New Posts New Posts RSS Feed - savjet molim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjet molim

 Post Reply Post Reply
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjet molim
    Posted: 01 Lipanj 2013 at 22:11
nešto sam upao u kolotecinu što se treninga tice pa sad razmišljam kako da to malo izmiksam, naime radio sam treninge po principu :

core

eksplozivnost (malo da malo ne)

snaga (upper pull/lower push u supersetovima kao trening bez pauze)

snaga (upper push/lower pull u supersetovima kao trening bez pauze)

cardio (mix intervali)

osnovne bodyweight vježbe vertkalne i horizontalne
pull je uvijek išao prvi jer mi je to slaba tocka al sad mogu napravit 5 chinup-a :P u

sad se nešto razmišljam da malo razbijem dosadu da bi probao piramidu (1,2,3,....3,2,1) pošto sam procitao da je dobra za bodyweight vježbe i pokušavam složiti neki trening

npr:

zagrijavanje i razgibavanje

po piramidalnom sistemu:

upper pull (inverted row, chin up, neutral grip chinup jer ne mogu još pull up pravi)
upper push ((diamond, side to side) pushup, dip, pike press)
nešto za core ((hanging) leg raises, plank, (vertical) crunch)
lower push (pistol squat)
lower pull (bodyweight single leg deadlift ili single leg hip raise)

na kraju neki kardio intervalno za finisher (burpees, mountain climbers, high skip, jumping jacks)

u dane izmedju bih radio kardio (45 min) jer mi fali kondicije (puno sam se bolje osjecao kad sam to radio al sam se ulijenio pa sam se spustio na 3 treninga tjedno)

bi li odgovarao ovaj postav ili je bolje upper lower core upper lower ili nešto trece?

trebam li neki pauzu izmedju krugova ili da radim bez pauze koliko ide (ipak radim jednu grupu po krugu pa ima odmora izmedju)?

imate li nekih savjeta zašto ne raditi ovo (mislim ovo raditi dok ne mogu pristojan broj ponavljanja napravit pa da se onda vratim treninzima kakve sad imam al sam malo lupio u plafon)?

koliko bi trebao trajati trening po ovom sistemu (pretpostavljam da je 45 minuta dovoljno i da ne treba preko ali ipak da pitam)

da napomenem da sve vježbe radim tako da su mi teške tj polugu šaltam ako mi postane prelagano pa bi se to moglo okarakterizirati kao teške vježbe

hvala unaprijed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.