj 2013 at 11:42
cookies are for pussies
Back to Top
hank01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hank01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2013 at 11:27
Pa tako sam procitao na raznim forumima, a i tako sam cuo od vecine ljudi da piju 2 mjerice wheya + jednu mjericu glukoze...

Znaci ako uzmem 2 mjerice wheya, ovu jednu u biti bacam jer moje tijelo probavi samo jednu? Zbunjen sam, na 100 mjesta 100 razlicitih podataka, pa ne znam :/ :\
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 17:37
Originally posted by hank01 hank01 wrote:

Znaci preporuka je 2 mjerice wheya + 4 mjerice glukoze (120g) ili 2 mjerice pošto mi je primarni cilj definicija a ne masa?

Što je s kolicinom obroka? Da li je 4 obroka dovoljno ili bi trebao ubacit još jedan za vrijeme posla pošto u tih 8 sati pojedem samo jednom, da si uzmem neke orašaste plodove i za vrijeme posla ih grickam ?


Zasto 2 mjerice proteina nakon treninga? u tom trenutku ces uspjet iskoristit 30g proteina... kasnije pojedi obrok koji ima proteine i ugljikohidrate..

Naravno.. uzmi posni sir i orasaste plodove..

Izracunaj bazalni metabolizam i koliko trosis treningom, i kad to dvoje zbrojis, oduzmes oko 500 kcal  i toliko unosis dnevno...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
hank01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hank01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 14:14
Znaci preporuka je 2 mjerice wheya + 4 mjerice glukoze (120g) ili 2 mjerice pošto mi je primarni cilj definicija a ne masa?

Što je s kolicinom obroka? Da li je 4 obroka dovoljno ili bi trebao ubacit još jedan za vrijeme posla pošto u tih 8 sati pojedem samo jednom, da si uzmem neke orašaste plodove i za vrijeme posla ih grickam ?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 13:28
Nema smisla ti 2 mjerice whey-a a jedna glukoze... uzima se jedna mjerica proteina i 2 dekstroze, al s obzirom da bi se definirao, omjer 1:1 ti je dobar...

Svakako ujutro radije pojedi zobene i whey, bez mlijeka, na vodi..

Uzmi si malo orasastih plodova za veceru... na posao bi mogao uzeti 250g posnog sira i saku orasastih takodjer..

Idi setat ujutro na prazan zeludac, te nakon treninga snage idi trcat.. i to ti je to :)

Kupi Stevio ili umjetno sladilo i stavi u kavu umjesto secera ;)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
hank01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hank01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 13:20
znam da sam malo odužio, al ono bio bi mi koristan neki feedback :)

Back to Top
hank01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hank01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2013 at 10:20
Bok svima!

Nemam baš previše vremena za citanja foruma jer puno radim, a trebaju mi neka vaša uputstva.

Za pocetak, imam 24 godine. Visok sam 178cm i imam 78kg. Bavim se poslom koji me prisiljava da sjedim nekada i 12h dnevno. Radim u jednoj firmi koja se bavi izradom softwarea a moj posao je da sve to programiram.

Ono što bi naglasio je da se bavim trenizima vec dulji niz godina, ali je to vecinom bilo sezonski. Jedino gdje sam aktivan konstantno je mali nogomet kojeg nekada igram i 3 puta tjedno (prosjek jednom tjedno u zadnjih 5-6 godina).

Takodjer naglasio bi da u teretanu ne idem niti planiram ici.
Doma imam: zidno vratilo, 2x bucice do max 9kg, prostirku za pod i planiram još uzeti XPR trake iz ovog web shopa na fitness.com.hr

Moj trening:

Aerobni:
Trcanje (5km (30min) - 10km (1h))
Bicikl (20-30km cca 1h)
Tabata (cca 20min, odradim 4x po 4 min sa pauzama od 2 minute izmedju, vježbe su razne: od jumpingjacska, cucnjeva, skokova, niskog i visokg skipa i sl)

Anaerobni:
Bodyweight (zgibovi, cucnjevi, sklekovi, vježbe za trbuh, vježbe za ledja, izdržaji - plank, šipka i sl) - sve ovo u raznim varijacijama, znaci kad kažem sklekovi ne mislim samo na normalne sklekove vec razne varijacije
Bucice (vježbe za biceps, triceps, ramena i prsa)

Moja prehrana:
7.30 1.Zobene sa mlijekom, 2. nekada umjesto zobenih 3 jaja (kuhana ili pecena)

13h 1.Integralno pecivo sa 150g purecih, pilecih ili dimceka, 2. nekada umjesto toga jedna od onih salata ili rižota iz konzuma(mora biti piletine), to uvijek uzmemm cca 200g

17.30h Sve što stara doma skuha, vecinom to bude grah, sarma, kelj, poriluk, mahune i ta razna variva, ako radi nešto drugo kažem joj da se bazira na piletini, puretini, povrcu i sl.

23h 250g posnog + 2 paradajza ili 4 kuhana jaja + 2 paradajza


- dodaci: nakon treninga pijem 2 mjerice Whey Gold Standard 100% od Optimuma + jedna mjerica glukuzoe (traubenzucker) sa 0.5L Vode

To je od prehrane više manje to, znam da mi fali još obroka ali ih jako teško mogu ugurati a pogotovo nešto konkretno. Naglasio bi još da pijem samo vodu i kavu (stavim pola žlicice šecera u kavu i popijem ih cca 3 dnevno). Od sokova ne pijem ništa te isto tako ne jedem kruh osim tog integralnog peciva koje pojedem na poslu.

Naglasio bi da moj cilj nije imat bicu ko velebit vec da budem fit i da kolko tolko izdefiniran sa malo masti. Eto pa ako mi možete dati neke prijedloge oko prehrane jer znam da bi mogao više proteina unijeti, ali kažem imam taj problem da sam minimalno od 9-5 u uredu i to u djelu grada di nemam ništa za kupit osim super konzuma koji mi je cca 15min pješice od ureda, a imam samo jednu pauzu i budget od cca 10-20kn za taj jedan gablec.

Pitanja:
1. da li je dobro ovako kako pijem whey: 2mjerice wheya, 1 mjerica glukoze, 500 mL vode?
2. da li je sol štetna i smijem li soliti povrce i posni sir? :D

Edited by hank01 - 04 Lipanj 2013 at 10:23
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.